Пуши бяло 3.0d lci 235

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 26.03.2010
Местоположение: Перник
Кара: BMW F01 740d xDrive

Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от BMWDream » 08 Дек 2016, 21:47

Здравейте!
Потърсих с търсачката, но като моя проблем не откривам, който е следния...
Махнах преди 2 седмици дпф-а. Чисто механично и си върнахме самото кюмбе с датчици и т.н.
От няколко дни ми прави впечатление, че като карам между 20 и 40км повече от 1/2км и след това като намаля на кръстовище или светофар колата изпушва бяло. Интересното е, че газ не подавам, колата се движи вече с 5 км/ч и буквално прави "пуф" отзад и става бял облак, който е голям, щом в огледалото го виждам...
Студена или топла, колата не пуши бяло. При ускорение или по магистрала също.
Дюзите ги гледах и са ОК. Масло и антифриз не губи...
Дали проблемът е заради премахването на ДПФ-а? От познат чух, че от ЕГР-а идвал проблема?
Ще се радвам да сподели някой, ако е имал подобен проблем...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от Dextuar » 08 Дек 2016, 22:01

А софтуерно изключихте ли ДПФ-а?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 26.09.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 530Д, Е90 320Д

Re: Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от Ronian » 09 Дек 2016, 0:11

Колегата си го е написал че чисто механично само са го премахнали. Ще трябва и софтуерно иначе така се бърка компютъра и пуска регенерации а дефакто дпф няма и затова най вероятно пропушва така на облаци. Отиди при някой дс го изолира и софтуерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 26.03.2010
Местоположение: Перник
Кара: BMW F01 740d xDrive

Re: Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от BMWDream » 08 Мар 2017, 19:49

Днес уж ми го изключиха. Момчето не ми се видя много уверен в това което прави. Как мога да проверя дали е изключен?
Имам инпа и делфи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от Dextuar » 09 Мар 2017, 8:48

BMWDream написа:Днес уж ми го изключиха. Момчето не ми се видя много уверен в това което прави. Как мога да проверя дали е изключен?
Имам инпа и делфи...

Най-сигурния начин е да се изчете моторната електроника и да се види какво е пипано. За другите методи не съм сигурен колко надеждно може да се провери...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.04.2015
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: бмв е60
Детайли за колата: БМВ е60 2006г. 530Д 231 к.с

Re: Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от david8605 » 23 Сеп 2017, 10:28

dextuar написа:
BMWDream написа:Днес уж ми го изключиха. Момчето не ми се видя много уверен в това което прави. Как мога да проверя дали е изключен?
Имам инпа и делфи...

Най-сигурния начин е да се изчете моторната електроника и да се види какво е пипано. За другите методи не съм сигурен колко надеждно може да се провери...


Здравейте колеги, моята е60-ка е 530Д 231 кс махнат е дпф и катализатора софтуера е изолиран.... колата не спира да пуши бяло и да мерише на сурова нафта на диагностика е проверена всичко е ок, разхода на нафта е нормален и антрифриза не се губи, някой може ли да помогне?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пуши бяло 3.0d lci 235

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2017, 19:13

david8605 написа:
dextuar написа:
BMWDream написа:Днес уж ми го изключиха. Момчето не ми се видя много уверен в това което прави. Как мога да проверя дали е изключен?
Имам инпа и делфи...

Най-сигурния начин е да се изчете моторната електроника и да се види какво е пипано. За другите методи не съм сигурен колко надеждно може да се провери...


Здравейте колеги, моята е60-ка е 530Д 231 кс махнат е дпф и катализатора софтуера е изолиран.... колата не спира да пуши бяло и да мерише на сурова нафта на диагностика е проверена всичко е ок, разхода на нафта е нормален и антрифриза не се губи, някой може ли да помогне?

Колега, същия съвет и към теб. Предполагам, че нямаш оригиналния файл на колата? В такъв случай може да се флашне ДДЕ-то с оригиналния софтуер и да се провери дали ще има промяна. Ако да, знаеш къде ти е проблема. Според мен никой сериозен майстор не се занимава с незнайно къде махани ДПФ-и/ЕГР-и, защото доста често може и само да си изгуби времето, ако проблемът е в софт-а.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook