Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BorislavB » 25 Юни 2018, 17:53

Според мен не е от там. Мойта едната беше почнала да цвили ама на силна водоструйка утихна явно мръсотия беше влязла нещо или не знам и аз. И все пак на подемник и при някой читав майстор най-добре.
Последна промяна BorislavB на 25 Юни 2018, 20:03, променена общо 1 път
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 25 Юни 2018, 19:03

Vra4anin написа:
PollandBall написа:Здравейте, одеве както си карах започна да се чува един звук като почукване/цъкане отзад докато подавам газ и съответно като намалям. Колкото повече газ подавам в движение толкова по-бързо почуква/цъка. Питах и в една група във фейсбук и едно момче каза висящ лагер....някой може ли да даде съвет дали е висящ лагер или нещо друго?




Залагам на "плаващите втулки" както им казват майсторЕте. Номер 4 от картинката. Обикновено те издават подобни стържещо-пукащи звуци, като се разпретаковат. Ако седнеш на задната седалка (автомобилът да е в спряло положение) и се раздрусаш и ако пак прескърца - значи са тия плаващи втулки.
Но докато не се вдигне на подемник и не се размърда всичко с щангата, само гадаем :dunno:


Одеве е оставих да е погленат, ще пиша какво е било като ми кажат. :yes:

Благодаря :bchug:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Askataаа » 26 Юни 2018, 13:31

Здравейте,
За да не отварям нова тема, някой може ли да ми каже дали е превозвал куче на предната седалка.
Имам Дого Аржентино и ме притеснява да не съсипе кожения салон. Тъй като ми се налага да замина заедно с животното ще покрия седалката с някакво одеало и ще сложа някакви чорапи на лапите на кучето, за да не драска кожата, ако се качи на седалката.
Извинявам се ако въпроса ми е тъп, но наистина ми трябва съвет.
Благодаря ви предварително за проявеното разбиране :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sssssl » 27 Юни 2018, 16:58


Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.10.2016
Местоположение: Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330CI
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3
Детайли за колата: Красив звяр

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stelio ///M » 28 Юни 2018, 0:21

Здравейте колеги, бих искал да попитам при Е60 има ли разлика в скоростите при обикновенният автоматик и този с джоистика?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Knoxville_ » 28 Юни 2018, 7:57

Askataаа написа:Здравейте,
За да не отварям нова тема, някой може ли да ми каже дали е превозвал куче на предната седалка.
Имам Дого Аржентино и ме притеснява да не съсипе кожения салон. Тъй като ми се налага да замина заедно с животното ще покрия седалката с някакво одеало и ще сложа някакви чорапи на лапите на кучето, за да не драска кожата, ако се качи на седалката.
Извинявам се ако въпроса ми е тъп, но наистина ми трябва съвет.
Благодаря ви предварително за проявеното разбиране :)


Моето куче се вози на задната седалка, тъй като на предната не стои мирно и иска да се качи върху мен :ok: Обмислях и комби да си купя, за да я возя в багажника, но засега размислих.

Има си покривала за тапицерията. В сайта на д-р Стефанов има достатъчно разнообразие, предполагам, че все някое ще ти свърши работа.

Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 28 Юни 2018, 8:57

Stelio ///M написа:Здравейте колеги, бих искал да попитам при Е60 има ли разлика в скоростите при обикновенният автоматик и този с джоистика?

Има осезаема разлика в кутиите и в поведението им.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.10.2016
Местоположение: Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330CI
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3
Детайли за колата: Красив звяр

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stelio ///M » 28 Юни 2018, 12:58

vld написа:
Stelio ///M написа:Здравейте колеги, бих искал да попитам при Е60 има ли разлика в скоростите при обикновенният автоматик и този с джоистика?

Има осезаема разлика в кутиите и в поведението им.


Благодаря за отговора. А кои са по здрави и надеждни?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 28 Юни 2018, 13:21

Фейслифтовите са по здрави.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.11.2017
Местоположение: Finspång Sweden
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i facelift.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Anton0764 » 28 Юни 2018, 21:53

vld написа:Фейслифтовите са по здрави.

А фейсовите имат ли проблеми с торка , бензиновите .

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 29 Юни 2018, 7:32

Всички кутии рано или късно имат проблеми с торка, това зависи от начина на експлоатация, от пробега, от интервалите на обслужване.
Но при фейсовите торка е по здрав.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 29 Юни 2018, 8:38

bokouser написа:Имам фабрична аларма, но слагана допълнително в Италия. От скоро започна да ми излиза следната грешка:
9D12 - Internal battery discharged
и явно се отнася до батериите в сирената на алармата.
Свалих батериите, на тях пише 3V, премерих ги и двете показаха 3,4V което май не значи, че са заминали. Викам си, айде за всеки случай ще ги сменя, но не мога да намеря правилните батерии. Батериите са литиеви , на тях има номер - CR17335, но не виждам отбелязан капацитет. Под този номер намирам батерии с различен капацитет от 500mAh до 1800mAh.
Някой има ли идея какви батерии трябва да се сложат в тази сирвна?
IMG_8443.JPG
IMG_8444.JPG


За някой, който като мен ще потърси подобна информация:
Намерих информация за капацитета на оригиналните батерии - 1800mAh, намерих същата марка и капацитет като оригиналните - Sanyo/FDK в eBay https://www.ebay.co.uk/itm/FDK-Batterie-CR17335SE-Lithium-3V-1800mAh-8008381/400883584651?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649
И друг вариант - в един ирландски форум един колега пише, че е сложил обикновени батерии, които се ползват за фотоапарат (тук са около 6лв): http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=888591

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 29 Юни 2018, 11:01

Knoxville_ написа:
Askataаа написа:Здравейте,
За да не отварям нова тема, някой може ли да ми каже дали е превозвал куче на предната седалка.
Имам Дого Аржентино и ме притеснява да не съсипе кожения салон. Тъй като ми се налага да замина заедно с животното ще покрия седалката с някакво одеало и ще сложа някакви чорапи на лапите на кучето, за да не драска кожата, ако се качи на седалката.
Извинявам се ако въпроса ми е тъп, но наистина ми трябва съвет.
Благодаря ви предварително за проявеното разбиране :)


Моето куче се вози на задната седалка, тъй като на предната не стои мирно и иска да се качи върху мен :ok: Обмислях и комби да си купя, за да я возя в багажника, но засега размислих.

Има си покривала за тапицерията. В сайта на д-р Стефанов има достатъчно разнообразие, предполагам, че все някое ще ти свърши работа.

Изображение

На старата кола (Форд Ескорт) първия ни кюпек се возеше на предната седалка в краката на жената, щото беше шило (черен лабрадор-диване), независимо, че колата бе комби. После, вече в е46-цата (естествено, пак комби :mhihi: ) се возеше отзад, но успяваше да се провре между мрежата за любимците, закачена за тавана, и колонката, и скачаше на задната седалка, за да се закача с хлапето. Сегашния кюпек е съвсем друга бира и директно си знае мястото в багажника - ляга и не мърда, докато не му отворя да слиза (лежкунти си като абсолютен тузар). Ама той е и съвсем друга (и далеч по-умна от лабрадорите) порода. :) Покривало за тапицерията имаме, разбира се - мултифункционално, направено така, че да покрие или багажника, или задната седалка.
Джак Ръселката по мои наблюдения би искала и от задната седалка да се качи върху теб - като ходещи мини-реактори са, нямат умора. Мой приятел веднъж успя да умори едно такова - от сутринта яко игра навън, през деня вкъщи дивеене, вечерта пак навън няколко часа търчане, общо към 14-15 часа без сън, без почивка, само занимавка и игра. Излишно е да казвам, че докато кучето просто легна да спи вечерта и на другия ден бе презаредено на 100%, моя човек реанимира 2-3... :lol: :mhihi:
Отделно, лично мнение - никога не бих вкарал каквото и да е куче в багажник на седан. Най-удачното за мен е комби/миниван/джип! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Knoxville_ » 29 Юни 2018, 11:09

Евала, току що ме отказа да си взимам Е46 комби :lol: :mhihi: И аз съм с лабрадорка, този джак ръсел е от въпросния сайт.
Сегашният ти кюпек си го научил от малък да си стои в багажника, затова не проявява желания да идва отпред :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от brabusbg » 29 Юни 2018, 12:51

Колеги как мога да изключа този бутон на вентилацията след като съм го включил? И каква е точно неговата идея? Къде точно да духа от моята страна ли само? Ако е така, как мога да настроя централната вентилация да духа едновременно така и от другата страна, без да се налага да използвам по отделно тези бутони?
Inkedde45ed96393b4a8f_LI.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook