Теч под колата ?!!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.12.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 xd e61
Мечтае да кара: Vectra C 1.9cdti 2008г.

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от vlchilikov » 24 Фев 2018, 15:09

Здравейте колеги, използвам темата за да попитам дали някой може да ми каже кой е бушона и релето на помпата за измиване на задното стъкло.
При активиране на лостчето не се чува никакъв звук от работа на помпата и преди да свалям гуми и подкалник за да достигна до помпите, бих искал да проверя първо бушона и релето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от bokouser » 12 Окт 2018, 8:56

Да повдигна малко темата.
Имам следния проблем - пълня казанчето, течността си стои вътре без да намалява, без да изтича. Използвам пръскалките и няколко последователни дни след това се образува малка локвичка под казанчето, след което теча спира. Отбелязвам си нивото на течността - не намалява и изобщо няма теч до следващото ползване на пръскалките.
Някой има ли предположение каква е логиката да се появява теч само след ползване на пръскалките и след няколко дни пробойната да се затваря?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от A9A » 12 Окт 2018, 12:30

bokouser написа:Да повдигна малко темата.
Имам следния проблем - пълня казанчето, течността си стои вътре без да намалява, без да изтича. Използвам пръскалките и няколко последователни дни след това се образува малка локвичка под казанчето, след което теча спира. Отбелязвам си нивото на течността - не намалява и изобщо няма теч до следващото ползване на пръскалките.
Някой има ли предположение каква е логиката да се появява теч само след ползване на пръскалките и след няколко дни пробойната да се затваря?


Изтича течността от целият "тръбен" път от помпата до пръскалките или при включване част от течността излиза от края на помпата понеже маркучето не е оплътнява добре.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от bokouser » 13 Окт 2018, 14:25

Ако е така, вероятен проблем е онова Г-образно съединение м/у помпата и маркуча, което се споменава в първите постове. В Дарукар се продават уплътнител+филтър за помпите, но това го няма като резервна час.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от bokouser » 23 Ное 2018, 19:42

Купих и смених двете гумички със цедките, залепих г-образното съединение към помпата със силикон, но нивото на течността продължава да спада. Това, което се вижда когато отворя подкалника е мокро петно в долната част на помпата, така, че не мога с точност да установя от къде е теча - от помпата, от г-образното съединение, или от другаде.

Mofal написа:Здравейте , и при мен започваше да капе като налея до горе казанчето .
Възможно е да имаш като моята проблемна помпа , самата помпа има правоъгълна дупчица отдолу и от там явно с времето протича.
Предпочетох да сменя помпата с нова от колкото да я залепя и да ми протече пак след време...

Къде точно е тази правоъгълна дупка?
Моята помпа е оригинална и не видях някъде да има дупка. На долните снимки бялата помпа е като моята, черната е малко по-различна и на нея виждам дупка.
rBVaGVn63UyAaSkVAAFU5BCn8No115.jpg
image_32666_big.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна bokouser на 26 Ное 2018, 0:15, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от bokouser » 25 Ное 2018, 14:57

Така, оказа се и при мен теч от гадната помпичка, оказа се, че и оригиналната има правоъгълна дупка и когато е в покой леко просълзява, когато се задейства направо се пени:
IMG_9849.JPG
IMG_9848.JPG

Четох, че това е проблем при тия помпи и оригиналната помпа след време е заменена точно с такава от снимката на предишният ми пост - черна и с малко по-различна форма. По принцип по-важните части купувам оригинални, но това не е такава, а и оригинална е над 100лв. В Ауто Плюс и Тех-ко имат няколко вида - Febi, Meyle и др, всички стария вариант, около 22-24лв и само една новия вариант, черна VDO - 47лв, това са цени с 30-40% отстъпки. Поръчах я нея, прави ми впечатление, че цената е повече от двойна, може би има защо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от bokouser » 29 Дек 2018, 9:22

Може да е полезно за някой - черната помпа на VDO действително няма такава дупка, за сега работи нормално, теча е овладян.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook