BMW 530D Гасне само

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 3.05.2012
Пол: Мъж

BMW 530D Гасне само

Мнение от kukievil » 28 Фев 2017, 11:12

Здравейте имам следния проблем с колата 530 Д 2003 218 коня. Доскоро нямах проблеми но изведнъж почна да гасне сама на место и в движение на борда не излизат никакви грешки просто гасне. На диагностика дава следните грешки:

4477 - интелигентен сензор на акумулатора
4293 - вътрешна грешка на компютър 16
44Е2 - алтернатор прекъсва

колата не е карана последните зимни месеци припалвах я от време на време и всичко беше както трябва сега преди няколко дни реших да я изкарвам и акумулатора беше паднал тотално дадоха ми ток и я запалих карах я сега си пали но го прави това гаснене. Акумулатора е чисто нов взет преди няколко месеца. Колата си зарежда нормално 14.2 на борд компютъра всичко изглежда както трябва. Възможно ли е да го прави от недозареден акумулатор или нещо се е скапало при даването на ток. Мерси предварително за помоща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: BMW 530D Гасне само

Мнение от shkata » 28 Фев 2017, 12:14

А това гаснене в движение как става - при спиране , при тръгване или при движение с равна скорост?

Ако подозираш че проблема е от тоците - може да сложиш 1 волтметър в запалката и да гледаш какво се случва докато караш и евентуално да видиш преди да угасне какво става - дали скача или пропада напрежението.
Може да пробваш и с друг акумулатор и да видиш дали ще гасне.
Може да пробваш да разкачиш IBS-a.
Може да пробваш дали ще гасне ако спреш тотално вентилатора на купето (off).

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 3.05.2012
Пол: Мъж

Re: BMW 530D Гасне само

Мнение от kukievil » 28 Фев 2017, 15:12

Гасненето се получава без значение дали се движа дали колата работи на место или на скорост. Като е на место си гасне се едно съм врътнал ключа само че си остава на втора позиция без никакви грешки да показва нито нищо. Като съм в движение леко придърпа и веднага се самозапалва и продължавам да карам. Този сензор за акумулатора в багажника една букса ли е така го гледах по клипове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: BMW 530D Гасне само

Мнение от shkata » 28 Фев 2017, 15:21

Да, трябва да разкачиш кабелчето дето над акумулатора.
Също така може някоя клема да е разхлабена или да се е окислила прави лош контакт , ама предполагам това вече си го проверил.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 3.05.2012
Пол: Мъж

Re: BMW 530D Гасне само

Мнение от kukievil » 28 Фев 2017, 21:25

Откачих кабелчето и засега няма проблеми покарах я няколко часа и нямаше проблем. Немога да повярвам че може от такова нещо да прави тези проблеми. Много странна работа аз си мислех че ще трябва да сменям динамото. Ако почне да го прави пак утре ще пиша отново. Мерси за помоща.
:bchug: :bchug: :bchug:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook