Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от BorislavB » 24 Май 2017, 22:53

Колеги имам въпрос. Понеже левия фар дойде с капачка от преди фейса търся парт номера на фейсовата капачка.

Гледах в realeom - http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=63_1018 - Би трябвало да е номер 2,но не ми изглежда точно като на тая на десния та да попитам все пак.


п.с. все още търся някой да ми ги кодира срещу заплащане естествено. Ако някой знае човек,който може да ми свърши качествено работата в околностите на Велико Търново нека пише л.с.
Другия вариант е някой колега ако се навие чрез TeamViewer,но не знам дали програмите,които имам ще му свършат работа. Пишете лични.

Поздрави!
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от v3n0m » 04 Фев 2018, 8:50

Здравейте, да повдигна малко темата. Исках да знам дали е възможно да се мине от pre lci халоген
Изображение
към lci динамик. Някой колега беше споменал че няма как да стане дори и с кодиране и ЛМ2 ако преди това не съм бил с ксенон, или аз не съм разбрал правилно? :dunno:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.08.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 520d, 2007

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от sladeslade » 17 Май 2018, 8:13

v3n0m написа:Здравейте, да повдигна малко темата. Исках да знам дали е възможно да се мине от pre lci халоген
Изображение
към lci динамик. Някой колега беше споменал че няма как да стане дори и с кодиране и ЛМ2 ако преди това не съм бил с ксенон, или аз не съм разбрал правилно? :dunno:


Купуваш модул LM2AHL, фейслифт фаровете и трябва да ти ги кодират. Абсолютно възможно е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от borke_ » 06 Яну 2019, 12:04

Здравейте,
От скоро карам е61 преди фейса и имам следния проблем.Момчето от което го купих е решило да сменя стоповете с фейсови,обаче явно не му се е давало пари за преходни букси,а е рязал жици и връзвал както му дойде. И ето какво се е получило
l.br.jpg

r.br.jpg

С няколко думи на габарити ми светят светоотводите,както и по една крушка под тях.Както се вижда светят различни крушки,най вероятно е объркал някоя жица.Когато натисна стоп същите тези крушки светят по силно,понеже са с по 2 жички (Р21W).
Въпросите са ми:
1. какво точно трябва да свети когато е на габарит?
2.тези крушки от долу кога тябва да светят( те са по 2 от двете страни),трябва ли да са с по 2 жици?
3.кое тряба да светне когато натисна стоп?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от BorislavB » 06 Яну 2019, 18:35

Само с преправяне на кабелите няма да стана доколкото съм запознат ще ти трябва и LM2 модул и кодиране след това. Аз в момента съм като теб с фейсови стопове и префейс кола и светят целите като съм на габарит. Като натисна спирачка светват по-силно(и крушките и диодите). Мигачите си функционират нормално както и светлината за мъгла.

Ако имаш други въпроси може и на л.с.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от borke_ » 07 Яну 2019, 10:59

В повечето коментари в тази тема колегите пишат, че не е нужно да се сменя LM, ако сменяш само стоповете. При мен като натисна стопа светкат по силно само крушките. Но въпроса ми е друг. Понеже я карам от 2 месеца не съм запознат какво точно трябва да свети. Разбрах че на габарит трябва да светят само реотаните, а самите крушки кога светят? На стоп и четирите ли трябва да светят? С по една жичка ли трябва да са?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от BorislavB » 07 Яну 2019, 14:40

Щом не трябва да сменяш LM просто е нужно кодиране. На габарит е хубаво да светят само ледовете (т.е. лентичките). При натискане на стопа да светва едната крушка и една ти остава за мъгла. Отиди при някой който може да ти ги кодира той ще ти нареди и кабелите.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от borke_ » 07 Яну 2019, 15:45

За мъгла не са ли тези на капака дето са? Те ми светят като включа за мъгла.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от lupu » 09 Яну 2019, 9:38

С лм1 просто като натиснеш стоп не ти светят двете крушки, а само едната. От снимката виждам, че ти е разменил единия кабел, защото на левия стоп свети външната крушка на десния вътрешната. За кодиране е ако ти изписва грешки ако ли не е по скоро за пренареждане на кабелите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от borke_ » 09 Фев 2019, 14:48

lupu написа:С лм1 просто като натиснеш стоп не ти светят двете крушки, а само едната. От снимката виждам, че ти е разменил единия кабел, защото на левия стоп свети външната крушка на десния вътрешната. За кодиране е ако ти изписва грешки ако ли не е по скоро за пренареждане на кабелите.


Това на снимките е БЕЗ да е натиснат стоп.Така свети като е на габарит. Като натисна стопа същите тези крушки светят по силно. То се е видяло,че лятото всичко ще се реже и на ново. :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от ICHIBAN » 02 Авг 2019, 11:04

Здравейте.Ако може само за малко уточнение.Ще сменям само стоповете(слагам фейсови).Може ли да си ползвам сегашния LM1 и ако мога само буксите за стоповете ли ще трябва да сменям или и нови кабели ще трябват от стоповете до лайт модула?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.10.2019
Пол: Жена
Кара: BMW
Детайли за колата: E60,530d,231к.с-2006

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от Марияна » 15 Окт 2019, 10:14

Здравейте,имам нужда от ваше мнение по тази тема и много се надявам някой да ми обърне внимание...
Имам е60 предфейсова но я купих със сменени фарове и стопове на фейслифт
Всичко работи по фаровете, завиват си нормално, само като сложа по силни крушки например 35w ,светят 20секунди и угасват,със LED крушки съм,през деня не личат,дори ме глобиха, затова исках да сложа по силни но не става, значи ли това че ми трябва друг LM,колата е регистрирана 6/2006,но не съм проверявала по VIN кога е произведена,предполагам 2005

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от sssssl » 15 Окт 2019, 23:54

https://www.ebay.com/itm/H8-H11-40W-Hig ... 2903899535 Сложи си тези крушки и никой няма да те спре :D :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.10.2019
Пол: Жена
Кара: BMW
Детайли за колата: E60,530d,231к.с-2006

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от Марияна » 16 Окт 2019, 9:27

Ок,веднага ще ги поръчам, но ме притеснява това че ми казаха че ЛМ-а неможе да ги захрани,сега съм с по-слаби и неще...ако и с тези неиска?
Интересно ми е как може да кара фаровете да завиват,а неможе да удържи крушките :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Upgrade на фарове и стопове от pre lci към lci

Мнение от sssssl » 16 Окт 2019, 17:27

Консумацията им е max 20W, но светят поне 2 пъти по-силно от халогенните. Не дават грешка и модулът не ги гаси.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook