Теч под колата ?!!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Теч под колата ?!!

Мнение от Mofal » 21 Юли 2017, 23:23

Здравейте колеги , до сега не бях обръщал внимани но от известно време забелязвам лека локва под колата , капе от предната кора от страната на шофьора и леко жълтеникава което може и да е мръсотия от кората.
Интересно ми е какво може да е това понеже не е мазно , тоест изключвам антифриз , масло , хидравлична течност и течност за чистачки понеже моята е ароматизирана ... не съм пускал и климатика.
Имам хладилна жабка обаче , но не знам как се пуска или спира ... имам чувството , че ми намирисва на кисилина от акомулатор !!! но там акумулатор няма :)

Колата е е61 525 177кс. 2005г. моля ако някой колега има идея какво е ще съм благодарен да сподели .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от laviatan » 22 Юли 2017, 9:18

Може да е конденза от климатика :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от Mofal » 22 Юли 2017, 11:38

Интересното е , че не съм включвал климатика умишлено за да видя пак дали ще капе , а хладилната жабка на какъв принцип е? Постоянно ли работи или само ако е пуснат климатика?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от Mofal » 23 Юли 2017, 19:07

Колеги разбрах от каде капе , най вероятно е от казанчето за течността на чистачките . Капе отдолу в ляво на предната проня където се съединява с кората на подкалника ... как мога да достигна казанчето ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от pinko_23 » 24 Юли 2017, 10:08

Mofal написа:Колеги разбрах от каде капе , най вероятно е от казанчето за течността на чистачките . Капе отдолу в ляво на предната проня където се съединява с кората на подкалника ... как мога да достигна казанчето ?


Колега същият проблем имах. Вдигаш колата сваляш гумата и после пластмасовият подкалник, пластмасовата кора, може и само частично. При мене се наложи да си сменя двете помпи тази за варовете и тази за чистачките, че не уплътняваха добре и не пръскаха
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от 3186 » 24 Юли 2017, 10:34

Имах абсолтно същия проблем при 39-ката, който се оказа теч на течност за чистачки и ме вкара във филма, тъй като ми предстоеше бързане за далечна сватба. Дано не бъде сметнато за реклама, но благодаря на момчетата от "M power сервиз" във Варна, че отделиха време да я погледнат в събота следобяд :yes: Щях и да почерпя, но нямах никакви дребни :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от plradev » 24 Юли 2017, 11:10

20170415_143012.jpg

(снимката е завъртяна на 90градуса,ама не ми се оправя от телефона. Помпата стои вертикално)

Проблема може би е пластамосовото коляно, което излиза от помпата. Поне при мен е така. Проблема го локализирах зимата, понеже се образуваха сини висулки под лявата част на бронята. Още не съм го оправил щото губи по малко :mhihi: . Достъпа е както са го описали колегите. Частично се демонтира левия подкалник.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от Mofal » 26 Юли 2017, 2:39

Благодаря за помоща колеги , получих доста полезна информация и ще се погрива за това тия дни ,,

Сега да си ползвам темата и да попитам за тоя паркторник , от известно време единия се включва когато давам на задна все едно има обект на крайно близко положение ... забелязах , че проблем изчезва когато вали , свалих го и напръсках с контактен спрей буксите , откачих и акомулатора но проблема си остана .
Може ли да се ремонтира този сензор или oтива на боклука ?! и да търся нов или 2-ра ?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от Mofal » 19 Авг 2017, 0:02

Извърших ремонта , реших да сменя 3-те гумички защото така и така ще разглобявам и всичко ми излезе 45лв. с голяма отстъпка за помпата за преднот стъкло ;) която е на марката Febi (дано да си струва но за тези пари нямам идея!! ).
Реших да го докоментирам за да бъде полезно на други колеги във форума въпреки ,че е напълно възможно да го има някъде (аз поне не го открих)
При мен са 3 помпи , изброявам ги от калника към двигатела .
1 - най-голямата е за фаровете
2 - е за задната чистачка (е61)
3 - предното стъкло която се оказа проблемната в случая - 67126934159

Малките гумички - 61667006063
Голямата гумичка - 61678374382

Демонтаж на предна лява гума за по голямо удобство ..

IMG_1121.JPG


Има 7 болта които свалих за да ми е удобен достъпа и за да не повредя нещо по подкалника .

IMG_1120.JPG


Демонтиране на помпите и сваляне на гумичките с цедките

IMG_1122.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от goppe » 22 Авг 2017, 13:12

Здрасти колега, много добре сте описали нещата с Врачанина. Понеже аз имам сходен проблем с казанчето и по-точно дава ми индикация за ниско ниво на течност абсолютно всеки път, ще трябва да ревизирам всичко около казанчето. Отделно като налея много течност и започва да капе отдолу, но до определено ниво и после спира, не изчезва цялата течност. Та за момента ще купя датчик за ниво и 2те цедки за помпите.

Да попитам някои дребни неща по смяната – като развиеш 7те болта, целия ли подкалник пада или само отваряш пространство и го прегъваш? Защото аз мисля да сваля цялото казанче направо и да го прегледам и почистя добре, но за целта предполагам ще е по-лесно да се махне целия подкалник…

Защо си сменил помпата за стъклото, при теб проблемът е бил теч от нея, а не че не е работила доколкото разбрах. В такъв случай течът не е ли свързан с уплътнението/цедката или коляното – все неща, които не са свързани със работата на самата помпа. Другия вариант е вероятно да е спукана някъде, тогава не може ли да се залепи там…?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от atanasov_aa » 22 Авг 2017, 17:12

Възможно ли е да се изключи помпата за фаровете? Създава ли това проблеми?
Дразни ме, бързото свършване на течността и за това искам да огранича този консуматор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от Mofal » 22 Авг 2017, 20:44

Здравейте , и при мен започваше да капе като налея до горе казанчето .
Възможно е да имаш като моята проблемна помпа , самата помпа има правоъгълна дупчица отдолу и от там явно с времето протича.
Предпочетох да сменя помпата с нова от колкото да я залепя и да ми протече пак след време .
След сваляне на болтовете се прегъва под калника и Ина достъп до единия болт горе но мисля , че отзад има втори който не знам как се достига.
Аз си мислех да промия моето казанче с маркуч под налягане , сваляш 3-те помпи и навираш маркуча отгоре , увиваш с изолирбанд и промиваш ;)

Колега Атанасов просто като решиш да миеш стъклото изключи фаровете и няма да ти пръскат пръскалките на фаровете ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от adovet » 23 Авг 2017, 8:40

atanasov_aa написа:Възможно ли е да се изключи помпата за фаровете? Създава ли това проблеми?
Дразни ме, бързото свършване на течността и за това искам да огранича този консуматор.

Кодира се. Може да се настрои и през колко интервала да се пуска на фаровете

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от goppe » 23 Авг 2017, 14:55

Mofal написа:Здравейте , и при мен започваше да капе като налея до горе казанчето .
Възможно е да имаш като моята проблемна помпа , самата помпа има правоъгълна дупчица отдолу и от там явно с времето протича.
Предпочетох да сменя помпата с нова от колкото да я залепя и да ми протече пак след време .
След сваляне на болтовете се прегъва под калника и Ина достъп до единия болт горе но мисля , че отзад има втори който не знам как се достига.
Аз си мислех да промия моето казанче с маркуч под налягане , сваляш 3-те помпи и навираш маркуча отгоре , увиваш с изолирбанд и промиваш ;)

Колега Атанасов просто като решиш да миеш стъклото изключи фаровете и няма да ти пръскат пръскалките на фаровете ;)


ОК колега, ще опитам да махна цялото казанче, ако не - както теб на място.

atanasov_aa написа:Възможно ли е да се изключи помпата за фаровете? Създава ли това проблеми?
Дразни ме, бързото свършване на течността и за това искам да огранича този консуматор.


Колега, за пръскалките на фаровете имаш отделен бушон. Дръпни го и ако не ти качва грешка си готов. Иначе с кодиране, както посочи колегата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Теч под колата ?!!

Мнение от Exclusive89 » 24 Авг 2017, 11:23

Евала колега @Mofal доста добре си описал всичко и моето казанче е за промивка :yes:
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook