Дясното огледало спря

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Дясното огледало спря

Мнение от vld » 06 Юни 2017, 10:42

Грешката която дава е в KGM: LIN Bus no comunication, Passenger Mirror
Не работи нищо по огледалото, нито прибиране нито затъмняване, нито регулирането на стъклото.
Проверих връзките на самото огледало във врата всичко им е наред, бушоните са здрави.
Първия път като се случи, огледалото спря, прочетох колата с ИСТА и му направих тест с нея, огледалото заработи, няколко часа след това пак спря и вече и през ИСТА не помръдва на никъде :ranting:
Стъклото и централното на вратата си работят нормално.
Някаква идея от какво може да е проблема?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Дясното огледало спря

Мнение от desonator » 07 Юни 2017, 17:00

Провери първо с мултицет дали кабелите са в ред.
След това може да ги размениш двете да видиш дали от другата страна ще работи, буксите са същите.

Но ако ме питаш мен най-добре пробвай с донор и веднага ще установиш проблема дали е в огледалото или в кабелите.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дясното огледало спря

Мнение от vld » 09 Юни 2017, 8:34

Вчера направих тест с размяна на огледалата общо взето и двете огледала работят като ги закача на лявата врата, и двете не работят като ги закача на дясната.
Огледалата явно се обаждат със собствен адрес по LIN и без значение къде са закачени лявото може да се контролира при позиция на копчето на вратата на ляво, дясното на дясно.
Свалил съм си схемата за огледалото и връзката му към KGM модула, въпроса е, че не успях да сваля кората под жабката.
Махнах вратичката на жабката развих всички винотве които държът кората, но пак я държи нещо към средната конзола и ме достраша да я дърпам.
Как се маха тази кора?
Как се маха кората която е отдясно на колонката под жабката?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Дясното огледало спря

Мнение от goppe » 09 Юни 2017, 13:51

Колега, аз съм точно на същата позиция като теб за свалянето на кората под жабката. Свалих жабката, развих болтовете на кората и пак нещо я държи :banghead: Не мисля, че я държи кората от към вратата под жабката обаче, като ли че запъваше някъде под вертикалата на дръжата на жабката според мен... Ще опитам отново през уикенда, ако ти я махнеш, драсни моля те как си го направил, същото важи и за мен. Аз търся един афтърмаркет блутуут модул (когато се видяхме с теб на сбирката си говорихме за това) и всички улики сочат, че е скрит там, неговата м@мiца....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дясното огледало спря

Мнение от vld » 09 Юни 2017, 13:55

Ще пиша задължително :yes:
А дясната кора искам да я махна за да проследя окабеляването което идва от вратата и отива към KGM.
Няма да е лошо ако някой да драсне два реда как се свалят тия кори, че не е гот да ги чупим от незнание.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Дясното огледало спря

Мнение от desonator » 09 Юни 2017, 21:35

Ако говорите за кората на която седи плафона който свети в краката на пасажена, тази кора се сваля, като се свалят болъовете от към жабката, един болт в дъното и един болт зад декоративната пластмаса от страни на централното барче.
Ако сте от София пишете на лично ще ударя едно рамо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Дясното огледало спря

Мнение от badsharki » 10 Юни 2017, 8:10

vld написа:Как се маха тази кора?
Как се маха кората която е отдясно на колонката под жабката?

Има една тънка велурена лайсна, която се изтегля настрани и под нея се крие един болт. Виж пдф-а за повече яснота. Една от стъпките там е за сваляне на жабката и корите под нея.
BMW E61 Aircon Fan Replacement.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дясното огледало спря

Мнение от vld » 06 Авг 2017, 8:57

Проблема е разрешен, вчера ми остана време и поразглобих, мерих струвах и накрая стигнах до буксата която съединява инсталацията на вратата с купето.
Оказа се, че не е затегнат болта който я държи към купето и съответно гумения маншон беше хлабав, в резултат е влизало вода и беше окислила.
Пина на кабела "бяло със синя ивица беше изгнил и скъсан.
Почистих, намазах контактните площи с грес, байпас на проблемния кабел, поради липса на резервен пин и всичко заспа.

Ето какво беше състоянието:
Изображение
Изображение
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook