Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Monky » 12 Окт 2018, 9:28

bokouser написа:
Monky написа:Здравейте!
Имам два ключа към колата, но само с единият може да се отключва дистанционно. С втория само ръчно, но колата се пали и с двата.
От какво може да е проблема? Батерия?
Колата е със Старт/Стоп, 2006 г.

Може да е батерия, но малко вероятно. Случвало ми се е след дълго време неизползване на ключ да ми падне батерия, но на таблото ми се появи долната икона и след каране известно време с ключа, батерията се зареди.
Иначе скоро имах подобен на твоя случай с единия ключ, без да ми излезе въпросната иконка, все пак се надявах да е батерия, но не беше. Отворих го, премерих батерията и си беше здрава. Оказа се един чип в ключа, смени ми го Орлин от форума и ключа си тръгна.
key fob battery light.jpg


Благодаря за инфо-то! Ключа не е ползван никога, беше си в оригиналната опаковка от завода. Надявам се да е батерия, но ако не е ще търся специалист.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от xm_net » 12 Окт 2018, 10:29

Щом не е ползван никога, значи още повече нещата клонят към батерията. Покарай повече време с него и е възможно батерията да се възбуди и да заработи нормално! Също толкова възможно е обаче, точно поради факта, че ключът не е работил, батерията да е "загинала" безвъзвратно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Monky » 12 Окт 2018, 10:55

Ще покарам така известно време и ако не се съживи ще мисля вариант да го разглобя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Weiss48 » 12 Окт 2018, 11:19

Здравейте, колеги ! Има ли някои запознати с жиците които влизат в USB порт ? Хванал съм се да свържа USB порт от е60 в друг модел БМВ и ми трябва помощ с цветовете. Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 12 Окт 2018, 11:30

Де да знам, според мен ако е батерия би трябвало да излезе въпросната иконка на таблото.
Ако не зареди при каране така или иначе ключа трябва да се отвори - първо за да му премериш батерията и после да търсиш друг евентуален проблем.
Ако искаш да запазиш оригиналната кутийка (още повече щом е чисто нова), внимавай много с отварянето, аз вложих цялото си старание и пак си личи, дай на някой, който е отварял много такива ключове, виждал съм отворени и затворени без да им личи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Monky » 12 Окт 2018, 13:42

bokouser написа:Де да знам, според мен ако е батерия би трябвало да излезе въпросната иконка на таблото.
Ако не зареди при каране така или иначе ключа трябва да се отвори - първо за да му премериш батерията и после да търсиш друг евентуален проблем.
Ако искаш да запазиш оригиналната кутийка (още повече щом е чисто нова), внимавай много с отварянето, аз вложих цялото си старание и пак си личи, дай на някой, който е отварял много такива ключове, виждал съм отворени и затворени без да им личи.


Да, но без тест няма как да разбера, така или иначе. Прегледах го по-обстойно и изглежда като капсулован и ще е предизвикателно да го разглобя. Виждал съм такива, които имат капаче за батерията, но този няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 12 Окт 2018, 16:58

Няма капаче, реже се, тия с капачетата са други. Ако не се зареди, нямаш друг вариант освен рязане, било за батерия, било за ремонт (чип или др.)

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Alexander82 » 13 Окт 2018, 7:42

При мен проблемът е, че и двете дистанционни имат много малък обхват и работят само около багажника.
Смених батерията и кутийката тази седмица, но промяна няма.
Някой има ли идея защо се получава така?
Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 13 Окт 2018, 14:28

Проблема ти е в колата, в антената.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BorislavB » 14 Окт 2018, 20:24

Момчета преди малко се качвам в колата да се прибирам към вкъщи и установих, че врътките и копчетата на парното не работят ( абе целия Control Climate Unit). Видях, че целия премигва, като все едно не му стига ток и накрая угасна и от idrive също не ми дава да променя топло/средно/студено. С простите врътки съм 2003г. е колата дали му дойде времето или нещо друго стана някакви идеи?

П.С. Уж гледах бушоните ама беше преди час и беше мрачно утре пак ще ги погледна за всеки случай.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от brabusbg » 15 Окт 2018, 9:34

Колеги по какво мога да различа оригинални БМВ джанти и реплика такива?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Последна промяна brabusbg на 15 Окт 2018, 15:58, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 4.05.2010

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hansov » 15 Окт 2018, 11:18

Искам да изкарам задните джанти малко навън но се чудя колко точно е оптимално. В момента съм със стил 247, 9j задни ЕТ 32. Мисля за 15 или 20 мм фланци. Тоест да станат 9j с ЕТ 12 или 17. Някой да кара с подобно ЕТ ? Ако има и снимка ще е топ. Мерси


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 15 Окт 2018, 15:05

Аз съм с оригиналния размер джанти и гуми отзад 9.5J 275/30R19 ET 32 и съм с фланец 20мм.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 4.05.2010

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hansov » 15 Окт 2018, 15:10

andy написа:Аз съм с оригиналния размер джанти и гуми отзад 9.5J 275/30R19 ET 32 и съм с фланец 20мм.


Мерси andy. Значи при мен предвид половин инч по тясната джанта съвсем няма да има проблем. Ако имаш някоя снимка ще е супер да имам идея как ще се получи.
А имал ли си проблеми с фланците относно баланс да речем? От къде ги купува?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от aksi50 » 16 Окт 2018, 12:25

Здравейте колеги ,предстои ми смяна на кулер , колата е 530д 231 коня, та мисълта ми е може ли да се сложи кулер от 535д ще има ли ефект и дали трябва да се правят други преправяници и какви са те, Благодаря предварително

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook