Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sssssl » 12 Окт 2019, 21:45

crusherr1 написа:
sssssl написа:Не разбрах каква е връзката с прегледа. Иначе фаровете си имат врътки за регулиране, май бяха с еврейски звезди. Забравил съм, че беше преди година. Има клипчета в тубата.


Временно решение е това. Проблема беше от кантара до предния носач с датчика за светлини. Хубава вечер !

:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.12.2014
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kokera93 » 15 Окт 2019, 18:00

Здравейте колеги,
имам пробле със моята любимка (BMW E60 LCI N53B25).Та проблема е следния ,колата си върви нормално но някакси няма мощност. При направената диагностика показа Nox sensor.вече е сменен но диагностикат сега показа ЕГР вентил. Видимите симптоми са че няма прекасвач в максималните обороти. Някай ако има идей от какво може да е да сподели Благодаря.
П.С. колата е на 44 000км и всички консумативи са сменени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ganchev__ » 17 Окт 2019, 23:16

Здравейте колеги.

Днес Е61-цата на баща ми (530хд 2008г. 235кс.) е записала следните грешки от снимките: 4532 и 4501.Първата за изгорялата свещ е ясна, но преди излизаше грешка за изгоряла свещ на друг цилиндър, не на 3-ти.Много странно ми се вижда това, нали всички свещи работят едновременно ? Би трябвало да запише грешка за 3-ти и за другия (не помня точно кой беше). Редовно я триехме, за да може да си регенерира колата, докато остане време да се смени.

Другата грешка е новост.До колкото прочетох е за проблем с ЕГР клапана.Проверил е маркуча, който влиза в ЕГР-а.Не дава вакуум.Къде да се търси проблема? Възможно ли е просто да е задръстен ?

Ще съм благодарен, ако изкажете мнение и за състоянието на ДПФ-а, до колкото може да се види от снимките.Не се виждат добре стойностите, но отне време докато обясня как се прави екранна снимка. :D

Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2011
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nenasiten89 » 21 Окт 2019, 16:53

Здравейте колеги незнам тук ли трябва да пиша извинявам се ако не е това мястото... Колата ми е БМВ е60 показва ми външна температура от 29 до 33.5 градуса .. на вън е не повече от 18.. махнах датчика колата продали да показва същите градуси а не -40(както се очакваше) смених датчика с надежда за промяна но нищо не стана ... Някои имал ли е подобен проблем и как го е решил

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ganchev__ » 27 Окт 2019, 15:57

При мен проблемът се оказа клапана, който контролира ЕГР-а.След смяната му с нов всичко е наред.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 31.08.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Петър Мирчев » 04 Ное 2019, 20:55

Здравейте колеги, имам едно питане относно аукса на моята е61 звука ми е на половина по слаб от този на радиото и CD как мога да го оправя или евентуално да ме свържете с някой който може в Пловдив

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 26.01.2008
Кара: 318is;Е36 328i;Е46 330i;E60 530d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от димитър_81 » 06 Ное 2019, 16:50

Колеги, някой знае ли предлага ли се като резервна част карето на кормилния прът? За обикновената рейка става въпрос.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ненко Вранков » 10 Ное 2019, 8:54

Да. С една седмица доставка - 890лв.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zAcK » 12 Ное 2019, 20:42

Карето не можеш ли да го смениш отделно, защото от БМВ е заедно с тъпия прът и си е брало лайката и цената. :banghead: Това определено е най-безумната покупка и цена на част, която съм виждал... :nono: А не е като да не съм купувал какво ли не от БМВ :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от flober » 12 Ное 2019, 22:48

Колеги някой има ли идея защо не мога да вържа към колата (Е60 525d 2005г.)телефон с андроид ,а с айфон нещата се получават?
На тел.изписва ,че е сдвоен с колата и после през няколко секунди изписва "установяване на връзка....",но нищо не се случва и не мога да използвам колата за разговор ,а с айфона няма дерт.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 13 Ное 2019, 17:30

flober написа:Колеги някой има ли идея защо не мога да вържа към колата (Е60 525d 2005г.)телефон с андроид ,а с айфон нещата се получават?
На тел.изписва ,че е сдвоен с колата и после през няколко секунди изписва "установяване на връзка....",но нищо не се случва и не мога да използвам колата за разговор ,а с айфона няма дерт.

В телефона е проблема, пробвай с друг "ром", вероятно блутута не се управлява добре от сегашния ти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от flober » 13 Ное 2019, 17:33

vld написа:
flober написа:Колеги някой има ли идея защо не мога да вържа към колата (Е60 525d 2005г.)телефон с андроид ,а с айфон нещата се получават?
На тел.изписва ,че е сдвоен с колата и после през няколко секунди изписва "установяване на връзка....",но нищо не се случва и не мога да използвам колата за разговор ,а с айфона няма дерт.

В телефона е проблема, пробвай с друг "ром", вероятно блутута не се управлява добре от сегашния ти.



Пробвахме с три разлчни тел.с андроид и с айфон 10,и с четирите не иска,с айфон 6 се вързва.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Plamen-D.S. » 13 Ное 2019, 18:38

Здравейте! Искам да попитам, когато навия волана почти до крайно ляво или дясно положение и подам леко гас когато правя обратен или по- рязък завой се чува едно стържене. От какво може да е? Колата е с оригиналните и 16-ки.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 15 Ное 2019, 8:18

flober написа:
vld написа:
flober написа:Колеги някой има ли идея защо не мога да вържа към колата (Е60 525d 2005г.)телефон с андроид ,а с айфон нещата се получават?
На тел.изписва ,че е сдвоен с колата и после през няколко секунди изписва "установяване на връзка....",но нищо не се случва и не мога да използвам колата за разговор ,а с айфона няма дерт.

В телефона е проблема, пробвай с друг "ром", вероятно блутута не се управлява добре от сегашния ти.



Пробвахме с три разлчни тел.с андроид и с айфон 10,и с четирите не иска,с айфон 6 се вързва.

Няма логика колега, или антената нещо не ти е в ред или мудула в такъв случай.
Много хора и аз включително си ползваме блутута в е60ките безгрижно с всякакви телефони.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от flober » 15 Ное 2019, 12:07

vld написа:
flober написа:
vld написа:
flober написа:Колеги някой има ли идея защо не мога да вържа към колата (Е60 525d 2005г.)телефон с андроид ,а с айфон нещата се получават?
На тел.изписва ,че е сдвоен с колата и после през няколко секунди изписва "установяване на връзка....",но нищо не се случва и не мога да използвам колата за разговор ,а с айфона няма дерт.

В телефона е проблема, пробвай с друг "ром", вероятно блутута не се управлява добре от сегашния ти.[/quote

Пробвахме с три разлчни тел.с андроид и с айфон 10,и с четирите не иска,с айфон 6 се вързва.

Няма логика колега, или антената нещо не ти е в ред или мудула в такъв случай.
Много хора и аз включително си ползваме блутута в е60ките безгрижно с всякакви телефони.


Ок ,благодаря колега за отговора явно трябва да я погледне някой,който се сеща ,защото има и други нелогични неща.На диагностика не отчита грешки за парктроникът ,а има неработещи датчици ,които не засичат а останалите бачкат ,а като цяло знам ,че когато има не работещ датчик не бачка цялата система ,също ми ги няма звуците от гонга за колани ,грешки и звуците на парктроника.Явно ,че предния собственик е омазал нещо но за жалост в моят край няма на кой да я закарам,и ако ме посъветвате къде да я погледнат ...?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook