Фарове на е60 A8717774008

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от B.Stoimenov » 14 Авг 2017, 19:30

Потвърждавам - вади се крушката без проблем (поне на Пре-фейса)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от adovet » 14 Авг 2017, 19:36

И на фейса

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от memorex » 14 Авг 2017, 19:56

B.Stoimenov написа:Потвърждавам - вади се крушката без проблем (поне на Пре-фейса)

Крушката се вади без проблем заедно със фасунга.Самата крушка от фасунга в повечето случаи се вади със проблем и търсене на нов фасунг ако не се знае как да се "разлепи"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от B.Stoimenov » 14 Авг 2017, 20:19

memorex написа:
B.Stoimenov написа:Потвърждавам - вади се крушката без проблем (поне на Пре-фейса)

Крушката се вади без проблем заедно със фасунга.Самата крушка от фасунга в повечето случаи се вади със проблем и търсене на нов фасунг ако не се знае как да се "разлепи"


Принципно е така. Но и на двата комплекта фарове, които съм имал и имам - след изваждането на фасунгата, с прилагането на лек натиск навътре на крушката и завъртане на ляво (не съм сигурен за посоката) - крушката се освобождава от захвата. След това внимателно се издърпва. Да възможно е "пъпките" на самата крушка да опират и да е трудно издърпването на крушката, в такива случаи съм срещал няколко мнения - чупи се крушката, а след изваждането и с малка пиличка се правят два процепа в основата за да може да се вкарва/изкарва крушка. Вариант две - още преди да се извади крушката се простъргва леко (но това е повече играчка за да се нацелят местата на "пъпките". Но уви, факт, и на двата ми комплекта фарове, крушакта се вадеше макар известно съпротивление, и простъргвания няма и не е имало .. шанс мейби :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 21.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от patzimir » 15 Авг 2017, 0:06

B.Stoimenov написа:Принципно е така. Но и на двата комплекта фарове, които съм имал и имам - след изваждането на фасунгата, с прилагането на лек натиск навътре на крушката и завъртане на ляво (не съм сигурен за посоката) - крушката се освобождава от захвата. След това внимателно се издърпва. Да възможно е "пъпките" на самата крушка да опират и да е трудно издърпването на крушката, в такива случаи съм срещал няколко мнения - чупи се крушката, а след изваждането и с малка пиличка се правят два процепа в основата за да може да се вкарва/изкарва крушка. Но уви, факт, и на двата ми комплекта фарове, крушакта се вадеше макар известно съпротивление, и простъргвания няма и не е имало .. шанс мейби :bchug:





Потвърждавам казаното от колегата ! Правил съм го същото упражнение , не е нещо сложно! :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от bnpavlov » 20 Авг 2017, 20:40

Оказа се, че крушката ми е H8 12V 35W.
IMG_0746.JPG
Въпросът ми сега е каква точно крушка да си купя. Има ли определена марка/модел, които да изглеждат бели като лед светлините на по-новите модели. Мога ли и удачно ли е да сложа h8 led крушка?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от beyouu » 18 Сеп 2017, 13:24

ristaka 82 написа:
bnpavlov написа:Дългите и късите на 1 една "крушка" (по-външните кръгове). Съответно дори и при дълги вътрешните кръгове отново не светват.

Кодира се лайт модула и светват(вътрешните) на дълги светлини заедно с ксенона. ...
П.п. Определено си заслужава интервенцията при извънградско шофиране... :mhihi:



Как се кодира този лайт модул ? какъв майстор трябва да търся за тази интервенция във Варна?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от bnpavlov » 02 Окт 2017, 11:32

beyouu написа:
ristaka 82 написа:
bnpavlov написа:Дългите и късите на 1 една "крушка" (по-външните кръгове). Съответно дори и при дълги вътрешните кръгове отново не светват.

Кодира се лайт модула и светват(вътрешните) на дълги светлини заедно с ксенона. ...
П.п. Определено си заслужава интервенцията при извънградско шофиране... :mhihi:



Как се кодира този лайт модул ? какъв майстор трябва да търся за тази интервенция във Варна?



Оказа се, че при мен във вътрешните "кръгове" е поместна крушката от по-горния пост. Във външните "кръгове" е би-кеснона. Така, че при мен едва ли може да се кодира нещо. С други думи вътрешните кръгове никога няма да светнат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от Mofal » 02 Окт 2017, 20:23

Здравейте , ако на някой му трябва такава крушка за ринговете с фасунга за преди фейса имам оригинална чисто нова от М-Кар . Взех я за моята колата но се оказа , че проблема бил в кабела и сега ми е излишна .
Колегата да си провери кабелите първо за да не стане като моя случай ... да ми пише ЛС ако иска оригинална на много добра цена .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Фарове на е60 A8717774008

Мнение от AlonsoBest » 03 Окт 2017, 21:42

bnpavlov написа:
beyouu написа:
ristaka 82 написа:
bnpavlov написа:Дългите и късите на 1 една "крушка" (по-външните кръгове). Съответно дори и при дълги вътрешните кръгове отново не светват.

Кодира се лайт модула и светват(вътрешните) на дълги светлини заедно с ксенона. ...
П.п. Определено си заслужава интервенцията при извънградско шофиране... :mhihi:



Как се кодира този лайт модул ? какъв майстор трябва да търся за тази интервенция във Варна?



Оказа се, че при мен във вътрешните "кръгове" е поместна крушката от по-горния пост. Във външните "кръгове" е би-кеснона. Така, че при мен едва ли може да се кодира нещо. С други думи вътрешните кръгове никога няма да светнат.

Твоята е фейслифт, за това си с H8 на ангеските. Вътрешния ринг може да свети само ако имаш опция cornering light, тоест левия свети на ляв завой, десния на десен.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook