Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2017, 17:31

Според мен спускащия се просто не си беше преценил скоростта и колко бързо може да спре - отделно че виждаше, че отдолу идва кола, все пак е тъмно и фаровете светят ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 21 Дек 2017, 17:53

dextuar написа:Според мен спускащия се просто не си беше преценил скоростта и колко бързо може да спре - отделно че виждаше, че отдолу идва кола, все пак е тъмно и фаровете светят ;)


Само верни неща пишеш, колега. Фаровете светят, да, и снега помага още повече да се вижда, че някой идва. Само че това трябваше да го вземе под внимание този пред теб. Онзи отгоре може и да е бил с по-висока скорост, но по-нормалното е да очаква да се размине с някой, а не да му изскачат двама насреща, единият от които кара буквално срещу него с фаровете включени. Не се правят така маневри :kuku: , даже лятно време. Със сигурност ако има лентова маркировка, то тя е непрекъсната там (освен ако не е сгрешена, де).

Дори да нямаше никой отгоре, редното е да даде десен мигач и да те пропусне теб, а не ляв! И после да си прави там... паркирането.

Но и ти си прав, че този отгоре трябваше да е разбрал, че се намира вече в населено място и е възможно да има спрели коли. Така че може би и аз не съм прав да го оневинявам съвсем.

:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 21 Дек 2017, 21:37

Във връзка с поставянето на вериги и раздаването на повече газ, от чуждия форум един колега ми е написал това:

"Hab mit so was mal zu fest ins Gas gedrückt zum Freifahren, dannach gab's Spaghetti im Radhaus"

Не мога да си го преведа точно, не знам немски. Някой би ли помогнал?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Зима с E60 530d

Мнение от ildivvy » 22 Дек 2017, 8:40

Не може да се преведе много точно,явно има и изрази в преносен смисъл,но: Който дава много газ след това плаща глоби в Общината! Поне такъв е смисъла според мен...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Zubcho » 22 Дек 2017, 9:17

С две думи, не давай газ с вериги, защото ще имаш спагети (вериги) по полуоските отзад. С вериги се кара бавно до 30км/ч
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 22 Дек 2017, 10:10

Zubcho написа:С две думи, не давай газ с вериги, защото ще имаш спагети (вериги) по полуоските отзад. С вериги се кара бавно до 30км/ч


Трети вариант на превода:
"Като натиснах газта прекалено силно, целия подкалник стана на спагети."

Наясно съм за скоростта. Никога не бях карал с вериги и първоначално карах с 20-30км/ч, но после видях, че стоят добре, не се разместват и се увлякох. А усещането е толкова силно, че отново и многократно бих поел риска да ям спагети за вечеря... :dummy:
Като прочетох немския пост, помислих че нещо скапвам вътре в главината, та леко се притесних. А то въобще не друса даже, меко си върви общо взето колата, на лагерите какво да им стане, все едно караш по павета, но само със задния мост. Само да не се разглобят или скъсат веригите, тогава вЕрно може да стане проблем...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Knoxville_ » 22 Дек 2017, 10:14

Това е драмата и според мен. Караш с 30-40, веригата се къса някъде и почва да се размята около главината и каквото докопа става на салата :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 22 Дек 2017, 11:05

Knoxville_ написа:Това е драмата и според мен. Караш с 30-40, веригата се къса някъде и почва да се размята около главината и каквото докопа става на салата :ok:


Абе, трябва да се дирят гуми с шипове, то се е видяло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 23 Дек 2017, 20:03

surfboard написа:Здравейте, приятели. Това ми е първата зима с Е90 335д. Досега съм карал кола с 4 х 4 и с предно предаване и не съм имал никакви проблеми. Както знаете, преди няколко дни падна сняг, с оглед на което реших да отида да пробвам е90-тката. Гумите са ми Мишелин Алпин 5, ДОТ 2016г. /почти неразличими от нови/.
Понеже в града нямаше много сняг, реших да отида до Паничище. С огромно разочарование установих, че се качих догоре буквално на косъм, при положение, че изобщо нямаше толкова много сняг. В завоите колата беше много неустойчива, имаше и места на които се свличаше настрани, или се лашкаше по коловозите като лодка. Най-голямата трагедия обаче беше когато спрях на място и то на относително равен терен, но с малко по-обилен сняг. Едвам потеглих - започнаха да мигат блокажи и колата да си буксува на място. Реших да ги изключа и да пробвам без тях - отново не можах да потегля напред. Включих на задна, засилих се и едвам - едвам излязох от ситуацията.
За капак, след като се прибрах вкъщи, в града вече беше понатрупало и оставих колата на един лек наклон. На сутринта изобщо не можах да потегля напред и пак се наложи да се засилвам, да връщам назад, да завивам и да буксувам. Представям си пък ако карам зад някого и той реши да спре по средата на някакво върло /заради светофар или препятствие/ - изобщо не си представям как после ще мога да потегля.
Пробвах всякакви стратегии - нежно галене на газта, настъпване, но я чувствам много нестабилна, а при потегляне от място на сняг/лед - направо опасна. Свлича се, върти се като пумпал и дори тръгва назад с риск да удари колата зад мен /ако е спряла плътно в бронята ми/.
Говорих с разни познати с БМВ, които казват, че зимата нямали никакви проблеми и отдават моя проблем на това, че колата е автоматик и има доста въртящ момент в ниски обороти, които създавали гореописаните затруднения.
Можете ли, като по-опитни и вещи, да ми дадете съвети как да се справя с почти невъзможното потегляне от място, с тази непредвидимост и с това въртене на колата във всички посоки?



