N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.02.2017

N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от Bmwm5sliven » 13 Фев 2017, 17:29

Здравейте отскоро съм вече и аз собственик на БМВ е60 4,5 N62 но излезе проблема колата взе да хвърля антрифриз , разглобихме и стигнахме до следния проблем тръбата която е под смукателния колектор о-пръстените не стават и тече , поразрових се в интернет видях че е доста често срещан проблем при този мотор , до колкото четох гледах и умувах с майстора на колата стигнахме до извода че има направени Coolant Pipe Kit-ове които в БГ ги няма , има ги в чуждестранни сайтове но цените са умопомрачаващи от 600 долара започват , затова се обръщам към вас с това мое първо мнение в форума , някой сблъсквал ли се е с този проблем не вярвам да съм първия , какви са решенията , ще се надявам много ако се помогне и намери решение . Искам да се извинява ако съм написал някой неща неточно или съм се изразил неправилно , все пак от 3 дена имам БМВ и все още не знам всички термини и наименования , благодаря .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от vlado6669 » 14 Фев 2017, 6:52

Не знам за китове и колко си заслужават, но преди да смените о-ринговете на тръбите така и така сте свалили колектора, моят съвет е да смените и долната алуминиева плоча 11147507278 между блоковете (на силикон е и протича след време и много трудно се хваща теча) също и тръбичката от дясната глава до разширителното казанче (дано не бъркам, но е само една под колектора) :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от Trixster » 14 Фев 2017, 9:06

Колега. Прослувутия тройник, октопод или там както го наричат майсторите е често срещан проблем. Моя съвет е вземи си за 1-200лв нова тръба от представителството и всичко ще е ОК за минимум едни 100к км. Не се занимавай с разни китове итн, осен ако не си Дан Бизариян и ти е все тая за какво си харчиш левчетата. ;-)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.02.2017

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от Bmwm5sliven » 14 Фев 2017, 10:03

Проблема е решем благодарение на един колега , благодаря на отзовалите се

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от Wierdo » 14 Фев 2017, 11:42

Радвам се, че си успял да решиш проблема. Все пак, сподели и тук, за да знаем и ние какво да правим и към кого да се обръщаме ако ни се случи същото :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от dir2cas » 14 Фев 2017, 17:02

Bmwm5sliven написа:Здравейте отскоро съм вече и аз собственик на БМВ е60 4,5 N62 но излезе проблема колата взе да хвърля антрифриз , разглобихме и стигнахме до следния проблем тръбата която е под смукателния колектор о-пръстените не стават и тече , поразрових се в интернет видях че е доста често срещан проблем при този мотор , до колкото четох гледах и умувах с майстора на колата стигнахме до извода че има направени Coolant Pipe Kit-ове които в БГ ги няма , има ги в чуждестранни сайтове но цените са умопомрачаващи от 600 долара започват , затова се обръщам към вас с това мое първо мнение в форума , някой сблъсквал ли се е с този проблем не вярвам да съм първия , какви са решенията , ще се надявам много ако се помогне и намери решение . Искам да се извинява ако съм написал някой неща неточно или съм се изразил неправилно , все пак от 3 дена имам БМВ и все още не знам всички термини и наименования , благодаря .

Колега, за това ли иде реч?

Ще е добре нистина да дадеш повече информация за решението, за да го включим в темата за N62. Там съм споменал за този проблем под номер 5 и менно за него нямам достатъчно информация и представа, ще е полезно да го допълним.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.02.2017

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от Bmwm5sliven » 14 Фев 2017, 17:52

Да точно затова става дума колега , макар че има малка разликата между Х и Е60 , за проблема ми помогна колегата Николай Стоянов или в фейсбук страницата NS Custom Parts , това момче изработва тази телескопична тръба с всички необходими о-пръстени цената в интернет най ниската беше 200долара а цената за направата на която ще купя тази въпросна тръба е скромните 150лв. Което направи си е нищо спрямо другите :clap: Момчето каза че на доста бмв по този начин са решили проблема и няма проблеми . Към този проблем също се отзоваха и Mirafiori car mods тя също имат/изработват тази телескочипна тръба цената е една идея по висока но е почти нищо спрямо другите в интернет , също така те извършват този монтаж и дават гаранция ако се направи при тях понеже ми обясни че най важно е поставянето на О-пръстените . Процедурата до колкото разбрах и до колкото съм наясно , оригиналната тръба се реже , много е важно да се почистят гнездата хубаво , от там се поставят новите пръстените хубаво се поставят и притискат към местата им понеже оригинално се поставят от външната страна и капака го притискал ( така разбрах ,понеже ако се замества с оригинална доста неща се разкачали и сваляли , точно какво не разбрах) от там се поставя новата тръба с монтираните на нея О пръстени тя е телескопична вече когато се фиксира дължината и се захваща и задържа с една зегерка . Това е процедурата която се прави , но това разбрах може да има нещо неточно затова препоръчвам ако някой има проблема да се обърне към тия хора ще му помогнат доста , за което съм им много благодарен , дано съм бил полезен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от dir2cas » 07 Авг 2017, 14:51

Bmwm5sliven написа:Да точно затова става дума колега , макар че има малка разликата между Х и Е60 , за проблема ми помогна колегата Николай Стоянов или в фейсбук страницата NS Custom Parts , това момче изработва тази телескопична тръба с всички необходими о-пръстени цената в интернет най ниската беше 200долара а цената за направата на която ще купя тази въпросна тръба е скромните 150лв. Което направи си е нищо спрямо другите :clap: Момчето каза че на доста бмв по този начин са решили проблема и няма проблеми . Към този проблем също се отзоваха и Mirafiori car mods тя също имат/изработват тази телескочипна тръба цената е една идея по висока но е почти нищо спрямо другите в интернет , също така те извършват този монтаж и дават гаранция ако се направи при тях понеже ми обясни че най важно е поставянето на О-пръстените . Процедурата до колкото разбрах и до колкото съм наясно , оригиналната тръба се реже , много е важно да се почистят гнездата хубаво , от там се поставят новите пръстените хубаво се поставят и притискат към местата им понеже оригинално се поставят от външната страна и капака го притискал ( така разбрах ,понеже ако се замества с оригинална доста неща се разкачали и сваляли , точно какво не разбрах) от там се поставя новата тръба с монтираните на нея О пръстени тя е телескопична вече когато се фиксира дължината и се захваща и задържа с една зегерка . Това е процедурата която се прави , но това разбрах може да има нещо неточно затова препоръчвам ако някой има проблема да се обърне към тия хора ще му помогнат доста , за което съм им много благодарен , дано съм бил полезен.

Колега, ще вдигна отново темата, ако може да дадеш още малко разяснения колко антифриз ти губеше колата и какви други симптоми си имал преди да го установите?
Само отдолу и по кората ли се забелязваше теча или се е виждало на места по моторния блок?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от Wierdo » 07 Авг 2017, 16:34

Има една дупка на главата точно отпред на двигателя. Ако от там сълзи антифриз, със сигурност въпросната тръба е за смяна - реално тя сълзи вътре във ваната между двете глави и почва да прелива навън през дупката.

Изображение

Не съм сигурен дали е точно N62 двигателя от снимката, но дупката е тази :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.04.2009

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от kokoman » 24 Мар 2018, 15:44

Опитах се да пиша през тапаталк, но не съм сигурен дали успях, за това сега пиша тук и предварително се извинявам ако се дублирам.
Здравейте колеги.
Аз също стигнах до въпросния ремонт като колегата. Закупих въпросния кит, но момчетата го предлагат без гумичките в двата края на тръбата. В задния край, от към купето е с О-пръстен, който си закупих от елит Кар. От предния края, от към водната помпа, Гумичката не се предлага, тя върви заедно с оригиналната тръба и все едно е залепена за нея. Имам нужда от съвет, предстои ми разглобяване и не знам с какво да заместя въпросното оплътнение. Иначе от елит Кар закупих и двете гарнитури на колекторите. Помагайте пичове, ще бъда благодарен. С е65 N62 мотор съм, 745-ца.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от 0000A6 » 26 Дек 2018, 18:33

Аз също явно ще трябва да мина през тази процедура със смяната на въпросната тръба, тъй като и при мен се появи лек теч отбтам и не искам да го отлагам. Сега въпросът ми е къде? Някой, който има опита вече ще съм му благодарен да сподели дали е използвал КИТ или оригиналната по ОЕМ номер тръба?

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 14.01.2014
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: bmw E60 545i

Re: N62 Cooling Pipe Kit Проблем ?

Мнение от iorgaki » 05 Дек 2019, 17:52

kokoman написа:Опитах се да пиша през тапаталк, но не съм сигурен дали успях, за това сега пиша тук и предварително се извинявам ако се дублирам.
Здравейте колеги.
Аз също стигнах до въпросния ремонт като колегата. Закупих въпросния кит, но момчетата го предлагат без гумичките в двата края на тръбата. В задния край, от към купето е с О-пръстен, който си закупих от елит Кар. От предния края, от към водната помпа, Гумичката не се предлага, тя върви заедно с оригиналната тръба и все едно е залепена за нея. Имам нужда от съвет, предстои ми разглобяване и не знам с какво да заместя въпросното оплътнение. Иначе от елит Кар закупих и двете гарнитури на колекторите. Помагайте пичове, ще бъда благодарен. С е65 N62 мотор съм, 745-ца.

Здравей колега !!!
Аз минах сега през това. Сдобих се с предното уплатнение като закупих нова тръба на vaio мисля че беше ,понеже тя беше най евтина . Махнах оплътнението и го поставих на телескопичната тръба и така реших проблема . Понеже тази гумичка отпред е много важно да е нова ,а няма от къде да си я намериш само нея . Тръбата с гумичката взех за около 80 лв . :mhihi:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook