Въпрос за регистрация на Английско МПС

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от angelBMW » 21 Юни 2017, 14:34

Здравейте колеги, след дълги мъки на търсене на автомобила които да ми грабне очите преди 2 дни попаднах на точно такъв които обаче е с английки номера...
Като за начало имам V5 документа които във полето на новия собственик е празно и най-вероятно ще е добре да попълня моите имена като нов собственик, също така имам и договор за покупко продажба подписан от въпросния Англичанин.
Нещата които ме притесняват са:

Фарове със сигурност ще трябва да си търся :mhihi:
Има ли усложнения при регистриране на английско мпс? и какви са те...?

----
Има ли начин да и направя някаква временна гражданска застраховка и къде в Пловдив биха ми направили на Английско мпс такава :?:
Колата до колкото виждам няма минат МОТ (Технически преглед)
В случай че ми направят гражданска отговорност проблем ли е да карам колата без МОТ ? (въпроса е тип мога ли да карам без технически преглед) но полицайте от къде ще знаят всичко това :mhihi:

Наистина не съм наясно с английските МПС-та и регистрации ще ми бъдат полезни всякакви съвети !!

Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Re: Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от angelBMW » 21 Юни 2017, 15:36

sssss.jpg
Кукличка :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 21 Юни 2017, 20:21

2 застрахователни компании правя само застраховки на коли с английска регистрация.Другия варянт е да е регистрираш като без номера и след като е регистрираш да направите добавък. За фаровете си намери от някъде да е регистрираш, после си върни твоите, но ги настрой да не ни заслепяваш. Договор за покупко-продажба задължително , като може и на ръка да е писан с продавача. Да не забравиш еко такасата ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Re: Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от angelBMW » 22 Юни 2017, 10:10

Zlatiyan_Genchev написа:2 застрахователни компании правя само застраховки на коли с английска регистрация.Другия варянт е да е регистрираш като без номера и след като е регистрираш да направите добавък. За фаровете си намери от някъде да е регистрираш, после си върни твоите, но ги настрой да не ни заслепяваш. Договор за покупко-продажба задължително , като може и на ръка да е писан с продавача. Да не забравиш еко такасата ;)



1.Застраховка и направих вчера :clap:
2.Фарове търся но без голям напредък тъи като съм от близо 1.г в Пловдив и не познавам кои знае кого та да ми свърши тази услуга :|
3.Имам V5C документа както и договора между мен и собственика (Английския собственик) но във V5C документа където е сектора за нов собственик не съм си попълнил данните тъи като там се въвеждат единствено ако колата бива прехвърлена в Англия, в моя случай изпратих синия талон за ЕКСПОРТ (Мое лично мнение)
4.Относно настройването на фаровете ми е ясно :mhihi: но тъи като могат да се настройват няма ли начин просто да им обърна посоката от ляво на дясно дали ще има ефект за пред КАТ ? - (може би тъп въпрос но от опит глава не боли) -- понякога де :mhihi: :mhihi:
5. Сега като съм с застраховка и нямам документ за колата дали има или няма МОТ каква е вероятноста да си отнеса глобата ако ме спрат ? :conf:

Това е за момента което се сещам.

Ако някои колега има излишни фарове от Пловдив и може да съдейства за да мина регистрация ще почерпя разбира се

Благодаря предварително !! :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от v3n0m » 22 Юни 2017, 13:14

angelBMW написа:
Zlatiyan_Genchev написа:2 застрахователни компании правя само застраховки на коли с английска регистрация.Другия варянт е да е регистрираш като без номера и след като е регистрираш да направите добавък. За фаровете си намери от някъде да е регистрираш, после си върни твоите, но ги настрой да не ни заслепяваш. Договор за покупко-продажба задължително , като може и на ръка да е писан с продавача. Да не забравиш еко такасата ;)



1.Застраховка и направих вчера :clap:
2.Фарове търся но без голям напредък тъи като съм от близо 1.г в Пловдив и не познавам кои знае кого та да ми свърши тази услуга :|
3.Имам V5C документа както и договора между мен и собственика (Английския собственик) но във V5C документа където е сектора за нов собственик не съм си попълнил данните тъи като там се въвеждат единствено ако колата бива прехвърлена в Англия, в моя случай изпратих синия талон за ЕКСПОРТ (Мое лично мнение)
4.Относно настройването на фаровете ми е ясно :mhihi: но тъи като могат да се настройват няма ли начин просто да им обърна посоката от ляво на дясно дали ще има ефект за пред КАТ ? - (може би тъп въпрос но от опит глава не боли) -- понякога де :mhihi: :mhihi:
5. Сега като съм с застраховка и нямам документ за колата дали има или няма МОТ каква е вероятноста да си отнеса глобата ако ме спрат ? :conf:

Това е за момента което се сещам.

Ако някои колега има излишни фарове от Пловдив и може да съдейства за да мина регистрация ще почерпя разбира се

Благодаря предварително !! :driving: :driving:

Здравей колега, първо да попитам колата пусната ли е за експорт от Англия. Защото ако не е и я прехвърлите на твое име ще продължи да се води в английските регистри, затова е желателно да се пусне за експорт - на гърба на документа има един отрязък мисля че беше син на цвят и той се изпраща с данните на колата, на гърба на въпросния отрязък има дори и адрес с пощенски код. Относно фаровете, аз си минах прегледа без проблем но както казаха колегите е задължително после да ги настроиш защото ще подлудиш хората :mhihi:
А ако не искаш все още да регистрираш колата можеш да си преправиш твоя иншурънс с фотошоп или дори и с word. Променяш само датите и си готов. Нашите полицаи са толкова зле с английския, че като си дойдох отначало с колата и бях с английската регистрация представях иншурънс на който пишеше с огромни букви най от горе REFUSED :mhihi: спирали са ме поне 4-5 пъти и след 10 мин гледане на документите ме пускаха с репликата всичко е наред и лек ден :mhihi:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 15 Юли 2017, 2:16

angelBMW написа:
Zlatiyan_Genchev написа:2 застрахователни компании правя само застраховки на коли с английска регистрация.Другия варянт е да е регистрираш като без номера и след като е регистрираш да направите добавък. За фаровете си намери от някъде да е регистрираш, после си върни твоите, но ги настрой да не ни заслепяваш. Договор за покупко-продажба задължително , като може и на ръка да е писан с продавача. Да не забравиш еко такасата ;)



1.Застраховка и направих вчера :clap:
2.Фарове търся но без голям напредък тъи като съм от близо 1.г в Пловдив и не познавам кои знае кого та да ми свърши тази услуга :|
3.Имам V5C документа както и договора между мен и собственика (Английския собственик) но във V5C документа където е сектора за нов собственик не съм си попълнил данните тъи като там се въвеждат единствено ако колата бива прехвърлена в Англия, в моя случай изпратих синия талон за ЕКСПОРТ (Мое лично мнение)
4.Относно настройването на фаровете ми е ясно :mhihi: но тъи като могат да се настройват няма ли начин просто да им обърна посоката от ляво на дясно дали ще има ефект за пред КАТ ? - (може би тъп въпрос но от опит глава не боли) -- понякога де :mhihi: :mhihi:
5. Сега като съм с застраховка и нямам документ за колата дали има или няма МОТ каква е вероятноста да си отнеса глобата ако ме спрат ? :conf:

Това е за момента което се сещам.

Ако някои колега има излишни фарове от Пловдив и може да съдейства за да мина регистрация ще почерпя разбира се

Благодаря предварително !! :driving: :driving:

Имаш ръчна настроика на фаровете , направи ги максимално надолу и надясно , така няма да ти правят проблем в Кат при регистрация. Скоро един приятел регистрира английско Е61 като му ги настроихме надолу. Ако трябва пиши да ти ги настроим

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Въпрос за регистрация на Английско МПС

Мнение от Ненко Вранков » 15 Юли 2017, 20:30

АКо беше с нормални фарове, щеше да е лесно... но тия английските, 90% са с фарове като на жигула, които дори и на "ляв волан" заслепяват ужасно всички срещу теб. По-добре си купи други, хем ти ще си доволен, хем ще изглежда както трябва, хем няма да пречиш на всички останали.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook