Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 24.01.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E60, 530D
Детайли за колата: 530D LCI, 2009год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tommyshelby » 04 Сеп 2018, 9:28

Здравейте, колеги! Може ли някой да ми каже къде точно се намира AUC сензора който затваря клапите когато отчете замърсен въздух. От известно време ми дава грешка в него, но не съм се занимавал да го сменям. Сега съм свободен и ми се иска да го сменя, но изобщо не го намирам къде е. Гледах някакви снимки, но не се ориентирам по тях, може би са от други автомобили. Става дума за 530D 2009год. Ако може и снимка ще е супер. Благодаря предварително!

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от adovet » 04 Сеп 2018, 9:40

tommyshelby написа:Здравейте, колеги! Може ли някой да ми каже къде точно се намира AUC сензора който затваря клапите когато отчете замърсен въздух. От известно време ми дава грешка в него, но не съм се занимавал да го сменям. Сега съм свободен и ми се иска да го сменя, но изобщо не го намирам къде е. Гледах някакви снимки, но не се ориентирам по тях, може би са от други автомобили. Става дума за 530D 2009год. Ако може и снимка ще е супер. Благодаря предварително!

Поздрави.

намира се от пред в дясно пред десния въздушен филтър за купето

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от SK » 08 Сеп 2018, 18:36

Здравейте, след изгасяне на колата се чува "странен" звук. Звука прилича на работещо реле и според мен е около дясната страна на двигателя (близо до въздушният филтър) след минута две звука спира. След отключване-заключване на колата, отново се появява и пак спира след няколко минути. Моля за информация относно този въпрос.
Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sssssl » 09 Сеп 2018, 9:26

А колата е?

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от SK » 09 Сеп 2018, 11:35

05' m54

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nowayout » 09 Сеп 2018, 22:22

Бърз въпрос..
Някой знае ли дали скоростния лост (автоматик pre LCI) е еднакъв в захващането с другите на е92, е81 и тн всички преди фейса с бутона ?
Bayerische Motoren Werke ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 09 Сеп 2018, 23:17

Здравейте ! Малко глупав въпрос, но ще се радвам ако ми бъде казано.Вътрешните фарове(габарита уж) на е60 лци не ми светят при нормално пуснати габарити и фарове.Единствено забелязах,че светят в отражението на кола по път с автоматични светлини и днес когато запалих колата само лявата страна светеше и изгасна. Та въпроса ми е дали е възможно крушките да са изгорели(поне едната) или е направено така заради дневните светлини или имат някакво друго предназначение, защото след това въобще не присветнаха хд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Speed_Am_All » 10 Сеп 2018, 14:46

crusherr1 написа:Здравейте ! Малко глупав въпрос, но ще се радвам ако ми бъде казано.Вътрешните фарове(габарита уж) на е60 лци не ми светят при нормално пуснати габарити и фарове.Единствено забелязах,че светят в отражението на кола по път с автоматични светлини и днес когато запалих колата само лявата страна светеше и изгасна. Та въпроса ми е дали е възможно крушките да са изгорели(поне едната) или е направено така заради дневните светлини или имат някакво друго предназначение, защото след това въобще не присветнаха хд
Вътрешния кръг светва само като завъртиш волана. Светва само този по посоката на движение. Крушката е обща на ринговете и вътрешните кръгове. Като цяло вътрешния кръг свети настрани и служи да осветяване на по-остри завои. Адаптивните фарове работят само на Ауто. Може би и с вътрешните светлини е така. Аз моите ги държа на ауто постоянно. Ако ти трябват къси през деня, може да пуснеш халогените. Това включва и късите като си на ауто. Аз ползвам ринговете за дневни светлини. За да се пуснат има опция дневни светлини в i-drive-a.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 10 Сеп 2018, 15:30

Много объркано му го написа - рингове, кръгове, фарове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sssssl » 10 Сеп 2018, 19:41

Габаритите или т.нар. хелоу айз/ейнджъл айз/ , нямат нищо общо с корнъринг лайтс. Поне при мен е така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 10 Сеп 2018, 20:07

Speed_Am_All написа:
crusherr1 написа:Здравейте ! Малко глупав въпрос, но ще се радвам ако ми бъде казано.Вътрешните фарове(габарита уж) на е60 лци не ми светят при нормално пуснати габарити и фарове.Единствено забелязах,че светят в отражението на кола по път с автоматични светлини и днес когато запалих колата само лявата страна светеше и изгасна. Та въпроса ми е дали е възможно крушките да са изгорели(поне едната) или е направено така заради дневните светлини или имат някакво друго предназначение, защото след това въобще не присветнаха хд
Вътрешния кръг светва само като завъртиш волана. Светва само този по посоката на движение. Крушката е обща на ринговете и вътрешните кръгове. Като цяло вътрешния кръг свети настрани и служи да осветяване на по-остри завои. Адаптивните фарове работят само на Ауто. Може би и с вътрешните светлини е така. Аз моите ги държа на ауто постоянно. Ако ти трябват къси през деня, може да пуснеш халогените. Това включва и късите като си на ауто. Аз ползвам ринговете за дневни светлини. За да се пуснат има опция дневни светлини в i-drive-a.

Благодаря за пояснението колега, точно когато правя пълен на геврека се пускат :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Speed_Am_All » 10 Сеп 2018, 21:23

sssssl написа:Габаритите или т.нар. хелоу айз/ейнджъл айз/ , нямат нищо общо с корнъринг лайтс. Поне при мен е така.


Май си прав:
Изображение

Моите ги сменях преди два месеца. Може и да бъркам, но не видях отделна крушка. Аз смених H8 крушката и "ейнджълите" не светеха.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 11 Сеп 2018, 7:53

Няма как да светнат, на отделни крушки са.
Така и не разбрах на кое викаш рингове, на кое - кръгове и на кое - фарове. Както и да е, така или иначе цялата информация е грешна.
Писах го преди няколко страници, но ще го напиша пак:
При LCI за къси и дълги светлини се ползват външните фарове, вътрешните се ползват само за “cornering illumination” иначе казано осветяване на съответния завой при много ниска скорост, като при навиване на волана светва само единия вътрешен фар - този към завоя. При по-висока самите външни фарове си завиват (при наличие на екстра “Адаптивни фарове” разбира се)
Ейнджълите се ползват както за габарит, така и за дневни светлини с различен интензитет разбира се.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от lazomilev » 12 Сеп 2018, 14:10

BorislavB написа:
tommyshelby написа:Колеги, днес си смених крушките на angel eyes-a с LED и когато искам да присветна светят късите (ксенона) а не вътрешни те рингове. Не съм обръщал внимание преди как е било, но се съмнявам да е било така. Има ли начин да се оправи с кодиране? Колата е 530D 2009год.

Поздрави.


След като си 2009г. значи колата ти е фейслифт и светкавицата ти е от ксенона.

Ако фаровете са изключени, светкавицата е от халогените, защото ксенонът няма как да се сключи и изключи толков бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Speed_Am_All » 12 Сеп 2018, 18:23

lazomilev написа:
BorislavB написа:
tommyshelby написа:Колеги, днес си смених крушките на angel eyes-a с LED и когато искам да присветна светят късите (ксенона) а не вътрешни те рингове. Не съм обръщал внимание преди как е било, но се съмнявам да е било така. Има ли начин да се оправи с кодиране? Колата е 530D 2009год.

Поздрави.


След като си 2009г. значи колата ти е фейслифт и светкавицата ти е от ксенона.

Ако фаровете са изключени, светкавицата е от халогените, защото ксенонът няма как да се сключи и изключи толков бързо.
При ме си пресветка ксенона и на изключени фарове. Виж видеото.http://cloud.tapatalk.com/s/5b993d6138773/VID_20180912_191122.mp4

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook