535d загуба на мощност при постоянна скорост.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от Комбина » 18 Яну 2017, 10:30

Здравейте, няколко пъти в последният месец се случва нещо странно с колата. Още в началото искам да поясня, че ще посетя сервиз скоро и съответно ще бъде направена и необходимата диагностика.

Колата ускорява, спира и се движи перфектно. Проблемът обаче е следният:

Движение по магистрала, постоянна скорост 140км/ч за определен период от време. Настигам автомобил който искам да изпреваря, престроявам се в лява лента, подавам газ, автоматика връща предавка или две (зависи колко съм настъпил) оборотите съответно се вдигат и........ нищо не се случва. Все едно колата и изчезва мощността или голямото турбо не работи. В момента в който отпусна педала на газта, връща 6та предавка отново, оборотите падат и продължавам да се движа без да мога да ускоря.

По-странното е, че винаги след такава случка, отпускам газта по инерция, в момента в който падна на 100/110км/ч и подам отново газ, всичко е нормално и колата излита и не спира да ускорява докрай (250 да речем).

Не свети грешка, не играят обороти, турбините са в перфектно здраве, дюзи, скорости, вакуум маркучите миналата година ги смениха уж всичките... DPF и катализатор нямам, чип също.

Аз лично имам чувството, че нещо някъде заяжда при движение с постоянна скорост, клапан ли е, map sensor, дебитомер ли, какво е, не знам.

Имал ли е някой от вас подобен проблем или идея каква би могла да е причината?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от fitter » 18 Яну 2017, 12:09

Гледай живи данни. Аз се съмнявам за дебитомер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от CrazyElement » 18 Яну 2017, 17:44

Само живи данни да се види , кое отказва да работи , но след като без да я рестартираш пак набира значи , не е някакъв авариен по-скоро нещо спира да подава правилни стойности и се оплесква цялата работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от hol1gans » 18 Яну 2017, 17:45

Нялой по-знаещ да каже, но ми се струва, че на голямата турбина геометрията ти се е запушило и иска чистене. При Ваг колите често го има този проблем. Би трябвало и при нас да е така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от DiGital » 18 Яну 2017, 23:06

Да само дето няма геометрия а уестгейт :) По скоро вакуумни маркучи, мап сензор.... на диагностика ще има грешка. От грешка във въздуха не свети чека повечето пъти....
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от CrazyElement » 19 Яну 2017, 1:33

DiGital написа:Да само дето няма геометрия а уестгейт :) По скоро вакуумни маркучи, мап сензор.... на диагностика ще има грешка. От грешка във въздуха не свети чека повечето пъти....


Живи данни няма смисъл да се мята тото :) , ако дебитомера е ОК минава се пак на вакуми и ако те са ОК :) тогава вече трябва някой експерт да се произнесе !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от shkata » 19 Яну 2017, 8:30

При мен го прави точно същото от ЕГР -а. По същия начин колата губи мощност, влиза в авариен за кратко и сама излиза от него, записва грешка exhaust recirculation.Ако не можеш да отидеш на майстор веднага може да покараш с изкаран и затапен вакуум маркуч за ЕГР-а. Ще ти записва грешка но няма да влиза в авариен режим.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: 535d загуба на мощност при постоянна скорост.

Мнение от Комбина » 19 Яну 2017, 10:26

Благодаря на всички за коментарите.

Опитът ми се други марки винаги е показвал, че влезе ли в авариен режим поне се изписва или светва... тук нищо. Само да се оправи времето малко и ще пробваме всичко. Има логика в това което казвате, мен просто ме учудва как всичко се нормализира в момента в който падна към 100км/ч. После задържа ли пак известно време около 140 същото се случва. ЕГР гледам, че в Англия доста го изолират и софтуерно, това не е ли вариант?

Пеперудите съм ги махнал и имам тапи, както споменах ДПФ и Катализатора също.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook