Серво помпа 535d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Серво помпа 535d

Мнение от CrazyElement » 20 Мар 2017, 21:12

Здравейте колеги,

Не успях да намеря точно тема като моята , затова отварям нова.

Проблема е следният след 200 км извънградско, спрях на един паркинг и след това като запалих колата при навиване на волана , се чува едно леко "бууу" предполагам серво помпата , в момента в който пусна волана бучето спира веднага. Забелязах също така , че ако подам малко газ не се чува ( или може би не мога да го чуя заради мотора не знам и аз).

Та въпроса ми е към какво да се насоча или това си е заминало серво, ако е така има ли опция за някакво " рециклиране" ? Ако няма , то какво серво бихте ми препоръчали на първо четене из нета намирам такова на TRW за 515 лева, има и някакво на Lizarte за 410 лева. Втора ръка предполагам няма смисъл ?

Поздрави.

ПС: колата е със servotronic.

EDIT: Гледам по realOEM ми излиза , че колата ми е със ZF помпа , гледам в чужди сайтове цената е 300 паунда, някой купувал ли е таково животно в БГ да каже цената?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Серво помпа 535d

Мнение от desonator » 21 Мар 2017, 7:40

Като чета поста ти колега, все едно някой разказва какво ми се случи преди две седмици.
1-во се започна с леко бучене при завиване на загрял двигател
След седмица това започна да се чува по-вилно бучене.
Смених хидравличната течност, но нямаше никаква разлика.
След още една седмица, започна да бучи и на студен двигател а на топъл вече волана беше тежък.
Взех помпа въора ръка за 200лв и всичко се оправи.

Нямам сервотроник, с нормална ZF помпа съм, но явно ги правят да работят 10г и след това нова :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Серво помпа 535d

Мнение от badsharki » 21 Мар 2017, 8:19

Принципно й се вика хидравлична помпа. Не го уточнявам с цел заяждане, а по-лесно да намираш информация в нета.
Цената нова зависи от това дали си с "бърза" рейка или не. В представителството гледам, че обикновената е 1 400 лв и към 2 300 лв за активната рейка. Зависи също дали си с активно окачване, но ти май нямаше дайнамик драйв. Обикновено ги рециклират там където рециклират и рейки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Серво помпа 535d

Мнение от CrazyElement » 21 Мар 2017, 15:04

badsharki написа:Принципно й се вика хидравлична помпа. Не го уточнявам с цел заяждане, а по-лесно да намираш информация в нета.
Цената нова зависи от това дали си с "бърза" рейка или не. В представителството гледам, че обикновената е 1 400 лв и към 2 300 лв за активната рейка. Зависи също дали си с активно окачване, но ти май нямаше дайнамик драйв. Обикновено ги рециклират там където рециклират и рейки.



Няма проблем колега , благодаря за забележката , наистина не бях се замислил как е правилно да се казва на хидравличната помпа. Значи да разбирам , че може да се рециклира , а някой правил ли е рециклиране на хидравлична помпа и надеждно ли е? Също така някакви оринтировъчни цени , защото ако се доближава до чисто нова ... няма голям смисъл.

ЕДИТ: Иначе да номера на моята помпа спрямо шаси е 32416783431 аз съм с обикновенно серво-троник , не съм с активна нямам и динамик драйв. И наистина цената в ДАРУ кар излиза 1430 лева .. Интересното е , че тази помпа в доста известен английски сайт за части излиза точно 303 паунда - 680 лева. Това с някакви отстъпки де значи предполагам ако я взема от фирма като ауто плюс цената ще е около 800-900 лева + 35% отстъпка която имам , ще легни някъде в итервала 450-600 лева. Което е приемливо , все още чакам някой ако е рециклирал хидравлична помпа да каже отзиви и цена :).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Серво помпа 535d

Мнение от Z3Ro* » 23 Мар 2017, 7:35

На е39 помпите ги рециклират в рамките на 100-150 лева. Рециклирана помпа на мой приятел кара вече близо 2 години и засега няма ядове с нея. Прави я някъде в София и му взеха 100 лева. За е60 не съм запознат в детайли за цените, но не вярвам да е много по-различна картината... :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Серво помпа 535d

Мнение от CrazyElement » 23 Мар 2017, 17:29

Z3Ro* написа:На е39 помпите ги рециклират в рамките на 100-150 лева. Рециклирана помпа на мой приятел кара вече близо 2 години и засега няма ядове с нея. Прави я някъде в София и му взеха 100 лева. За е60 не съм запознат в детайли за цените, но не вярвам да е много по-различна картината... :yes:


Колега можеш ли да дадеш кординати на това място в София , че в родния ми град Хасково , никой не прави такива рециклирания :).

Благодаря предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Серво помпа 535d

Мнение от desonator » 25 Мар 2017, 18:52

Когато со търсех и аз хидравлична помпа, минах през два сервиза в София. Единия ми каза, че не дават гаранция дали волана няма да стане по твърд, а другите казаха че изобщо не се рециклира тази помпа.
Ауто плюс нямат помпи, има някакъв друг магазин за авто части който помпите са на половин цена сравнение с дару.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Серво помпа 535d

Мнение от CrazyElement » 01 Апр 2017, 20:08

desonator написа:Когато со търсех и аз хидравлична помпа, минах през два сервиза в София. Единия ми каза, че не дават гаранция дали волана няма да стане по твърд, а другите казаха че изобщо не се рециклира тази помпа.
Ауто плюс нямат помпи, има някакъв друг магазин за авто части който помпите са на половин цена сравнение с дару.



Да бе ясно е , карам докато не сдаде тотално багажа и след това купувам оригинална ZF за 600 лева и това е.


Нищо лично , но за такива части не бих заложил на втора ръка , реално нещо , което постояно се върти ( работи) рано или късно умира , така че никаква гаранция за тази втора ръка . Вече един път така се набутах 250 лева , като смених блутут модула и след 4 месеца се прецака ... повече втора ръка електронни / механични части никога. Втора ръка само ако часта е много евтина под 100 лева , така че да не ме е яд или нещо , което не търпи амортизация , както като си изкривих предния мост в един бордиюр , там нямаше смисъл да купувам нов.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook