Друга настройка за смяна на предавките...

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Друга настройка за смяна на предавките...

Мнение от CrazyElement » 25 Апр 2017, 22:44

Фейсови скоростни кутии , аз на преди фейса нямам тези проблеми . Гледам на хед ъп дисплея , който доста бързо опряснява скороста , и там 2ра > 3та - 32 км/х , 3та > 4та - 50 км/ч , 4та>5та - 64 км/ч , 5-6та - 88 кмч/. Пробвал съм с минимална газ тончо така ги сменя , като ако е леко нанадолнище може да включи 6та и на 86 км/ч . На ръчни не ми позволява да вкарвам на по-ниски скорости общо взето ръчните ми дават да превключвам на тази скорост на която превключва като и галя газта .. но по-ниска скорост не мога да постигна :0

ПП: моята сменя на 1600 оборота. Не намирам смисъл в сменяната на по - ниски обороти там колата реално ще падне под 1000 оборота , което е излишно натоварване на мотора. Виждал съм приятел , с ръчна скоростна , който сменя на 1300-1400 оборота и колата му пада под 1000 оборота и не е особенно приятно усещането , ама човека си мисли , че така му гори колата по-малко ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Друга настройка за смяна на предавките...

Мнение от adovet » 26 Апр 2017, 5:41

CrazyElement написа:Фейсови скоростни кутии , аз на преди фейса нямам тези проблеми . Гледам на хед ъп дисплея , който доста бързо опряснява скороста , и там 2ра > 3та - 32 км/х , 3та > 4та - 50 км/ч , 4та>5та - 64 км/ч , 5-6та - 88 кмч/. Пробвал съм с минимална газ тончо така ги сменя , като ако е леко нанадолнище може да включи 6та и на 86 км/ч . На ръчни не ми позволява да вкарвам на по-ниски скорости общо взето ръчните ми дават да превключвам на тази скорост на която превключва като и галя газта .. но по-ниска скорост не мога да постигна :0

ПП: моята сменя на 1600 оборота. Не намирам смисъл в сменяната на по - ниски обороти там колата реално ще падне под 1000 оборота , което е излишно натоварване на мотора. Виждал съм приятел , с ръчна скоростна , който сменя на 1300-1400 оборота и колата му пада под 1000 оборота и не е особенно приятно усещането , ама човека си мисли , че така му гори колата по-малко ...

За какви проблеми говориш? Виж че ми сменя на 6 под 80 на D и не бъркай предавателните числа на ръчка и автомат - различни са

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Друга настройка за смяна на предавките...

Мнение от CrazyElement » 27 Апр 2017, 2:53

Добре извинявам се грешно се изразих , не ПРОБЛЕМИ , ами възможности за сменяне , преди фейса си сменя на заковани обороти или скорост съответно и това е . Вие успявате да сменяте на някакви доста ниски оборити , не знам дали не се дължи на това , че по каталог на фейса 530ката стига макс въртящия си момент 500 нМ на 1750 оборота , докато 535д преди фейса прави 560 нМ на 2000 , тука говорим за стокови коли , но доколкото знам аз тунинг на скоростната кутия не съм правил , така че , едвали екуто на колата знае колко нМ имам на 1700 оборота и кога да сменя :D . Просто е наистина интересно как фейсовите ск.кутии дават да се сменя на доста ниски обороти.

ПС: И разходометъра ти е малко висок за да кажем , че само си галил газта пак леко подаваш газ и въпреки това ти сменя преди 1500 оборота , странното е , че оборотите ти падат само до 1100 :), абе няма какво да го умуваме, просто фейсовите скоростни кутии си сменят на по-ниски обороти, все пак са по-нови по-оптимизирани са.

ПС: моята никога не сменя под 1500 оборота , може да смени някъде около 1500 ако я пусна от някакво бруталното нанадолнище.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Друга настройка за смяна на предавките...

Мнение от andy » 27 Апр 2017, 7:03

ЕКУ-то винаги знае въртящият момент на двигателя и го казва и на кутията.
Пример: След ремам на какъвто и да е автомобил се усеща как в ниските обороти при подаване на определена газ, кутията не сменя на по-долна предавака, както е било преди ремапа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Друга настройка за смяна на предавките...

Мнение от CrazyElement » 27 Апр 2017, 14:46

andy написа:ЕКУ-то винаги знае въртящият момент на двигателя и го казва и на кутията.
Пример: След ремам на какъвто и да е автомобил се усеща как в ниските обороти при подаване на определена газ, кутията не сменя на по-долна предавака, както е било преди ремапа.



Тя моята е толкова луда , че не иска да връща предавки ако ще и шипка да качвам ХАХА :) . Мисълта ми беше , че преди фейса не ти позволява да сменяш под 1500 оборота , максималната оптимизация която мога да и направя на ръчни е да смени на 1-2 милиметра след 1500 оборота, но както се вижда горе колегата с фейс лифта сменя под 1500.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: turbonetic

Последни теми
Facebook