Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от antonpau » 24 Окт 2017, 6:41

Прецакана клапа на климатика, не е болка за умиране (откъм пари и занимавка). Моята я беше изял един плъх, самонастанил се в моторния отсек. Пречеше му на рахата :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: UK
Пол: Мъж
Кара: E60 530D M57/TU
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sp3n5 » 24 Окт 2017, 19:31

Shamanek написа:Имам следното питане, времето застудя, пускам си климатика, врътките на макс (26 градуса), от средната конзола духа хладно, при краката и прозореца - топло. Каква е уловката?


От iDrive си погледни настройките за обдухване от предните въздуховоди.Аз така се бях побъркал, само че лятото на климатик ми духаше топло от средата и студено от краищата.
BMW The Ultimate Driving Machine !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sssssl » 24 Окт 2017, 21:06

22850485_1578760128833516_531142768_o.jpg

Ремонтирах средната кора и смених предната, че не беше за ексдрайв, обаче се оказа че е много афиф, от твърда и тънка пластмаса. Някакви идеи от къде може да се намери по-здрава кора под двигателя за xdrive?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 25 Окт 2017, 9:25

Диан написа:Два бързи въпроса:
1. Как се свалят корите под волана и под жабката? Развих видимите винтове към седалката и един по към централната конзола, но не помръдва. Страх ме е да я напъна, за да не счупя нещо.
2. Някой успявал ли е да разглоби OBD буксата и да извади пиновете? Опитах се, но неможах. Само успях да издърпам плъзгайки една пластмаса минаваща през целите пинове, но пак не помръднаха след това.

Изображение


Тази под жабката има 2-3 езичета на дължината на линията където са пантите на жабката, трябва да се натиснат силно с права отверка например. Освен това и двете кори имат по един болт, който ги свързва към централната конзола (все едно отстрани на управлението за DSC панела). За да се открият тези болтове, трябва да се махнат мокетните лайсни, които минават по дължината на средната хоризонтална конзола, която отделя двете седалки. Просто се избутват по посока на двигателя и падат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Диан » 25 Окт 2017, 9:29

goppe написа:...

Благодаря за информацията, ще пробвам.
:yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Mofal » 25 Окт 2017, 12:10

Здравейте колеги , искам да си сменя говорителите на колата понеже явно са си изпели песента . Колата е Е61 2005 префейс със стандартното озвочение за модела "предполагам" (без DVD е ако има значение ) .
Някой извършвал ли е подобно упражнение ? от къде мога да купя говорители в гр. Пловдив , стандартно ли е закрепването или трябва да търся определени модели ?!

И още един въпрос , имам чувството ,че сигнала който получавам от радио станциите с времето намалява , преди време като мивах през определен маршрут хващах 2-3 радиостанции на това място а сега не мога или се долавят за секунда и изчезват?! :dunno:

Ще съм благодарен ако някой сподели мнение или опит .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Shamanek » 25 Окт 2017, 15:39

sp3n5 написа:
Shamanek написа:Имам следното питане, времето застудя, пускам си климатика, врътките на макс (26 градуса), от средната конзола духа хладно, при краката и прозореца - топло. Каква е уловката?


От iDrive си погледни настройките за обдухване от предните въздуховоди.Аз така се бях побъркал, само че лятото на климатик ми духаше топло от средата и студено от краищата.


Какво трябва да гледам в iDrive? Там виждам само на каква степен духа от съответните места (крака/средна конзола/предно стъкло), но не и топло/студено :roll:

antonpau написа:Прецакана клапа на климатика, не е болка за умиране (откъм пари и занимавка). Моята я беше изял един плъх, самонастанил се в моторния отсек. Пречеше му на рахата :mhihi: :mhihi:


А трудна ли е смяната?

Ново 20: Пускам си подгрева на предните седалки, лампичките светват и след 2-3 секунди изгасят, т.е. подгрева се спира. Някаква идея това от какво може да е? Тази моята кола е правена да се кара лятото на климатик само :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 25 Окт 2017, 17:53

Mofal написа:Здравейте колеги , искам да си сменя говорителите на колата понеже явно са си изпели песента . Колата е Е61 2005 префейс със стандартното озвочение за модела "предполагам" (без DVD е ако има значение ) .
Някой извършвал ли е подобно упражнение ? от къде мога да купя говорители в гр. Пловдив , стандартно ли е закрепването или трябва да търся определени модели ?!

Ето тук има доста изписано за аудио колега viewtopic.php?f=116&t=371445
Говорители не си длъжен да купуваш от Пловдив, може и онлайн от някакъв аудио магазин, например http://aval-bg.com/. А ако искаш да минаваш към по висок клас ОЕМ аудио система може да се обърнеш към колегата Atsalov. :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 25 Окт 2017, 18:00

Shamanek написа:
sp3n5 написа:
Shamanek написа:Имам следното питане, времето застудя, пускам си климатика, врътките на макс (26 градуса), от средната конзола духа хладно, при краката и прозореца - топло. Каква е уловката?


От iDrive си погледни настройките за обдухване от предните въздуховоди.Аз така се бях побъркал, само че лятото на климатик ми духаше топло от средата и студено от краищата.


Какво трябва да гледам в iDrive? Там виждам само на каква степен духа от съответните места (крака/средна конзола/предно стъкло), но не и топло/студено :roll:

antonpau написа:Прецакана клапа на климатика, не е болка за умиране (откъм пари и занимавка). Моята я беше изял един плъх, самонастанил се в моторния отсек. Пречеше му на рахата :mhihi: :mhihi:


А трудна ли е смяната?

Ново 20: Пускам си подгрева на предните седалки, лампичките светват и след 2-3 секунди изгасят, т.е. подгрева се спира. Някаква идея това от какво може да е? Тази моята кола е правена да се кара лятото на климатик само :mhihi:
Защо не отидеш някъде на една диагностика ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от krispd » 25 Окт 2017, 18:18

Exclusive89 написа:
Mofal написа:Здравейте колеги , искам да си сменя говорителите на колата понеже явно са си изпели песента . Колата е Е61 2005 префейс със стандартното озвочение за модела "предполагам" (без DVD е ако има значение ) .
Някой извършвал ли е подобно упражнение ? от къде мога да купя говорители в гр. Пловдив , стандартно ли е закрепването или трябва да търся определени модели ?!

Ето тук има доста изписано за аудио колега viewtopic.php?f=116&t=371445
Говорители не си длъжен да купуваш от Пловдив, може и онлайн от някакъв аудио магазин, например http://aval-bg.com/. А ако искаш да минаваш към по висок клас ОЕМ аудио система може да се обърнеш към колегата Atsalov. :yes:

Koлега,2 от моите на Logic7 нещо бръждяха. Оправих/реставрирах ги тук http://govoriteli.com/kontakti/ ,цената беше 25лв на говорител. Малка работилничка е,но човека си разбира. На Карловско шосе се намира. :yes:
Work hard in silence,let success make the noise.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от antonpau » 25 Окт 2017, 19:44

Shamanek написа:
А трудна ли е смяната?

Ново 20: Пускам си подгрева на предните седалки, лампичките светват и след 2-3 секунди изгасят, т.е. подгрева се спира. Някаква идея това от какво може да е? Тази моята кола е правена да се кара лятото на климатик само :mhihi:


Нямам идея. Предполагам, че не, иначе майсторът щеше да ми е надул главата как мога да го занимавам с такива чоглави простотии :ok: Но действително ходи си пусни една диагностика, че нещо ми се струва малко по-кофти работа от една умряла клапа :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Shamanek » 25 Окт 2017, 22:00

antonpau написа:...

dextuar написа:...


Така ще направя :) Мерси колеги ще напиша решението скоро :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikolae » 26 Окт 2017, 7:57

Сутрин като пусна парното, съвсем леко понамирисва на нафта. От къде може да е?
Е60 218кс. от първите, фабрично без дросел и дпф.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Wierdo » 26 Окт 2017, 11:14

nikolae написа:Сутрин като пусна парното, съвсем леко понамирисва на нафта. От къде може да е?
Е60 218кс. от първите, фабрично без дросел и дпф.


Провери кутиите на филтрите за купето. Една от моите не беше добре затворена и ми миришеше на бензин. Всичко се оправи след като я наместих.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Shamanek » 27 Окт 2017, 12:44

Shamanek написа:
antonpau написа:...

dextuar написа:...


Така ще направя :) Мерси колеги ще напиша решението скоро :)


Оказа се, че от iDrive съм нагласил да духа само студено. След като го напрвих да духа топло от всички страни си има топлина :) Мерси на отзовалите се!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook