545 премахване на катализатори ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

545 премахване на катализатори ?

Мнение от S.Simov » 08 Юни 2017, 11:48

Здравейте,колеги от скоро съм собственик на Е60 545. Колата е с премахнати задни гърнета и прекарани 4 накрайника чува се доста добре,но искам леко да я отпуша като и премахна катализаторите.Дали ще има полужителен ефект като при плвечето коли или ще спъне нещо работата на мотора ? И после как да се справя с сондите когато излезе грешката ? Благодаря . :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от CrazyElement » 08 Юни 2017, 15:06

Естествено , че ще има полужителен ефект , имайки предвид на колко год са ни колите , едвали на някой катализатора му работи както трябва. А ако случайно ще имаш проблеми с ламбдите , винаги можеш след това да направиш ремап, особенно на бензиновите мотори и е евтин. Тогава хем ще ти оптимизират софта , хем и ламбдите ще се манипулират . Общо взето махай го , слагай една хубава интейк система и ремапче :) , не знам на други марки има олекотена версия на ролката на ремъка , там също се събужда някакъв друг кон :) и ако се сложи лек маховик също, ама то май 545 е автомат , така че само това ти остава като опции :).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от S.Simov » 08 Юни 2017, 15:27

Единственото което ме притеснява е кой,може да ми изключи сондите в Пловдив ? За да не се счита за реклама миже и на лично. Благодаря :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от dir2cas » 08 Юни 2017, 16:50

Колега, съветвам те да пишеш в темата за N62, където разискваме всичко свързано с V8.
Мнението на колегите и това което аз съм събрал до момента е, че ако нямаш проблеми с тях, по-добре да не се махат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от bir40o0 » 08 Юни 2017, 17:21

Моето мнение е също като на колегата по-горе, ако нямаш проблем с катализаторите да не ги махаш. Ако все пак решиш, че трябва да ги премахнеш, трябва софтуерна намеса, че ще светне като коледна елха.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от CrazyElement » 08 Юни 2017, 20:31

S.Simov написа:Единственото което ме притеснява е кой,може да ми изключи сондите в Пловдив ? За да не се счита за реклама миже и на лично. Благодаря :bchug:


Колега всяка фирма за ремап , в Пловдив имате доста такива , врътни 1-2 телефона и попитай :) това не е особенно трудно така , че не вярвам някой да ти откаже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от S.Simov » 10 Юни 2017, 16:36

Мисля за момента да ги оставя колеги да не си навличам излишни главоболия. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от CrazyElement » 10 Юни 2017, 21:09

Е въпрос на предпочитание , за момента няма никакви проблеми да си навлечеш , тъй като в БГ никой не ти инспектира колата с филтри ли е или без и дори и да си БЕЗ , тъй като нормата е направена преди 20год сиг , я покравиваме дори и без филтри , физирам моята нафтова печка без нито един филтър... С най-обикновен ремап ламбда сонда грешките няма да ги има , колата ще е по-динамична , ще гори съвсем малко по-малко, и ще стане по - шумна ;) , вече зависи какво искаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от dir2cas » 10 Юни 2017, 23:08

Проблемите далеч не са свързани с еко нормите и минаването на ГТП. Ако си му е наред катализатора, по-добре е да не се занимава с глупости, колата си върви достатъчно прилично. Да не говорим, че има разни добавки и подобни химийки, както и водород, с които може да го "освежи" в известна степен за никакви пари.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от CrazyElement » 11 Юни 2017, 19:50

Колега говориш пълни глупости , всеки филтър по генерацията и ЕГРри са минус за вървежа на колата , тука говорим за софтуерно премахване + маханично + софт, и ти давам гаранция , че ще върви много по-добре колата, този катализатор по-абсолютно никакъв начин не помага на колата ама абсолютно никакъв.

Единствено в моя случай , където съм с две турбини и супер малак wastegate на голямата турбина , се получи след премахване на всички филтри , че газовете излизат много бързо , което води до овърбууст и забиване след 200 , където може пак да се оправи , но е играчка . Но конкретно на бензинова кола ... премахване на катализатор , води само до плюсове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от Trixster » 14 Юни 2017, 13:17

CrazyElement написа:Колега говориш пълни глупости , всеки филтър по генерацията и ЕГРри са минус за вървежа на колата , тука говорим за софтуерно премахване + маханично + софт, и ти давам гаранция , че ще върви много по-добре колата, този катализатор по-абсолютно никакъв начин не помага на колата ама абсолютно никакъв.

Единствено в моя случай , където съм с две турбини и супер малак wastegate на голямата турбина , се получи след премахване на всички филтри , че газовете излизат много бързо , което води до овърбууст и забиване след 200 , където може пак да се оправи , но е играчка . Но конкретно на бензинова кола ... премахване на катализатор , води само до плюсове.



:OT: Голям си разбирач!!
Колата му не вдига повече от 200, но пък е много добре да се "модва"

П.С.
За ради теб и подобни, това е последния ми пост в раздел Е60. Пълно е с РЕТАРДИ!!!

До всички останали, пазете се от "компетентни" мнения!
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от andy » 14 Юни 2017, 13:33

Ако катализаторите са метални няма смисал от премахване. Керамичните се запушват.

п.с. без мод си върви 270км/ч реални

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от CrazyElement » 15 Юни 2017, 1:26

Trixster написа:
CrazyElement написа:Колега говориш пълни глупости , всеки филтър по генерацията и ЕГРри са минус за вървежа на колата , тука говорим за софтуерно премахване + маханично + софт, и ти давам гаранция , че ще върви много по-добре колата, този катализатор по-абсолютно никакъв начин не помага на колата ама абсолютно никакъв.

Единствено в моя случай , където съм с две турбини и супер малак wastegate на голямата турбина , се получи след премахване на всички филтри , че газовете излизат много бързо , което води до овърбууст и забиване след 200 , където може пак да се оправи , но е играчка . Но конкретно на бензинова кола ... премахване на катализатор , води само до плюсове.



:OT: Голям си разбирач!!
Колата му не вдига повече от 200, но пък е много добре да се "модва"

П.С.
За ради теб и подобни, това е последния ми пост в раздел Е60. Пълно е с РЕТАРДИ!!!

До всички останали, пазете се от "компетентни" мнения!


Мери си приказките , ако може .

Репортвам ти мнението за обида, тука се изказват мнения по-въпроса за това дали да се махнат КАТАЛИЗАТОРИ , не е мястото да се обиждаме. Кой бил ретард , кой не бил , ако искаш IQ тест да правим ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от Zubcho » 15 Юни 2017, 13:08

Мисля, че не е редно да си махаш катализаторите, защото ние, ти и нашите деца, дишаме отровните газове. Надявам се авторът и всички четящи темата, да са отговорни към себе си и околната среда, и най-вече към децата ни.

Масово се махат катализатори и това не е редно. А, че заради мръсен въздух всяко второ дете има астма или друг проблем, мисля че е ясно от къде произтича нали?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 545 премахване на катализатори ?

Мнение от CrazyElement » 15 Юни 2017, 16:58

Zubcho написа:Мисля, че не е редно да си махаш катализаторите, защото ние, ти и нашите деца, дишаме отровните газове. Надявам се авторът и всички четящи темата, да са отговорни към себе си и околната среда, и най-вече към децата ни.

Масово се махат катализатори и това не е редно. А, че заради мръсен въздух всяко второ дете има астма или друг проблем, мисля че е ясно от къде произтича нали?



Колега тука по тази тема , може много да се спори , кое реално замърсява най-много въздуха . И мога да ти кажа , че не е това , че има коли без катализатори , други са по-големите замърсители . Но да прав си, малко по-малко се събира , така че да ако катализатора ти е в добро състояние , не си зарибен да правиш тунинг на колата си , не го махай.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook