Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Зима с E60 530d

Мнение от bigdady » 06 Яну 2018, 12:15

Колега може ли да ми провериш тази рама
WBANJ71000B516466
https://m.mobile.bg/details/11506451788 ... id=1&pid=5
Това е обявата ако някой я е гледал нека сподели инфо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зима с E60 530d

Мнение от nikola59 » 06 Яну 2018, 18:28

bigdady написа:Колега може ли да ми провериш тази рама
WBANJ71000B516466
https://m.mobile.bg/details/11506451788 ... id=1&pid=5
Това е обявата ако някой я е гледал нека сподели инфо.

Незнам към кой колега ти е въпроса, но е производство: Prod. Date 2004-08-24, а не както е в обявата май 2006.
Справка тук: https://www.bmwvin.com , http://bimmer.work
Сервизната история срещу 4.5 евра тук: http://www.auto-records.com
И този но не съм го пробвал за FULL история срещу 19 евра: https://www.vinbmwdecoder.com Там има примери какво излиза при рапечатана FULL история.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 07 Яну 2018, 2:51

nikola59 написа:
bigdady написа:Сервизната история срещу 4.5 евра тук: http://www.auto-records.com


И аз го тествах. Работи. :bchug:

Интересното е, че това ми струваше само 3.08 лева плюс 0.01 лева за превода. Вече мина седмица, няма други вземания от сметката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 08 Дек 2018, 3:39

Малко да сръчкам темата, че настоящия сезон започна обещаващо откъм сняг...

По стечение на обстоятелствата купих две нови гуми 225/55/16 с дот около 3618 (на около 3 месеца живот) Kleber Krisalp HP3 и ги сложих отзад. Ешейсет+1ката стана друга кола...

Предисторията:
При първия сняг бях със старите зимни гуми ДОТ13 (така я купих още преди почти 2г вече) NEXEN WINGUARD 225/55/16. Отпред слагам двете с по-добър грайфер (около 6мм), отзад с по-лошия (около 4мм). Отивам да тествам (всички гуми на 2.0атм), пилене яко нагоре по завоите към Леденика, колата не върви, не прави кеф. Тестове за тръгване от място, мъка голяма... По няколко минути "коткам" докато успее да тръгне или пиля яко и пак не ще... Връщам назад и така... Спаднах ги доста на око, оказа се после, че са били на около 1.5атм. Кой знае какво подобрение не се усети, не останах доволен. Но на една от задните имам леко срязано на борда като дупка (така я купих). В следствие от спадането и въртенето това се доразкъсало явно и започна да изпуска оттам следващите дни. Реших да ги хвърля тези две задни гуми.

Падна втория (по-сериозния) сняг и аз съм вече с новите гуми отзад. Надути са на 2.4атм, защото като ги сложих нямаше сняг и така си бяха останали. Т.е. и четирите бяха на 2.4атм. Последната вечер със снеговалеж викам един приятел с OPEL Meriva (модел 2008 дизел, с предно), гумите му са 195/65/15 Continental възможно най-скъпите на пазара миналата година, там 850 или 860TS беше модела, ДОТ около 3517, грайфер около 6мм. Отиваме накъм Околчица, защото там не чистят, с ясната цел да видиме тия дето приказват, че си карат Е60-ките с хубави гуми и нямат никакви проблеми зимата лъжат ли, или не... Колата с предно е за сравнение, нали по-вървят от задното; и нашето убеждение е такова. Докато минаваме през селата на чистено и утъпкано караме стабилно. Аз отпред, Meriva-та отзад. Излязохме от с. Челопек и чистеното свърши. Имаше следа на около един ден, личеше под снега. Почна се пробуксуване и шикалкавене. Минахме първия обратен завой и още малко, и по едно време фаровете отзад изчезнаха. Покарах аз още нагоре (още около 200-300м) пък спрях. Колегата го няма, връщам назад. Стигам до него; той буксува, не може да тръгне. Пробвам аз, да не е задкормилно, нанайци. Връщам назад, попотръгне малко, и това е. Не ще. "Паркирахме" отстрани на следата и се качваме в Е61-цата да видим докъде ще стигне. Потегля почти без проблем, пасажера е отпред. Караме нагоре може би около още 500-600м, усеща се че скоро ще спре, снегът е като за джип. Пробвам спиране и тръгване в тези условия. С връщане назад успявам да тръгна, но вече сме на кантар. Стигаме края на старата следа оставена предния ден, снегът става сякаш още повече, девствен, дълбок поне 30см. И дотам. Опитах се да правя издевателства, 1ва, 2-ра, и на 3-та вместо да пили, нещо стана така, че вместо да пили, взе че замириса леко на феродо от съединителя. Викам, айде стига толкова ще счупим колата. От това място са снимките които слагам. Като слязох разбрах за какво иде реч, колата отдавна беше "легнала" на снега, аз искам да върви... Наложи се да поразрина, защото и назад не искаше да тръгне. Върнах така назад около 300-400м, успях да обърна без да се налага слизане, бутане и отриване, и започнахме операция по отриване на меривата, и обръщането и. След това си тръгнахме, но по-късно аз реших да врътна по пътя към Леденика. Утъпкано и загладено от снегорините, които и в момента чистеха. Няма такъв кеф, така захапваха гумите, стигнах до Пършевица, слязох до долу (Вратцата) и пак се качих до Пършевица и пак до долу. Веерце, почти. Понаиграх се. На две места имах пикове нагоре - на едното 90км/ч, на другото 100км/ч, по едни прави отсечки, само за миг, естествено. Уточнявам, че часа беше около полунощ, имаше 20-ина други играчи по трасето и 1-2 снегорина. Спирам, тръгвам, откъдето си поискам. Гумите са си все така на 2.4 и отзад нямам никакъв товар. При първото качване застигнах друга Е60-ка, която пилеше нагоре, както аз пилех при първия сняг със старите гуми, безнадеждно... Беше май на 17ки, доколкото ми се видя.
На следващия ден пак ходих през нощта (бях с човека от меривата като пасажер), но вече беше поледило прилично. На един завой имаше БМВ (от играчите) в канавката и поне 10 човека се суетяха на пътя. Стори ми се, че нещо ми махат и ме гледат очаквателно и спрях точно в завоя на най-стръмното, разменихме 2 приказки и те викат тука е лед всичко. А един пичага вика: "Я, тръгни сега!", като надали имаше някой от групата, който очакваше наистина да тръгнем. Аз още като чух подканата и тръгнах. И както беше свалено стъклото чувахме възторжените възгласи вече отзад... На връщане на същия този завой дали от друго или от полирането на повърхността от всичките тези подметки, които са тъпкали и заглаждали там, беше станал наистина такъв чист лед, че за момент изтръпнах, когато колата неконтролируемо се хлъзна, но някакси успях да я овладея. Това чисто хлъзване поохлади страстите и се прибрахме надолу полека-полека без щети.

Та, това е от мен засега. :lalala:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 08 Дек 2018, 8:31

Аз си направих следните изводи:

1. Имаш прекалено много свободно време
2. Скъпите гуми за нищо не стават, не купувайте, ей я джипката затъва с тях, ма колко са я карали с тях и през лятото не се знае
3. Все не остава някой лев да се купят 4бр гуми да направим нещата като хората
4. У евтините клебърки е истината, да не се излъже някой да си купи премиум гуми


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 08 Дек 2018, 16:12

Тази година при 16-ките Kleber Krisalp HP3 е в Топ 4 на ADAC тестовете. До колко може да им се вярва, не знам, но фактът е, че в доста от гумаджийниците все са изчерпани. Не е никак лоша гумата.
Съгласен съм, че на задно не е добре да се кара с 2 стари и 2 нови, едните движате колата, а другите отговарят за 70-80% от спирането.
Иначе на теория 225/55/16 и 225/45/17 трябва да се представят горе-долу сходно, та явно другата Е60-ка по пътя нагоре е била със стари 17ки.
Последна промяна drago9205 на 08 Дек 2018, 20:16, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 08 Дек 2018, 18:56

dextuar написа:Аз си направих следните изводи:

1. Имаш прекалено много свободно време
2. Скъпите гуми за нищо не стават, не купувайте, ей я джипката затъва с тях, ма колко са я карали с тях и през лятото не се знае
3. Все не остава някой лев да се купят 4бр гуми да направим нещата като хората
4. У евтините клебърки е истината, да не се излъже някой да си купи премиум гуми


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря за положителните отзиви, колега! Явно четивото ти е харесало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Exclusive89 » 08 Дек 2018, 19:52

drago9205 написа:Тази година при 16-ките Kleber Krisalp HP3 е в ТОП4 на ADAC тестовете....

Колега защо се мъчиш да обясняваш на ''радиоточката'' той знае всичко и никога не кара с ''евтини'' (НЕпремиум) гуми, части и т.н.
The_Bear колега, не му обръщай внимание, той обича така рЕзко да се обажда неподготвен :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 08 Дек 2018, 20:20

Само исках да споделя моите наблюдения и опит, защото на скоро търсихме за познат гуми 16-ки и преди това реших да се информирам от резултатите на тестовете и какво е най-търсеното в гумаджийниците.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 08 Дек 2018, 20:35

Exclusive89 написа:
drago9205 написа:Тази година при 16-ките Kleber Krisalp HP3 е в ТОП4 на ADAC тестовете....

Колега защо се мъчиш да обясняваш на ''радиоточката'' той знае всичко и никога не кара с ''евтини'' (НЕпремиум) гуми, части и т.н.
The_Bear колега, не му обръщай внимание, той обича така рЕзко да се обажда неподготвен :ok:
Другата “радиоточка” не е нужно да се обажда след всяко мое мнение ;) И за другото си прав, от гуми и спирачки не се пести, запомни ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Exclusive89 » 08 Дек 2018, 21:06

Ма молА ти се не ми обяснявай от кое да пестя и от кое не.. и за да се успокоиш със спирачна система от 35д съм :P гумите ми също са премиум (или били преди няколко години :lol: ). Но с интерес чета мненията на колегите, а не да им налитам, защо са купили НЕпремиум гуми и да им правя сметки кой колко време и т.н. :D :OT:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 08 Дек 2018, 22:01

dextuar написа:Аз си направих следните изводи:

1. Имаш прекалено много свободно време
2. Скъпите гуми за нищо не стават, не купувайте, ей я джипката затъва с тях, ма колко са я карали с тях и през лятото не се знае
3. Все не остава някой лев да се купят 4бр гуми да направим нещата като хората
4. У евтините клебърки е истината, да не се излъже някой да си купи премиум гуми


Sent from my iPhone using Tapatalk


И все пак ще ти отговоря, колега. Пак ще затрия половин час и повече. Не мога да се стърпя. Имам чувството, че не си разбрал нещата изначално; причината да си направя труда да напиша този дълъг текст горе е да е нещо приятно за четене, забавно и същевременно полезно.

По ред:
1. Изводът ти е в пълно несъответствие с реалността. Времето е едно от нещата, които най-много ми липсват. Но това изобщо не е по темата.
2. Ако имаш предвид, че Мерива-та е карала и лятото със зимните гуми, ами не е, даже са съхранявани в мое помещение. И са карани само миналата зима. Колко километра, не знам. Но грайфера на око е около 6мм. Нови идват на около 8. Никъде не е ставало дума, че скъпите гуми за нищо не стават. Не съм раздавал съвети да не се купуват. Не съм казал, че "джипката" е затънала заради скъпите гуми. И въобще идеята ми не е била да сравнявам марки гуми и цени.
3. Купил съм две нови гуми, защото така съм преценил. Не е от това, че не са ми стигнали левовете за четири. Ако не ми се беше спукала старата гума, имаше вероятност въобще да не си купя нови и тази зима. А купих две гуми, защото исках да видя как ще се представят. Защо да купувам четири, ако за нищо не стават, или пък БМВ-то не помръдва дори с нови гуми?! Съвсем лесно е, при желание, на другия ден или след седмица да купя още две, нали? В момента колата си спира доста добре и със старите (те също са зимни, 6мм, но са на 5г). Не успяват да държат много добре предницата в завоите на сняг, но това се усеща само при каране извън границите на общоприетото. Отбелязвам, че откакто сложих новите задни и спирането на сняг се подобри; явно тези коли си спират доста и със задниците. Няма две мнения, че с нови предни ще е още по-добре, и завиването, и спирането. Но има доста фактори, повечето субективни, които влияят на решението кога да бъдат заменени старите гуми с нови. Като не я карам тази кола (карам изключително малко напоследък), за какво да я обувам с нови гуми... Карам по около 8-9км на ден средно (в дните които я карам, а те са грубо 1/2 от всичките), в град като Враца, ако не броим игрите с регенерациите и спортните изяви като валне сняг. Я съм се разходил по-надалеч веднъж-дваж, я не... И то да уцеля сняг... По-добре догодина да си купя пак пресни 2бр. По принцип съм на кантар да си купя сега и за отпред, но то ще е само заради карането за кеф на по-висока скорост в снега на пусти планински пътища около полунощ, иначе са ми излишни. А дали ще валне още сняг и колко ще го задържи, не се знае. А по принцип ту търся, ту не, някаква бегачка над 300 коня, AWD от сорта на Субару WRX, именно защото много обичам да карам на сняг. Но за момента си гася тези нужди с Е61-цата.
4. Нито съм сравнявал цени, нито съм плюл по премиум марките. Не съм зарибявал никой да си купува клебер или каквото и да било. Предната вечер поразрових разни тестове и тези "клеберки" :) ми излязоха в един от тестовете на второ място по държане на сняг. Пред тях бяха някакви "ДжиТи" нещо си, незнайни за мен. В друг тест бяха на четвърто. Цената прилична, и ги поръчах. Отбелязвам, че за мен е важно как се държи зимната гума на сняг (и след това на лед). Другото не ми е толкова важно - на мокро, на сухо, шум и ала бала. Именно защото с БМВ-то имах проблеми на сняг и лед, а не на сухо и мокро.
Не на последно място, преди 10-ина години си купих 4 нови "клеберки", монтирах ги на Е12-ката и отпраших за Мальовица. Няма да забравя как бясно се качих в новонавалял 25-30см нов сняг. Тези "клеберки" още си стоят на джантите вътре в купето по седалките на Е12-ката с почти нови, но вече вдървени грайфери, защото много скоро след това спрях да я карам. Та марката ми беше и позната.

Идеята та писанието беше да се тества Е61 с нови, пресни, зимни гуми на сняг! И то задни, защото БМВ има повече проблем с потеглянето, а не със спирането.

П.С. Май наистина ще излезе, че имам много свободно време за банални писмени обяснения във времето за почивка... Ама като е нужно, раздавам се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 08 Дек 2018, 22:13

:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 08 Дек 2018, 22:22

dextuar написа::bchug:

Така си по-добър! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Зима с E60 530d

Мнение от BorislavB » 19 Дек 2018, 3:31

Момчета я разкажете така за някой случка като сте закъсали. Аз карам Е60-то вече четвърта зима и тая вечер за първи път не успях да кача едно баирче към вкъщи понеже беше доста хлъзгаво и не се засилих иначе ако бях повторил можеше и да го кача, но реших да мина по друг път. Иначе до сега не съм закъсвал по вина на колата казвам по вина, защото съм закъсвал още два пъти,но от простотия. Първия път реших да мина по неочистена улица след голям сняг и останах на корем,че бръмчах после 10 минути напред назад докато изляза,а втория път беше като тръгнах да обръщам напреки на големи ледени коловози и пак трябваше да правя сто маневри.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook