Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от brabusbg » 20 Юни 2018, 20:25

Много благодаря. А от къде мога да си купя такава кутийка?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stuttgy » 20 Юни 2018, 20:48

Аз си купих от Amazon.de,8 евро някъде беше.


Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от xm_net » 20 Юни 2018, 20:48

И внимавай каква батерия купуваш, за да не даваш пари два пъти! В никакъв случай не вземай батерия с жълта окантовка, като тази, каквото и да ти разправят ключарите:

2pcs-lot-LIR2025-Replacement-Battery-For-BMW-E46-E39-X3-X5-E46-E38-E39-Remote-Key.jpg_640x640.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 20 Юни 2018, 21:41

Колега, на скоро минах през тая процедура с рязането на кутията....по-добре си купи една нова и мести платката там. Колкото до батерията....отиди при някой автоключар ако мислиш, че сам няма да можеш да се справиш с подмяната(ако там е проблема).
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Tsapo » 21 Юни 2018, 8:22

Някаква идея за какво е това копче (малкото с лампичката)?
Изображение

Не мисля, че е фабрично, защото не съм виждал подобно на друго E6*.
Питах стария собственик (италиянеца) по фейса, но не ми отговори.

Странното е, че когато го натискам on/off нищо не се случва, или поне нищо видимо :kuku:

BMW E61 LCI 00"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tweety88 » 21 Юни 2018, 9:25

Има батерия и се сменя доста лесно - има единствено едно капаче което се сваля. Не е необходимо развиване на винтчета или нещо подобно.
Ето снимка за повече инфо:
key fob ca battery.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 530xi LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от k1netik » 21 Юни 2018, 13:20

Искам да купя огледала с функция за прибиране, по възможност и затъмняване, но мога и без него. Четох, че според годините и оборудването на колата, този ретрофит варира от почти невъзможен до елементарен. Колата е LCI 10/2007 с комфортен салон с памет. Вътрешното огледало се затъмнява, външните не се. Имам подсветка и подгряване на външните огледала. Не ми се и иска да добавя опция пък да изгубя сега съществуващите. Някой минал ли е по този път?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от aksi50 » 21 Юни 2018, 18:12

sssssl написа:При 4х4 най-важното е 4те гуми да са еднакви.


А дали ще имам проблем с раздатката?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 22 Юни 2018, 10:22

k1netik написа:Искам да купя огледала с функция за прибиране, по възможност и затъмняване, но мога и без него. Четох, че според годините и оборудването на колата, този ретрофит варира от почти невъзможен до елементарен. Колата е LCI 10/2007 с комфортен салон с памет. Вътрешното огледало се затъмнява, външните не се. Имам подсветка и подгряване на външните огледала. Не ми се и иска да добавя опция пък да изгубя сега съществуващите. Някой минал ли е по този път?


Колега на фейслифта огледатала със прибиране и затъмняване+подгряване имат три кабела на буксата.
плюс минус и LIN комуникация.
Като монтираш такива огледала, трябва да се кодира колата да знае че ги има и всичко ще заработи.
Огледалата се управляват от GW модула, той има казва кога какво да правят.
Единствено инсталацията на панела с бутоните незнам дали отговаря на коли без бутон за прибиране.
Но и да го няма, може да се кодира да ти се прибират огледалата от ключа и готово.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 22 Юни 2018, 15:43

tweety88 написа:Има батерия и се сменя доста лесно - има единствено едно капаче което се сваля. Не е необходимо развиване на винтчета или нещо подобно.
Ето снимка за повече инфо:
key fob ca battery.jpg

Това важи само за ключовете за коли с кейлесс, за обикновенните трябва да се разлепи ключа и батерията е запоена вътре, но тя пък е литиево йонна и се зарежда докато караш с ключа.
На практика шанса да се изтощи е нищожен ;)
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от adovet » 22 Юни 2018, 16:26

vld написа:
k1netik написа:Искам да купя огледала с функция за прибиране, по възможност и затъмняване, но мога и без него. Четох, че според годините и оборудването на колата, този ретрофит варира от почти невъзможен до елементарен. Колата е LCI 10/2007 с комфортен салон с памет. Вътрешното огледало се затъмнява, външните не се. Имам подсветка и подгряване на външните огледала. Не ми се и иска да добавя опция пък да изгубя сега съществуващите. Някой минал ли е по този път?


Колега на фейслифта огледатала със прибиране и затъмняване+подгряване имат три кабела на буксата.
плюс минус и LIN комуникация.
Като монтираш такива огледала, трябва да се кодира колата да знае че ги има и всичко ще заработи.
Огледалата се управляват от GW модула, той има казва кога какво да правят.
Единствено инсталацията на панела с бутоните незнам дали отговаря на коли без бутон за прибиране.
Но и да го няма, може да се кодира да ти се прибират огледалата от ключа и готово.

Има вероятност да трябва и да се прокара един кабел за затъмняването

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от xm_net » 22 Юни 2018, 17:31

vld написа:
tweety88 написа:Има батерия и се сменя доста лесно - има единствено едно капаче което се сваля. Не е необходимо развиване на винтчета или нещо подобно.
Ето снимка за повече инфо:
key fob ca battery.jpg

Това важи само за ключовете за коли с кейлесс, за обикновенните трябва да се разлепи ключа и батерията е запоена вътре, но тя пък е литиево йонна и се зарежда докато караш с ключа.
На практика шанса да се изтощи е нищожен ;)


Батерията наистина се зарежда, докато ключът е в слота т. е. тя е акумулаторна и да се изтощи наистина е почти невъзможно при нормална експлоатация. Само че, както всеки акумулатор и тя си има живот и колкото и да е дълъг, той все някога свършва и тогава батерията не се зарежда, дори и ключът постоянно да седи в слота на таблото. В този случай решението е само едно - смяна!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 23 Юни 2018, 18:14

Здравейте, одеве както си карах започна да се чува един звук като почукване/цъкане отзад докато подавам газ и съответно като намалям. Колкото повече газ подавам в движение толкова по-бързо почуква/цъка. Питах и в една група във фейсбук и едно момче каза висящ лагер....някой може ли да даде съвет дали е висящ лагер или нещо друго?

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 24 Юни 2018, 11:41

Имам фабрична аларма, но слагана допълнително в Италия. От скоро започна да ми излиза следната грешка:
9D12 - Internal battery discharged
и явно се отнася до батериите в сирената на алармата.
Свалих батериите, на тях пише 3V, премерих ги и двете показаха 3,4V което май не значи, че са заминали. Викам си, айде за всеки случай ще ги сменя, но не мога да намеря правилните батерии. Батериите са литиеви , на тях има номер - CR17335, но не виждам отбелязан капацитет. Под този номер намирам батерии с различен капацитет от 500mAh до 1800mAh.
Някой има ли идея какви батерии трябва да се сложат в тази сирвна?
IMG_8443.JPG
IMG_8444.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 25 Юни 2018, 17:45

Аз смених плаваща втулка, но се чуваше само гадно скърцане като от жигули.. без такова почукване, но всичко е възможно при колегата може да е по-напреднал 'стадий' :lol:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook