Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от KpuB4o » 18 Мар 2019, 13:04

Има ли как да разбера колко точно трянба да бъдат за да не опират

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от brabusbg » 18 Мар 2019, 21:07

Колеги харесал сем си гуми с товарен индекс 98 и са XL. Въпроса ми е дали няма да дойдат твърди за колата ми. Идеята ми е че в момента карам Runflat и бягам от тях защото предпочитам по комфортното возене. Дали ще са твърди тези гуми?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от SK » 18 Мар 2019, 22:06

SK написа:На всички е60 lci, които са със завиващи фарове, пише dynamic xenon т.е. възможно ли е фаровете да са завиващи а да не пише нищо на външните.


След многото отговори на моя въпрос, ще си отговоря и аз сам :mhihi: не било задължително да пише, завиват си и без надписи :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 19 Мар 2019, 9:02

brabusbg написа:Колеги харесал сем си гуми с товарен индекс 98 и са XL. Въпроса ми е дали няма да дойдат твърди за колата ми. Идеята ми е че в момента карам Runflat и бягам от тях защото предпочитам по комфортното возене. Дали ще са твърди тези гуми?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Със сигурност ще са по-малко твърди от рънфлат. XL-а е по средата между обикновени и рънфлат, до сега съм пукал обикновена гума в дупка, като смея да твърдя, че с XL съм минавал през много по-лоши дупки, но не се е пукала (на 1 успях да направя балон). Ако търсиш максимален комфорт - обикновена, но в този случай може да се замислиш и за един комплект патерица да стои в багажника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 20 Мар 2019, 0:51

Здравейте, имам едно питане относно вибрация в купето. Преди седмица смех тампоните на мотора, защото на студен мотор чупеше камъни в бъбреците. Нещата се подобриха значително. Обаче, остана една вибрация която се усеща(и чува) на празен ход. При леко подаване на газ изчезва и също като завъртя волана леко на ляво или на дясно. Даже като излезна от колата и леко врътна волана се чува отвън как става една идея по-тих звука от мотора. :conf: Някакви предположения от какво може да е?

П.П. в купето се усеща сякаш идва някъде зад екрана на навито.


Видео:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 24.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от washky » 21 Мар 2019, 13:27

PolandBall написа:Здравейте, имам едно питане относно вибрация в купето. Преди седмица смех тампоните на мотора, защото на студен мотор чупеше камъни в бъбреците. Нещата се подобриха значително. Обаче, остана една вибрация която се усеща(и чува) на празен ход. При леко подаване на газ изчезва и също като завъртя волана леко на ляво или на дясно. Даже като излезна от колата и леко врътна волана се чува отвън как става една идея по-тих звука от мотора. :conf: Някакви предположения от какво може да е?

П.П. в купето се усеща сякаш идва някъде зад екрана на навито.


Видео:


Колега същата история е и при мен, даже пуснах тема само, че не мога да определя дали вибрацията е същата, но я има! Точно зад екрана на Навито в средата на челното стъкло го чувам, интересното е, че като дам на P утихва, като сложа на R или D двигателя променя работата си и вибрацията се усилва...обаче не мога да разбера откъде идва!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ненко Вранков » 21 Мар 2019, 14:59

Oт прекалено твърда работа на мотора...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 24.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от washky » 21 Мар 2019, 19:14

Ненко Вранков написа:Oт прекалено твърда работа на мотора...
Колега бъди по-конкретен

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 21 Мар 2019, 20:06

Ако може насоки какво да се гледа? За мен е странно, че като леко врътна волана вибрацията спира. :dunno:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от klintan66 » 21 Мар 2019, 21:07

Възможно е дюзите да са с големи отклонения в работата си.
Демферна шайба
Тампони на скорости
Тампони на двигател
Мое мнение -
Когато навиеш волана се натоварва демферната шайба и съответно намаляват вибрациите.
Демферната шайба е много подценяван елемент.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 21 Мар 2019, 21:46

Благодаря за включването колега @klintan66. Като е карах за тампоните, хората казаха, че шайбата тръгнала да се напуква. Та тя ще е следващото нещо заедно с ролките.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 24.03.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от 50cent » 24 Мар 2019, 17:33

Здравейте. От скоро съм собственик на Е60 520i 2004 г. Правеше ми впечатление, че задницата ми изглеждаше малко смъкната и днес като свалих задно ляво колело установих, че пружината е легнала на леглото на амортисьора с втората намотка. Можете да видите на снимката. Въпроса ми е дали на някой му се е случвало и от какво може да е станало? Възможно ли е да е симптом на по-сериозен проблем?
20190324_120951.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ненко Вранков » 25 Мар 2019, 13:03

Не вярвам без да е счупена, да е стигнала до там... вероятно вече си и за амортисьор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 24.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от washky » 25 Мар 2019, 13:06

Колеги дайте мнение за тампони двигател 3.0d 218hp на марка RUVILLE ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ненко Вранков » 25 Мар 2019, 14:06

Не. Само оригинални... иначе после ще има "имам вибрации зад навигацията... във волана... "

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook