Проблем с климатика

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 12.11.2007

Проблем с климатика

Мнение от kokakabana » 04 Май 2017, 22:03

Направо на въпроса ако някой разполага с повреден компресор на климатика трябва ми съединителя на шайбата отпред естествено срещу заплащане

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Проблем с климатика

Мнение от snooperchi » 05 Май 2017, 5:51

И на мен нещо такова май ще ми трябва. ( ако говорим за едно и също разбира се )
Набива ми грешка Compressor Clutch, а това е явно онази шайба, която е с намотките вътре, които създават магнитното поле и "щраква" компресора. ( според майсторите )
Тук ги правят тия неща, но не знам колко ще е надеждно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с климатика

Мнение от badsharki » 05 Май 2017, 6:50

Защо си мисля, че компресора на Е60 не е с магнитен съединител. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с климатика

Мнение от oci » 05 Май 2017, 23:15

badsharki написа:Защо си мисля, че компресора на Е60 не е с магнитен съединител. :)

Правилно мислиш :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Проблем с климатика

Мнение от snooperchi » 28 Май 2017, 15:16

Така , при мен разглобиха въпросната шайба и намотките си бяха наред - всичко е точно. Имало някакви диоди, единият от които нещо е правил мизерии, но се оказа, че и от него не е. Пък нека няма такова нещо.

Набиваше грешка 9C6A, което след бърз преглед в мрежата се оказа загуба на маса към компресора. И воала. :) Преди тази грешка обаче, изписваше "Compressor Clutch" при четенето на грешки в климатика. След оправянето на диода изчезна и се появи тази. 9C6A

Тук е описана въпросната грешка

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 5.09.2013
Пол: Мъж
Кара: e46 320d
Мечтае да кара: e30

Re: Проблем с климатика

Мнение от Javorov1103 » 19 Юли 2018, 9:12

snooperchi написа:Така , при мен разглобиха въпросната шайба и намотките си бяха наред - всичко е точно. Имало някакви диоди, единият от които нещо е правил мизерии, но се оказа, че и от него не е. Пък нека няма такова нещо.

Набиваше грешка 9C6A, което след бърз преглед в мрежата се оказа загуба на маса към компресора. И воала. :) Преди тази грешка обаче, изписваше "Compressor Clutch" при четенето на грешки в климатика. След оправянето на диода изчезна и се появи тази. 9C6A

Тук е описана въпросната грешка


Здравей, малко е стара темата, но ако получа отговор ще съм много щастлив.
И на мен ми набива тази грешка (9C6A), сменихме магнитния съединител, но пак не тръгва компресора. Майстора ми мисли, че на новия магнитен съединител съпротивлението е по-голямо и затова не тръгва. Дали с BMW диагностика може да се променим исканото съпротивление?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Проблем с климатика

Мнение от snooperchi » 19 Юли 2018, 22:45

Според мен просто да пробва с един кабел от компресора към някое яко желязо за маса и вижте дали щраква. Защото при мен провериха всичко. Смъкват компресора, връзват го към тока... на операционната маса бачка, а на колата не?! И гледаме ей така :shock: ... :mhihi:
Слагат го на колата, пускаме един кабел от него към някое яко желязо по колата... и щрак - тръгва. Принципно, по-горе съм дал линк към едно обяснение от бмв, за проблеми при Е60/61 свързани с тази грешка и си го дават маса. Така че пробвайте, според мен няма да изгубите нищо.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook