Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Monky » 15 Ное 2018, 14:04

bokouser написа:Според мен - не. Моята кола е 2008 и я купих през 2018, първото нещо което смених беше масло на скорости и м/у другото не беше сменяно никога, беше с оригиналния филтър-картер.
Слушал съм теории, че ако примерно кутията е тръгнала и маслото се е сгъстило от стружки и друга гняс, по-добре да не се пипа, но това е глупост според мен. Такава кутия няма как да работи напълно коректно, сменям го и или ще се спаси кутията или пък ако трябва ще се ремонтира.


Благодаря! Звучи логично, ще се сменя маслото.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.11.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 523i- 2006г;320Д- 2006г;118i-2010г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от plam+ » 16 Ное 2018, 10:34

Да колега кутията е ZF ,колата е на реални 172 000 (проверени в BMW германия при покупката),Сменено е по книжка на 112 000,но не пише типа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 16 Ное 2018, 11:53

ZF LIFEGUARD FLUID 6
Но ако има история, че е сменяно в официален сервиз преди 60 000, можеш да изчакаш още 20 000км
Картер пак ZF, има комплект с гарнитура, букса - оригинална, не е скъпа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 2.03.2009

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от latrel » 18 Ное 2018, 11:03

Колеги, как да подкарам телевизията на Е61 преди фейса с ССС? Имам тв тунер, но явно хваща аналогов сигнал и нищо не тръгва. Ако вържа към него мобилен декодер дали ще стане или трябва да си сменя тунера с по-нов?

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 21.11.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stoqnn Georgiev » 19 Ное 2018, 11:19

Здравейте, някой играл ли си е да слага CIC мултимедия и дали има смисъл да се занимавам. Колата ми е фейслифтова и е със бизнес навигация, която за нищо не става и искам по-голямата ама то няма смисъл пак да е CCC. Горе долу какви пари ще излезе и може ли да има някакви проблеми ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2018, 11:24

Stoqnn Georgiev написа:Здравейте, някой играл ли си е да слага CIC мултимедия и дали има смисъл да се занимавам. Колата ми е фейслифтова и е със бизнес навигация, която за нищо не става и искам по-голямата ама то няма смисъл пак да е CCC. Горе долу какви пари ще излезе и може ли да има някакви проблеми ?
Заслужава си определено, единственото скъпо е да си намериш частите, 1400-1500лв би трябвало да са достатъчно за смяната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 21.11.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stoqnn Georgiev » 19 Ное 2018, 11:50

То ако е толкова пари е добре, ама сигурно трябва да търся втора употреба

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2018, 12:40

Stoqnn Georgiev написа:То ако е толкова пари е добре, ама сигурно трябва да търся втора употреба
Да, тук говорим само за 2-ра употреба, дори ме съмнява още да се произвеждат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.12.2014
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kokera93 » 21 Ное 2018, 17:40

Колеги как се включва средната секция дълги светлини (само би ксенона светка..) ..(е60 фейс лифт) :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 21 Ное 2018, 23:56

kokera93 написа:Колеги как се включва средната секция дълги светлини (само би ксенона светка..) ..(е60 фейс лифт) :dunno:

По принцип е писано няколко пъти и то в тая тема, но е ясно, че няма как да се прочете цялата тема..
При фейса вътрешните фарове не играят на дълги, само външните - биксенона. Вътрешните светят по отделно - ляв или десен при Cornering Lights.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 23 Ное 2018, 19:42

Колеги по вина ми пише че имам " Cruise control with brake function" това значи ли, че когато е пуснат ще намаля на определена дистанция зад движещ се автомобил? И въобще как се активира тази екстра, защото от два месеца му се чудя :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 23 Ное 2018, 19:58

crusherr1 написа:Колеги по вина ми пише че имам " Cruise control with brake function" това значи ли, че когато е пуснат ще намаля на определена дистанция зад движещ се автомобил? И въобще как се активира тази екстра, защото от два месеца му се чудя :lol:

Това което имаш е просто Cruise control, но когато има нужда (например при голям наклон) включва и спирачката в играта, а това което тайно се надяваш,че имаш е Distronic и няма как да го пропуснеш като погледнеш решетката отпред :D . В BMW се нарича ACC Sensor Radar Distronic, където ACC значи Active Cruise Control

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 23 Ное 2018, 20:00

bokouser написа:
crusherr1 написа:Колеги по вина ми пише че имам " Cruise control with brake function" това значи ли, че когато е пуснат ще намаля на определена дистанция зад движещ се автомобил? И въобще как се активира тази екстра, защото от два месеца му се чудя :lol:

Това което имаш е просто Cruise control, но когато има нужда (например при голям наклон) включва и спирачката в играта, а това което тайно се надяваш,че имаш е Distronic и няма как да го пропуснеш като погледнеш решетката отпред :D . В BMW се нарича ACC Sensor Radar Distronic, където ACC значи Active Cruise Control

Жалко!Благодаря за бързия отговор колега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Speed_Am_All » 23 Ное 2018, 20:40

Някой успял ли е да подкара бутоните на огледалото за гаражна врата. Сложих си огледало с бутони тия дни, но не успях да ги подкарам. Вратата е от Ролпласт. Дистанционното е на 433MHz и е с плаващ код KEELOQ. Дистанционното е с нова батерия. Май трябва да се подържа, но като задържа бутона на огледалото и на дистанционното огледалото си мига бавно и нищо не се променя.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.12.2014
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kokera93 » 25 Ное 2018, 8:12

crusherr1 написа:Колеги по вина ми пише че имам " Cruise control with brake function" това значи ли, че когато е пуснат ще намаля на определена дистанция зад движещ се автомобил? И въобще как се активира тази екстра, защото от два месеца му се чудя
Тов означава,че когато караш на темпомат със 140км и искаш чрез лостчето да свалиш на 100км само ще си намали със спирачките и когато се движиш по стръмен участък ще ти подържа скоростта.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook