Проблем: Странен звук при завъртане на волана (видео)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Проблем: Странен звук при завъртане на волана (видео)

Мнение от xclusive » 13 Дек 2018, 18:12

valeto написа:Извинявам се колеги,не че нещо ама това малко ми прилича на рекламата за киселините в стомаха “от десет години пия сода и ми помага....” та мисълта ми е че щом WD помага за дни ми пръснете с друго,смазочни спрейове бол на пазара. Препоръчвам тефлон. Но като цяло да се поддържа кола по този начин...


WD помага за няколко месеца при мен, същия дори мога да кажа по малък беше периода, кога в мкар пръскаха със специален спрей.
Отделно в сервиза в който си поддържам автомобила пробваха със специален спрей и тогава ефекта беше за 10-15 дни.

@bokouser
Така и не мога да преценя, въртяхме слушахме без резултат.
За това пръскам всичко. Като свалиш коратапробвай и ако разбереш от къде идва шума - сподели.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем: Странен звук при завъртане на волана (видео)

Мнение от vld » 14 Дек 2018, 12:11

Звука идва от гумата в която опира кормилния прът, аз моята я пръснах с един силиконов спрей смазочен миналата година лятото и още си държи.
Там си има някаква заводска смазка която при мен изчезна при сваляне и качване на рейката и последвало измиване с пароструийка мизериите от маслото което беше текло по кората от реката...
След монтажа на рейката на втория третия ден почна да скърца, пръснах и край.
Но не съм пръскал вътре в купето, пръснак отвън в моторния отсек.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Проблем: Странен звук при завъртане на волана (видео)

Мнение от bokouser » 14 Дек 2018, 12:22

vld написа:Звука идва от гумата в която опира кормилния прът, аз моята я пръснах с един силиконов спрей смазочен миналата година лятото и още си държи.
Там си има някаква заводска смазка която при мен изчезна при сваляне и качване на рейката и последвало измиване с пароструийка мизериите от маслото което беше текло по кората от реката...
След монтажа на рейката на втория третия ден почна да скърца, пръснах и край.
Но не съм пръскал вътре в купето, пръснак отвън в моторния отсек.

Отдолу преди време го гледах и ми се видя, че няма достъп до пръта, може би трябва да се махне ламарината с петте болта?

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook