Пищящ звук вероятно от турбото

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от vvasilev1 » 15 Яну 2017, 22:55

slitter написа:Аз лично мисля да се спра на варианта нови турбини или турбина, зависи от състоянието. Тука мои приятели, дет ми поддържат колите хвалят някви, дет се сменявала вътрешната част на турбината с нова, давали гаранция и вече две години ги сменявали и нямало дертове с нито една сложена. Мисля да ги пробвам и да не се занимавам с рециклиране. Иначе чак да харчи много масло - не мисля - около литър на 10-12 хил км., понеже колегата ме попита по-горе.

Е то това е рециклиране.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от slitter » 16 Яну 2017, 12:59

Ок, може и така да се тълкува. Просто няма да давам моите никъде, а директно ще махам и слагам... ще пиша отзиви като свърша работа. Надявам се да се оправи, че имам некви притеснения да не се окаже от друго и пак да си остане пищенето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от dir2cas » 16 Яну 2017, 16:55

При това положение е важно твоите хора в кой сервиз карат за рециклиране.
Мисля, че турбините ти са Garett (при мен на 330-ката е такава/GT2260V/). За Гаретт официален сервиз са Турбо-хют.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от CrazyElement » 16 Яну 2017, 22:15

dir2cas написа:При това положение е важно твоите хора в кой сервиз карат за рециклиране.
Мисля, че турбините ти са Garett (при мен на 330-ката е такава/GT2260V/). За Гаретт официален сервиз са Турбо-хют.



Зависи какъв му е мотора на моята 535 бяха някакви kkk, но това няма значение на всичките рециклажа пълен , да се смени всичко без корпуса е 800 лева навсякъде , това , което колегата казва да си го смени еий така не го съветвам, турбината трява да се балансира правилно иначе може да се ъполучат вибрации и да се строши , реално единствените , които имат такава машина са Адлер турбо , именно затова аз това не го знаех карах 1 година с рециклирани турбини и после ги пратих в адлер за проверка и ми ги балансираха правилно и звука се промени на турбините после. Така че не те съветвам да си го правиш това в гаража за някакви там 300-400 лева да спестиш ще строшиш чисто нови турбини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от slitter » 17 Яну 2017, 15:22

Че аз предполагам, че те турбините идват балансирани. Струва ми се ненормално да идва небалансирана чисто нова сърцевина и да трябва да й се отнема, за да се балансира... Това е лудост за мен, но ще проверя със сигурност дали идват балансирани...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от slitter » 18 Яну 2017, 9:18

Имате право, попитах - ядрата отиват на баланс преди да се качват на колите... Всичко това нещо се случва в доста добър сервиз, не си го правя в гаража. Просто момчетата от сервиза са ми приятели и от години ми поддържат колите. Човекът е известен, бивш състезател, не е някой пишман с гараж...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от CrazyElement » 19 Яну 2017, 1:35

slitter написа:Имате право, попитах - ядрата отиват на баланс преди да се качват на колите... Всичко това нещо се случва в доста добър сервиз, не си го правя в гаража. Просто момчетата от сервиза са ми приятели и от години ми поддържат колите. Човекът е известен, бивш състезател, не е някой пишман с гараж...


Виж колега аз не съм рекламно лице на Адлер ;) ,на мен ми е все тая къде ще ги направиш :) просто ти давам насоки да не се опариш и после да си блъскаш главата :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от slitter » 19 Яну 2017, 14:10

CrazyElement написа:
slitter написа:Имате право, попитах - ядрата отиват на баланс преди да се качват на колите... Всичко това нещо се случва в доста добър сервиз, не си го правя в гаража. Просто момчетата от сервиза са ми приятели и от години ми поддържат колите. Човекът е известен, бивш състезател, не е някой пишман с гараж...


Виж колега аз не съм рекламно лице на Адлер ;) ,на мен ми е все тая къде ще ги направиш :) просто ти давам насоки да не се опариш и после да си блъскаш главата :)

Разбирам те напълно и ти благодаря за това. Но нека да не спамим темата, след като разглобят колата и сменят турбините ще пиша отзиви, ще изчакам известно време да си навъртят километри и отново ще дам отзиви и така... важното е темата да е полезна за всички.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от atanasov_aa » 19 Яну 2017, 16:17

CrazyElement написа:
dir2cas написа:При това положение е важно твоите хора в кой сервиз карат за рециклиране.
Мисля, че турбините ти са Garett (при мен на 330-ката е такава/GT2260V/). За Гаретт официален сервиз са Турбо-хют.



Зависи какъв му е мотора на моята 535 бяха някакви kkk, но това няма значение на всичките рециклажа пълен , да се смени всичко без корпуса е 800 лева навсякъде , това , което колегата казва да си го смени еий така не го съветвам, турбината трява да се балансира правилно иначе може да се ъполучат вибрации и да се строши , реално единствените , които имат такава машина са Адлер турбо , именно затова аз това не го знаех карах 1 година с рециклирани турбини и после ги пратих в адлер за проверка и ми ги балансираха правилно и звука се промени на турбините после. Така че не те съветвам да си го правиш това в гаража за някакви там 300-400 лева да спестиш ще строшиш чисто нови турбини.

Имал си 800 лева и си ги дал за всяка една от двете турбини. Не на всякъде цените са такива.
VSR-Баланс Стенд за турбокомпресори има при всички рециклиращи турбини. Освен него, са необходими и още машини но в цитираните съвети не ги виждам. Освен машината е необходим майстор, за който пак не се сочи в съвета как е.

Малко инфо за пълния ремонт и настройка: https://youtu.be/DQP7vO73RBk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от CrazyElement » 20 Яну 2017, 2:24

atanasov_aa написа:
CrazyElement написа:
dir2cas написа:При това положение е важно твоите хора в кой сервиз карат за рециклиране.
Мисля, че турбините ти са Garett (при мен на 330-ката е такава/GT2260V/). За Гаретт официален сервиз са Турбо-хют.



Зависи какъв му е мотора на моята 535 бяха някакви kkk, но това няма значение на всичките рециклажа пълен , да се смени всичко без корпуса е 800 лева навсякъде , това , което колегата казва да си го смени еий така не го съветвам, турбината трява да се балансира правилно иначе може да се ъполучат вибрации и да се строши , реално единствените , които имат такава машина са Адлер турбо , именно затова аз това не го знаех карах 1 година с рециклирани турбини и после ги пратих в адлер за проверка и ми ги балансираха правилно и звука се промени на турбините после. Така че не те съветвам да си го правиш това в гаража за някакви там 300-400 лева да спестиш ще строшиш чисто нови турбини.

Имал си 800 лева и си ги дал за всяка една от двете турбини. Не на всякъде цените са такива.
VSR-Баланс Стенд за турбокомпресори има при всички рециклиращи турбини. Освен него, са необходими и още машини но в цитираните съвети не ги виждам. Освен машината е необходим майстор, за който пак не се сочи в съвета как е.

Малко инфо за пълния ремонт и настройка: https://youtu.be/DQP7vO73RBk


Е другите машини ги имат в адлер просто не им знам имената ( все пак не се занимавам с рециклиране на турбини :) ) С радост бих се радвал, ако дадеш да видя къде ги рециклират за по-малко от 800 лева .. за справка аз моите не ги рециклирах в Адлер просто там ги настроих иначе ги правих в Русе и пак беше 800 лева на турбини ( верно , че беше преди 2 години).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от atanasov_aa » 20 Яну 2017, 8:05

Рециклиране в България с 200 лева по-надолу преди няколко месеца. Къде ще се рециклира, го определи тоя който я сваля и слага.
Тия от клипа имаха няколко готови и рециклирани за 300-330 паунда всяка една. Тук вече цената зависи от валутния курс.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 17.03.2020
Пол: Мъж

Re: Пищящ звук вероятно от турбото

Мнение от БМВ х5 фен » 06 Май 2020, 14:09

zdravko555 написа:Здравей колега и аз го имах това!
Така и не намерих време да пусна тема когато трябваше.

Не мога да ти кажа от какво е но мога да ти кажа какво знам по въпроса.
Звука много бие на като да са ремъци и даже отивах за ремъци да сменям, да ама не!
Пиша имах защото само се оправи, в смисъл без намеса на сервиз, не че не питах на три места.
При мен са появи по време на драма от запушен катализатор и остана след като реших проблема още няколко месеца и се оправи.
В един сервиз ми казаха,че може да е от дупчица някъде по колекторите или от турбото и рециклирах го но пищенето остана.

Направи един опит след дълго каране има ли го този звук?
И друго появява ли се при определени обороти само 1600-2500, нагоре не?

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook