Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Biogame » 28 Фев 2020, 8:46

biser_316 написа:Здравей те ,колеги.От седмица съм собственик на е60 2.5преди фейса.
та на вапроса дясното огледало всеки път при палене се мести .Забелязах ,че седи някак си свободно все едно няма контра.
Та валроса ми е дали мога да го заключа по някакъв начин или е счупено просто.като ги прибера и след това ги отворя дясното се обръща чак на 180градоса.
Благодаря предварително.

И аз бях така с дясното огледало. Разглобих го,напръсках всичко с WD-40 ,и се оправи.Вече година си закопчава нормално.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от krispd » 02 Мар 2020, 15:02

Колеги,откъде мога в София или Пловдив да закупя кабелни накрайници за е60 (въпросните от снимката - металните) ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Work hard in silence,let success make the noise.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от brabusbg » 04 Мар 2020, 16:56

Здравейте, както карам светна тази лампа. Не показва да има някакви грешки, какво трябва да означава? БлагодаряИзображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 22.07.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от jordan00 » 11 Мар 2020, 15:46

Здравейте дайте съвет относно кушките на Angel eyes за автомобил 2005г. (преди фейс).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Monky » 11 Мар 2020, 18:31

Накой купувал ли е LED комплект за интериор? Отзиви?
Сайта е това: https://luxled.net/product/917/bmw-led- ... uring.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BorislavB » 11 Мар 2020, 19:17

Monky написа:Накой купувал ли е LED комплект за интериор? Отзиви?
Сайта е това: https://luxled.net/product/917/bmw-led- ... uring.html


Аз си купувах от олх, но мисля, че са същите. Мисля,че ги имам някъде 2 години и за този период изгоря само едната крушка на номера.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 16.06.2019
Пол: Мъж

Нормална ли е тази температура

Мнение от Иван Динев » 12 Мар 2020, 7:12

DSC_0330(1)(2).jpg

Здравейте. Нормална ли е температурата на хидравличната течност. Колата е с динамик драив .
Къде да търся проблема - ако е проблем.
Благодаря.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Monky » 12 Мар 2020, 10:26

BorislavB написа:
Monky написа:Накой купувал ли е LED комплект за интериор? Отзиви?
Сайта е това: https://luxled.net/product/917/bmw-led- ... uring.html


Аз си купувах от олх, но мисля, че са същите. Мисля,че ги имам някъде 2 години и за този период изгоря само едната крушка на номера.


Мерси за инфо-то! А светят ли консистентно и димират ли се плавно? Като цяло по-добре ли ги чувстваш от фабричните?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от grkv » 13 Мар 2020, 10:31

Здравейте,
имам ф01, тъй като кутията е тази, която се слага в е60 с 3.0 дизел пиша тук, тъй като има най-голям трафик от потребители.
Колата е на 300к км, не знам дали е сменяно маслото преди мен, нормалното би било да го сменя, но четох много мнения които съветват след 120к не сменяно да не се сменя предвид хлабините, други пък са против, все спорове...
Въпросът ми е след толкова дъвкане по различни места има ли окончателен правилен отговор на въпроса сменя ли се маслото на кутията след доста километри като профилактика ако кутията работи безпроблемно със старото си масло или се кара така докато не издъхне? Притеснява ме да не би с ново масло да си влоши поведението.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 14 Мар 2020, 8:08

grkv написа:Здравейте,
имам ф01, тъй като кутията е тази, която се слага в е60 с 3.0 дизел пиша тук, тъй като има най-голям трафик от потребители.
Колата е на 300к км, не знам дали е сменяно маслото преди мен, нормалното би било да го сменя, но четох много мнения които съветват след 120к не сменяно да не се сменя предвид хлабините, други пък са против, все спорове...
Въпросът ми е след толкова дъвкане по различни места има ли окончателен правилен отговор на въпроса сменя ли се маслото на кутията след доста километри като профилактика ако кутията работи безпроблемно със старото си масло или се кара така докато не издъхне? Притеснява ме да не би с ново масло да си влоши поведението.

Колега сигурен ли си, че никога не е сменявано маслото на въпросната кутия?
Наистин има риск ако никога не е смянявано да стане по зле, но е по малко вероятно.
Аз бих го сменил, без да пипам адаптациите н кутията, само механична сммяна. То още при източването ще се види дали е много черно или не, ако не е много черно значи е сменявано и преди това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от grkv » 14 Мар 2020, 8:41

Няма как да съм сигурен, че не е, но колата от нова до сега е била само на един собственик и е обслужвана само в официален сервиз, предвид политиката им по въпроса с маслото на кутията, най-вероятно си е оригиналното масло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Speed_Am_All » 14 Мар 2020, 18:28

grkv написа:Здравейте,
имам ф01, тъй като кутията е тази, която се слага в е60 с 3.0 дизел пиша тук, тъй като има най-голям трафик от потребители.
Колата е на 300к км, не знам дали е сменяно маслото преди мен, нормалното би било да го сменя, но четох много мнения които съветват след 120к не сменяно да не се сменя предвид хлабините, други пък са против, все спорове...
Въпросът ми е след толкова дъвкане по различни места има ли окончателен правилен отговор на въпроса сменя ли се маслото на кутията след доста километри като профилактика ако кутията работи безпроблемно със старото си масло или се кара така докато не издъхне? Притеснява ме да не би с ново масло да си влоши поведението.
Според мен няма едно мнение по въпроса. Това е така и защото всяка кола е ръчкана различно и някъде има, някъде няма проблем.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 14 Мар 2020, 20:13

grkv написа:Няма как да съм сигурен, че не е, но колата от нова до сега е била само на един собственик и е обслужвана само в официален сервиз, предвид политиката им по въпроса с маслото на кутията, най-вероятно си е оригиналното масло.

Ако усещаш кутият да сменя плавно без тласъци, сменяй смело.
(тези кутии винаги се усещат как превключват от опитните шофьори, не се има това в пред)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ненко Вранков » 16 Мар 2020, 20:59

Адаптациите задължително ресет! Особено когато отдавна не е сменяно масло.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.03.2020

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от CPLL_E61 » 19 Мар 2020, 21:49

Здравей, искам да попитам понеже се наложи да сменя акумулатора и динамик фаровете (удариха ме и единия замина) нужна ли е някаква адаптация или обучение? В момента на таблото ми свети една крушка (предполагам защото към момента фаровете са разкачени) но ми дава и грешка за динамик драйв. Ако препоръчате място в София/Пловдив за диагностика и обучение ако е необходимо, ще съм благодаре.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook