Предно стъкло, UV филтър

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Предно стъкло, UV филтър

Мнение от kopi » 16 Юни 2017, 23:03

Здравейте колеги. Още когато купих колата забелязах, че предното стъкло е сменяно - няма го логото на BMW. Винаги когато е слънчево имам усещането, че много топли от предното стъкло и таблото направо гори на пипане, а там където пада светлина от страничнте прозорци (които са с фолио) я няма тази жарка топлина ... Дали е възмогно предното стъкло да е сменено с някакво менте или само си въобразявам?!
Днес ходих до едно ателие където поставят фолиа и неможаха да ми кажат дали стъклото е с UV защита или не, нямаха с какво да го замерят. А има ли начин все пак?
За всеки случай питах дали може да ми поставят фолио/филтър на UV лъчи и ми казаха, че да може ... някакво американско фолио (is infrasol), 99% филтрация, няма затъмняване и няма да се вижда, керамика а у ... 125лв

Въобразявам ли си, не си ли въобразявам?! Да го сложа ли това фолио или не?! Ако беше по-евтино сигорно нямаше да се замисля, но при тази цена се колебая.

Какво мислите? :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от Zubcho » 17 Юни 2017, 7:13

Ако го сложиш, и фолиото си отговаря на спецификациите трябва да имаш голямо подобрение. Съветът ми е да оставят място, където да лепиш лепенките за гражданската, преглед и винетки. Ако не го съобразят това, ще ти е доста трудно после да отлепиш лепенките, без да повредиш и фолиото. Като цяло не е никак лоша идея това с фолиото.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от Gqbriel » 17 Юни 2017, 9:12

kopi написа:Здравейте колеги. Още когато купих колата забелязах, че предното стъкло е сменяно - няма го логото на BMW. Винаги когато е слънчево имам усещането, че много топли от предното стъкло и таблото направо гори на пипане, а там където пада светлина от страничнте прозорци (които са с фолио) я няма тази жарка топлина ... Дали е възмогно предното стъкло да е сменено с някакво менте или само си въобразявам?!
Днес ходих до едно ателие където поставят фолиа и неможаха да ми кажат дали стъклото е с UV защита или не, нямаха с какво да го замерят. А има ли начин все пак?
За всеки случай питах дали може да ми поставят фолио/филтър на UV лъчи и ми казаха, че да може ... някакво американско фолио (is infrasol), 99% филтрация, няма затъмняване и няма да се вижда, керамика а у ... 125лв

Въобразявам ли си, не си ли въобразявам?! Да го сложа ли това фолио или не?! Ако беше по-евтино сигорно нямаше да се замисля, но при тази цена се колебая.

Какво мислите? :help:

Това,което знам от приятел,който се занимава с фолио - цената на тези фолия е доста по-скъпо от на тъмните.Определено ще видиш разлика,аз имах фабричното УВ но на Е90 (нямат разлика с такована Е60) и определено таблото доста време трябва да го пече,за да се нагрее,отделно по съвсем различен начин бе усещането,когато грее срещу теб.Според мен си заслужава да си подобри комфорта човек
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от steeN » 17 Юни 2017, 9:16

Интересно. Точно нещо такова искам да си сложа и аз. Ако спира и топлината значи има и инфрачервен филтър също. Сигурно ли е, че ченгетата няма да се правят на луди?

UV най-лесно може да измериш с тва

http://www.ebay.com/itm/UV-Bracelet-Ult ... PbL1I80B7w
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от Gqbriel » 17 Юни 2017, 9:22

steeN написа:Интересно. Точно нещо такова искам да си сложа и аз. Ако спира и топлината значи има и инфрачервен филтър също. Сигурно ли е, че ченгетата няма да се правят на луди?

Фабричното лилавее и то не малко - особено привечер направо под ъгъл си става огледално,отделно като погледнеш стъклото си личи,че има фолио между пластовете и по ръбовете,то не е черно за да правят проблем.
Това намерих набързо - ОЕМ
Изображение

Масово френските автомобили са с такива стъкла(или подобни)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от skoti79 » 17 Юни 2017, 18:36

Цената е нормална за хубаво фолио.
Разлика има и веднага ще се усети.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от badsharki » 18 Юни 2017, 7:05

kopi написа:За всеки случай питах дали може да ми поставят фолио/филтър на UV лъчи и ми казаха, че да може ... някакво американско фолио (is infrasol), 99% филтрация, няма затъмняване и няма да се вижда, керамика а у ... 125лв

Въобразявам ли си, не си ли въобразявам?! Да го сложа ли това фолио или не?! Ако беше по-евтино сигорно нямаше да се замисля, но при тази цена се колебая.

Какво мислите? :help:

Не ти знам бюджета, но какво й е на цената? Предполагам, че да му се чудиш толкова си изпуснал нулата отзад и ако е така не си заслужава това фолио. Оригиналното предно стъкло ти е 1400 лв. без отстъпки (това е ако не си с ХЪД). Отделно можеш да провериш стъклата на Пилкингтън или Сейнт Гобейн (фирмите за оригинално вграждане при БМВ), където почти сигурно цената ще е наполовина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от Zubcho » 26 Юни 2017, 7:50

Сложи ли фолио и има ли разлика ?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Предно стъкло, UV филтър

Мнение от kopi » 27 Юни 2017, 22:46

Имах час за четвъртък сутрин, но днес ми се обадиха да ми кажат, че отказват да ми поставят фолио ... :banghead: няма ли го в наличност, било много скъпо, имали лош опит с този тип фолио. Дрън, дрън! Преди 2 седмици когато ходих да разпитвам уж всучко беше наред. Незнам как да коментирам :conf: Струва ми се, че се притесняват да ми сложат фолио на предното стъкло понеже е забранено и се чудяд само как да ме разкрат. (действията се развиват в Чехия) Сега трябва да си търся друго място... :(

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: utrepnik

Последни теми
Facebook