Добре дошъл в отбора "биТурбо Нафта на Задно" , смятам да направя такава група ... ако разгледаш назад ще видиш , че и аз доста съм се разочаровал от колата на сняг :( , аз пробвах с чисто нови гуми е верно не Michelin общо взето , аз миналата година на отъпкан сняг с наклон колата стоеше на 1 място , с тракшън , с ДТЦ нищо , без никакъв си запали гумите бях пренуден да хвърля пясък на 3-4 метра и да се засиля и едвам си прибрах колата. Сега и мене ме хвана там големия сняг в София първия, бях на работа и буквално от Цариградско до Овча купел ми отне 2 часа заради трафика , вече пред нас като бях беше натрупало доста , влизах в завоите с 30-40 , защото ако спра не мога да тръгна , скачах през дупките , защото пак ако спра не мога да тръгна накрая ест, закъсах пред гаража на кооперацията , лопата чистене , вкарах я вътре , лек наклон в гаражната площ буквално кик даун без тракшън 5к оборота ..... едвам допълзях до горе , закъсах точно зад комшията .. .бутане да я наместя и общо взето останалите 3 дни бях с градски и естествено и се разболях ... затова сега съм с колата на баща ми ... Тъжно ми е много защото супер много си обичам колата и искам да си я карам постоянно но уви зимата , тази кола е неизползваема ... аз съм и с 245/18 гуми и навсичкото отгоре съм и с ремап 700 нМ ...

Изображение

няма мърдане ... леко подаване на газ не тръгва изобщо , като я смачкаш почва да си пали гумите и защото диффа е отворен и почва да бяга в случая бягаше към на комшията колата и трябваше някой да стои там и да бута на дясно ... тъжно същата вечер братовчед ми с а6 3.0 тди 4х4 си маневрираше в този същия гараж без да му светне тракшъна дори ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Зима с E60 530d

Мнение от The_Bear » 23 Дек 2017, 22:30

Колега, разбирам те. Пробва ли да направиш задните гуми на "мекици", примерно на 1,5атм.? Или дори по малко? Неудобно е, но реалността е такава. Отделно, както и преди има писано, редно е да си с 16" (ама то при теб да не беше минимума 17"?) и ширина макс 225. С 18ки не съм карал, но ми се струва, че изобщо не са подходящи за сняг. Май няма да има голям ефект от спадането им, най много да съсипеш джантите някъде... :nono:
Май ще спирам с виното и съветите, нещо не са съвместими... :bchug:
Ама един последен: карай си колата на баща ти като валне повече и т'ва е. Все пак 535d е нещо приближаващо се повече до спортна кола, отколкото до джип.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.12.2017

Re: Зима с E60 530d

Мнение от nikey6 » 24 Дек 2017, 13:39

Разнородни мнения, а тъкмо ми предстои покупа на Е60 и не ми се поддържа втора кола за зимата... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Exclusive89 » 25 Дек 2017, 13:06

Купувай смело колега, сложи му едни хубави НОВИ (а не втора употреба с хубав грайфер произведени през 2007г.) гуми и няма да имаш проблем :yes: ееее сА, ако живееш в некви стръмни улички.... :mhihi: то па вече колко сняг вали 10-15 градуса в края на декеНври :mrgreen:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 25 Дек 2017, 16:16

The_Bear написа:Колега, разбирам те. Пробва ли да направиш задните гуми на "мекици", примерно на 1,5атм.? Или дори по малко? Неудобно е, но реалността е такава. Отделно, както и преди има писано, редно е да си с 16" (ама то при теб да не беше минимума 17"?) и ширина макс 225. С 18ки не съм карал, но ми се струва, че изобщо не са подходящи за сняг. Май няма да има голям ефект от спадането им, най много да съсипеш джантите някъде... :nono:
Май ще спирам с виното и съветите, нещо не са съвместими... :bchug:
Ама един последен: карай си колата на баща ти като валне повече и т'ва е. Все пак 535d е нещо приближаващо се повече до спортна кола, отколкото до джип.



Минимума е 225/17 , а и колата е доста ниска , като цяло не ми е особенно приятно във всеки коловоз да дера отдолу ... Общо взето 535/335 не са коли за зимата, съответно по-малките мотори и без спортно окачване с 16ки се представят доста по-добре. Лично съм се возил в е46 на 15ки и върви като 4х4.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Zubcho » 04 Яну 2018, 6:55

Ма изобщо нищо не става от 535д, и при първата снежинка да се прибира в някой топъл гараж.

Айде стига глупости.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 04 Яну 2018, 18:21

Zubcho написа:Ма изобщо нищо не става от 535д, и при първата снежинка да се прибира в някой топъл гараж.

Айде стига глупости.



В Швейцария на леко натрупали със сняг улици , без коловози и кратери ставаше , карал съм го мига тракшъна , ама си дерзай , както казах в моя случай , а и на повечето колеги , проблема идва в това , че колата е ниска и със широки гуми ... обречена е по коловозите :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook