Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от adovet » 07 Дек 2017, 15:56

Убихте ентусиазма на човека, тамън беше събрал пари за една 60а и Вие го отказахте :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 07 Дек 2017, 17:30

Благодаря Ви за коментарите, а колкото до предпоследния - не се цупя, не съм очаквал да чуя нещата, които изреди, а някои собственик на е60 да ми каже горе/долу дали ще мога да поддържам колата с тези пари, които мисля да отделям и очаквах коментар точно като твоя, който гледаш да помогнеш, а не да почнеш с подигравки и насмешки като децата, нито ти си нещо повече от мен и нито аз от теб.Иначе карам Пежо 307 '02 от 5 години и съм сменял само биалетки.. въпреки, че няма толкова много електроника като е60.А колкото до последния коментар - тая кола ми е фаворит, само на нея се кефя така като я гледам вътре и вън- красота и сега трябва да се откажа щото ако си я взема само ще си я гледам в гаража как гние.Благодаря Ви за вниманието и съветите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sstancho89 » 07 Дек 2017, 18:14

crusherr1 написа:Бих искал да попитам само дали ще може да поддържам 525d или 520-525i lpg с 500-600 лева доход на месец + лятото в чужбина (2-3 месеца), защото съм събрал бая кинти за е60 и ме интересува дали ще мога да я поддържам с доходите си. И моля без остроумни коментари, thanks.


Колега, просто като купуваш вземи някой с теб, който много разбира и избери читав екземпляр. Не се хвърляй на "безсмислени" екстри и някоя грохнала Е60.
Колегите си противоречат - един път наричат Е60-ките 10-15 годишни кошници, друг път ходят само в БМВ за части...те там частите са от друга планета сигурно???
Ако бях започнал да чета форума преди да си купя моята Е60-ка вероятно щях да се откажа. Тук се сипят хиляди левове за ремонти на коли, които струват 10-15к лева. Ако е наистина така не знам какво още намирате в тази кола, че да я карате. За тея пари според мен не си заслужава. Отделно вече има много такива БМВ-та нов внос, които се продават на части.

Аз карам Е60 26к км вече, верно не са много, но за тея 26к км 2 пъти съм сменил маслото на двигателя, 2 месеца след като я взех спря да загрява - съответно сменихме термостатите и като застудя се наложи смяна на подгревните свещи. Отделно обаче само данъка и каското са ти 1000лв - повече пари съм дал за тях отколкото за ремонти.
Верно събира доста масло (8л) и 5/40 Кастрол не е евтино масло, верно термостатите бяха по скъпи от на другите коли, верно - проверявал съм цените на доста части и наистина са по-скъпи от на Опел например, но със сигурност не е така, както се изразяват във форумите "10к лева за кола и още 10к лева висящи за ремонти"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от atanasov_aa » 07 Дек 2017, 19:16

sstancho89 написа:
crusherr1 написа:Бих искал да попитам само дали ще може да поддържам 525d или 520-525i lpg с 500-600 лева доход на месец + лятото в чужбина (2-3 месеца), защото съм събрал бая кинти за е60 и ме интересува дали ще мога да я поддържам с доходите си. И моля без остроумни коментари, thanks.


Колега, просто като купуваш вземи някой с теб, който много разбира и избери читав екземпляр. Не се хвърляй на "безсмислени" екстри и някоя грохнала Е60.
Колегите си противоречат - един път наричат Е60-ките 10-15 годишни кошници, друг път ходят само в БМВ за части...те там частите са от друга планета сигурно???
Ако бях започнал да чета форума преди да си купя моята Е60-ка вероятно щях да се откажа. Тук се сипят хиляди левове за ремонти на коли, които струват 10-15к лева. Ако е наистина така не знам какво още намирате в тази кола, че да я карате. За тея пари според мен не си заслужава. Отделно вече има много такива БМВ-та нов внос, които се продават на части.

Аз карам Е60 26к км вече, верно не са много, но за тея 26к км 2 пъти съм сменил маслото на двигателя, 2 месеца след като я взех спря да загрява - съответно сменихме термостатите и като застудя се наложи смяна на подгревните свещи. Отделно обаче само данъка и каското са ти 1000лв - повече пари съм дал за тях отколкото за ремонти.
Верно събира доста масло (8л) и 5/40 Кастрол не е евтино масло, верно термостатите бяха по скъпи от на другите коли, верно - проверявал съм цените на доста части и наистина са по-скъпи от на Опел например, но със сигурност не е така, както се изразяват във форумите "10к лева за кола и още 10к лева висящи за ремонти"
Едно от малкото мнения в тая тема, което ми допадна.
В действителност, поддръжката на тоя дръгел Е60 е като на всички други коли от тоя клас. Има части които купувам от официален вносител и такива които купувам от други търговци. Частите и поддръжката не е скъпа за тия които знаят какво от къде да купуват и в кой сервиз да си ремонтират колите. 8)

П.П. За мен, всеки един автомобил минал амортизационния си срок даден му по закон, е дръгел на нулева остатъчна стойност и пазарна цена според региона. За територии в който населението е с ниско доходи, всеки амортизиран автомобил с нулева остатъчна стойност има нереално висока цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stuttgy » 08 Дек 2017, 0:14

Аз тия остатъчни стойности не ги разбирам,но кажи с 500-600 лева доход как ще я поддържаш тази кола,при положение,само каското ще ти е 80-100лв на месец?Ще се мре от глад ама БМВ да е.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от atanasov_aa » 08 Дек 2017, 6:20

Stuttgy написа:Аз тия остатъчни стойности не ги разбирам,но кажи с 500-600 лева доход как ще я поддържаш тази кола,при положение,само каското ще ти е 80-100лв на месец?Ще се мре от глад ама БМВ да е.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk
Би следвало поне да ти е ясно, че каското не е задължително. :lol: То е право на личен избор. Т.е. ако реши даден собственик, може и да не го прави. Задължителна е гражданската отговорност.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от antonpau » 08 Дек 2017, 9:18

crusherr1 написа:Благодаря Ви за коментарите, а колкото до предпоследния - не се цупя, не съм очаквал да чуя нещата, които изреди, а някои собственик на е60 да ми каже горе/долу дали ще мога да поддържам колата с тези пари, които мисля да отделям и очаквах коментар точно като твоя, който гледаш да помогнеш, а не да почнеш с подигравки и насмешки като децата, нито ти си нещо повече от мен и нито аз от теб.Иначе карам Пежо 307 '02 от 5 години и съм сменял само биалетки.. въпреки, че няма толкова много електроника като е60.А колкото до последния коментар - тая кола ми е фаворит, само на нея се кефя така като я гледам вътре и вън- красота и сега трябва да се откажа щото ако си я взема само ще си я гледам в гаража как гние.Благодаря Ви за вниманието и съветите.

Като цяло звучиш грамотно, тоест се предполага, че си си направил "домашното", четейки из темите тук. Предполагам си видял и цени и общо взето на кола в какво състояние/км/години какви неща почват да й се случват. Наистина има доста информация тук и съм сигурен, че ако си отделиш време да я прегледаш, можеш да си направиш относително точни заключения. Оттам нататък колко време/пари/нерви можеш да си позволиш да отделиш на колата - няма кой да ти каже ;) Едно необективно мнение - ако си отделил 15тина хиляди само за покупка, мисля, че можеш да намериш някой добре поддържан екземпляр, но си изисква търсене :yes:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 08 Дек 2017, 9:22

Човек с 600лв на месец незнам изобщо как мислиш за кола, ми то тия едва стигат за храна, даже не съм сигурен, че ще стигнат за качествена, ами за дрехи?, гол и бос ли ще ходиш?Едно излизане по нощните клубове преди години си беше поне 100лв, и то без да се уливаш, е то какво стана? Пак ти казвам за толкова пари можеш само да я караш и да се кръстиш да не и се счупи нещо.
1600 да бяха пак са малко, в началото си помислих че има правописна грешка, ама явно наистина става дума за 600лв. е няма как, няма да стане.
Всъщност може и да стане ако я местиш по 2 километра на ден и я караш с един резервоар по половин година....
Не и правиш каско, не сменяваш нищо по нея и така.
Просто я купуваш сменяш маслото и караш две години без да я докосваш, на втората година и продаваш резервната гума за 250лв. и пак и сменяваш маслото :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 08 Дек 2017, 12:54

Може да си вземе такова е60 ;)Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stuttgy » 08 Дек 2017, 14:11

atanasov_aa написа:
Stuttgy написа:Аз тия остатъчни стойности не ги разбирам,но кажи с 500-600 лева доход как ще я поддържаш тази кола,при положение,само каското ще ти е 80-100лв на месец?Ще се мре от глад ама БМВ да е.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk
Би следвало поне да ти е ясно, че каското не е задължително. То е право на личен избор. Т.е. ако реши даден собственик, може и да не го прави. Задължителна е гражданската отговорност.
Аз не виждам смисъл да се правиш на интересен при условие,че пределно ясно,че тия пари са крайно недостатъчни.Реално на човека ще му е трудно с тая кола,въпреки че е събрал БАЯ пари за Е60.Хубаво е да си оптимист ама ...

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Knoxville_ » 08 Дек 2017, 14:15

crusherr1 написа: ..пари, които мисля да отделям...


След прочетеното вече съм с впечатление, че въпросните 500-600 лева са САМО за колата. Пък и да не е, изборът си е на човека.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sstancho89 » 08 Дек 2017, 18:31

На човека му се е взел акъла от четене по форумите и си е приготвил по 500лв на месец за колата. Естествено, че няма това да е дохода му. Ако беше такъв нямаше как да събере 15к лева за кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: горивен филтър

Мнение от GIGA » 08 Дек 2017, 18:56

здравеите колеги

днес смених горивният филтър и след това колата започна да пали
след две три завъртания на стартера.до смяната палеше от раз.
въпроса ми е дали все още не е обезвъздушена както трябва или
филтъра не е монтиран правилно.
колата е е61 дизел 525д автомат 2004 г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Pumba » 09 Дек 2017, 13:23

Здравейте,
Първо да се извиня, че пускам нов въпрос, но не в правилния цвят. Причината е че пиша от телефона и не мога да си оправя шрифта.

Сега към въпроса ми:
Когато въртя волана се чува метално скърцане, преди седмица смених външните накрайници, възможно ли скърцането да е от тях? След ъпдейт на софтуера менюто RDC за налягането на гумите ми стои в сиво и ми светна лампата, че някоя от гумите е мека, напомпах всички гуми, но лампата продължава да свети, може ли от това по някакъв начин да се е появило скърцането?

Благодаря предварително и се извинявам ако въпроса ми е тъп :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 09 Дек 2017, 14:32

Pumba написа:Здравейте,
Първо да се извиня, че пускам нов въпрос, но не в правилния цвят. Причината е че пиша от телефона и не мога да си оправя шрифта.

Сега към въпроса ми:
Когато въртя волана се чува метално скърцане, преди седмица смених външните накрайници, възможно ли скърцането да е от тях? След ъпдейт на софтуера менюто RDC за налягането на гумите ми стои в сиво и ми светна лампата, че някоя от гумите е мека, напомпах всички гуми, но лампата продължава да свети, може ли от това по някакъв начин да се е появило скърцането?

Благодаря предварително и се извинявам ако въпроса ми е тъп :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Кой ти е ъпдейтвал софтуера, че може да е забравил инициализациите?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook