Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Зима с E60 530d

Мнение от B.Stoimenov » 10 Яну 2017, 9:23

Здравейте колеги,

да споделя моите наблюдения тези дни .

Колата пали от раз на -16
Зимни гуми - Нокиан ВРД4 - втора зима им е (на 6 мм са) 225/50/17, напомпени на 2,3
Карам с включен DTC
Онзи ден исках да ходя да се катеря по планините сам, затова сложих два чуваля пясък в багажника (90 кг). Така и не отидох, че ми излезна друго предложение на което не можех да откажа. Но не махнах пясъка и си карам с него.
Не ме е подвела колата нито веднъж. да пребоксувала е няколко пъти, а когато съм настъпвал по-агресивно педала ...си е занасяла, но изключително очаквано и контролируемо. Направо приятно :) Да чукам на дърво - аз съм изключително доволен какс е държи колата :) (единствения проблем, ако може да се нарече такъв - са ми били няколко коловоза, които ме вбесяваха как стържат в кората отдолу :banghead: ... представям си ако бях и с М пакет)
Естествено при всички изпреварвания, престроявания, ускорения и спирания, имам едно на ум все пак и спазвам една идея по-голяма дистанция. :ok:

Живи и здрави да сме, аз от колата съм доволен. Всички в офиса бяха почнали да ме питат с колата ли съм, да ми се смеят дали ще дойда на работа и незнам си какво ...ама ... после ме гледаха с изненада :D :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 10 Яну 2017, 9:38

B.Stoimenov написа:Всички в офиса бяха почнали да ме питат с колата ли съм, да ми се смеят дали ще дойда на работа и незнам си какво ...ама ... после ме гледаха с изненада :D :driving:

Не минава ден да не ме питат и мен това :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Зима с E60 530d

Мнение от B.Stoimenov » 10 Яну 2017, 10:14

dextuar написа:
B.Stoimenov написа:Всички в офиса бяха почнали да ме питат с колата ли съм, да ми се смеят дали ще дойда на работа и незнам си какво ...ама ... после ме гледаха с изненада :D :driving:

Не минава ден да не ме питат и мен това :mhihi:

а най-якото е че доста от колегите, не идват с автомобилите си тези дни :D нищо че са с предно а у :kuku: макар че, ако не може да кара някой на сняг, по-добре наистина да не кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Зима с E60 530d

Мнение от 3186 » 10 Яну 2017, 10:30

И аз не съм имал никакви проблеми откъм сцепление тази зима . Втори сезон ми е с 245/45/17 Goodyear Ultragrip гуми, които даже са доста широки и съжалявам, че не взех по-тесни заради разликата от 200-300 лева в цената. Случва се да изкачвам големи непочистени наклони и не е било проблем. Точно както колегата Стоименов си поднасям доста приятно като изключа ESP , а с пуснато такова е невероятно стабилна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 10 Яну 2017, 10:59

М-пакета по-ниско ли идва от нормалните брони и прагове, защото мислех напролет да слагам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Зима с E60 530d

Мнение от bigdady » 10 Яну 2017, 11:31

B.Stoimenov написа:
dextuar написа:
B.Stoimenov написа:Всички в офиса бяха почнали да ме питат с колата ли съм, да ми се смеят дали ще дойда на работа и незнам си какво ...ама ... после ме гледаха с изненада :D :driving:

Не минава ден да не ме питат и мен това :mhihi:

а най-якото е че доста от колегите, не идват с автомобилите си тези дни :D нищо че са с предно а у :kuku: макар че, ако не може да кара някой на сняг, по-добре наистина да не кара.

Хаха и при мен е същата работа. БМВта задно нз си кво ама си перкам без проблеми. Който не е карал той незнае и само храни без да знае.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 10 Яну 2017, 11:44

Абе и аз движа, ама не е като да не се включва ДТЦ-то доволно. Според мен за градски условия се справят съвсем прилично и до сега нямам забележки, но са си ниски за малко по-екстремна снежна покривка (разбирайте 15-20 сантиметра без да е чистено). Като ходих в балкана и в непочистените селски улички там си заора няколко пъти та имах нужда от побутване, просто колата буквално си влачеше корема в снега.

Това, което ми харесва е, че са доста предсказуеми колите и при занасяне има възможност за корекция, докато с предното трябва да се приложат доста магии ако поднесе по-стабилно колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от maikooo » 10 Яну 2017, 11:48

Аз също съм с Нokian WR D4, 225/50R17 нови за първа зима с е61.
Не знам дали заради гумите или килограмите на колата, или заради комбинацията от двете, но впечатленията са ми, че върви два пъти повече в сняг от е46 комби карано с Bridgestone Blizzak LM22, Nokian WR D3, Michelin PA4 и Conti TS850P. 9 зими подред съм карал тройката и сега петицата имам чувството, че е снегорин :paranoid: Стига да не се влачи по корем тръгвам на места на които тройката нямаше никакъв шанс. За празниците точно в най-големите снеговалежи бях на Боровец, не спрях да въртя до Ястребец и почти до Бели Искър :lol: , спирах и тръгвах нарочно на големите наклони. Като за кола на задно върху заснежен наклон тръгва повече от задоволително. Проблема пак е в многото сняг, потъва за секунди и всичко приключва :mhihi: Е61-цата е автомат и на наклон тръгва много по-лесно от тройката с ръчна кутия.
Като цяло за ниска кола със задно, занижавате желаните резултати за проходимост, не се врете излишно между шамарите и нямате никакъв проблем. От 10 год карам задно и се е налагало да ме бутат веднъж, паралелно винаги съм имал и кола или джип 4х4 с които съм затъвал в кал и сняг поне 20 пъти :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Зима с E60 530d

Мнение от damian2112 » 10 Яну 2017, 15:45

B.Stoimenov написа:Здравейте колеги,

да споделя моите наблюдения тези дни .

Колата пали от раз на -16
Зимни гуми - Нокиан ВРД4 - втора зима им е (на 6 мм са) 225/50/17, напомпени на 2,3
Карам с включен DTC
Онзи ден исках да ходя да се катеря по планините сам, затова сложих два чуваля пясък в багажника (90 кг). Така и не отидох, че ми излезна друго предложение на което не можех да откажа. Но не махнах пясъка и си карам с него.
Не ме е подвела колата нито веднъж. да пребоксувала е няколко пъти, а когато съм настъпвал по-агресивно педала ...си е занасяла, но изключително очаквано и контролируемо. Направо приятно :) Да чукам на дърво - аз съм изключително доволен какс е държи колата :) (единствения проблем, ако може да се нарече такъв - са ми били няколко коловоза, които ме вбесяваха как стържат в кората отдолу :banghead: ... представям си ако бях и с М пакет)
Естествено при всички изпреварвания, престроявания, ускорения и спирания, имам едно на ум все пак и спазвам една идея по-голяма дистанция. :ok:

Живи и здрави да сме, аз от колата съм доволен. Всички в офиса бяха почнали да ме питат с колата ли съм, да ми се смеят дали ще дойда на работа и незнам си какво ...ама ... после ме гледаха с изненада :D :driving:

Абсолютно същите наблюдения имам... аз съм с 525 LCI (3.0), 225/50/17 GoodYear UltraGrip Performance Gen-1 (чисто нови), не возя пясък в комбите ;) За момента проблем са ми единствено коловозите и жълтите павета - вчера отсечката от ЦУМ до СУ я взех почти постоянно на диагонал :) Иначе си карам с DSC предимно, пускам DTC само на непочистени паркинги. Много приятно и контролирано поднася колата, на мен това ми е първа зима с кола на задно и разбираемо карам по-предпазливо.

Един страничен въпрос, имате ли наблюдения как ви загряват колите? Колата е със сменени термостати, а маршрутът ми сутрин е Дружба-Люлин-пл. Възраждане (18км), съответно вечер в обратна поредност. Вчера се заиграх да гледам температурата през скритото меню. До 60 градуса вдига в рамките на 2км (5 мин), след което още около 10км дига до към 80 градуса. При -10 стигна работна температура от 92 градуса на 15-тия километър. Днес сутринта, пак около -10, повече от 85 градуса не дигна. Нормално ли е да загрява толкова бавно? Предната ми кола, пак дизел, имаше доотоплителна печка Webasto и загряваше на 90 градуса за 2км и някакси ми липсва тая екстра в BMW-то :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше E61 525d '05
Детайли за колата: MIni Cooper Clubman D R55 LCI '14

Re: Зима с E60 530d

Мнение от ppetkovds83 » 10 Яну 2017, 15:55

Никакви грижи и с моя снегорин,минава отвсякъде,пали при всякакви темпаратури - страхотна кола.Гумите 2-ра зима с Goodyear Ultragrip GEN1,уникално поведение.Служебната ми е 4х4,няма да казвам марката ама е френска,та уж е 4х4 ,а е 1000 пъти по нестабилна от Баварката.Служебната е с Nokian WDR4.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 10 Яну 2017, 20:21

Е не живеете в някой гаден район на София , както аз в овча купел , тука си има стабилни нанагорнища + улиците са яко отъпкани със сняг къде лед , къде киша. Ясно , че ако се кара по главните булеварди и живеете на равно няма да има ядове и колата ще си върви , но за всичко , които наистина така хвалят това задно , ако си нямат никаква работа да отидат някъде , където има нанагорнище и да пробват :), днеска по магистралата за София преди тунела , една е60ка беше отзад клекнала почти опряла в калниците ( сигурно 200 кг в багажника) и караше с 45 км/ч :) , доката аз и другите хора с 4х4 си карахме 100-110, смисъл няма какво да се коментира задното не е зимна кола , и живеем в пробита държава, айде в другите светли държави пак се чисти по- усърдно не се пестят пари и там пак по става да караш дори и кола на задно , но за България си е просто убийство .. самоубийство.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 10 Яну 2017, 20:33

Абе каквото и да си говорим истаната е, че и гумата е от значение и некитайските определено ще се справят доста по-добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 10 Яну 2017, 20:37

О да ми ок отиди пробвай с чисто нова некитайска гума длаи ще качиш заледено нанагорнище , имам приятел с чисто нови Continental зимни 195/65/15 вкарани в 320 бензин 150 коня , където реално е най-оптималния вариант за драпане(бензина е най-добре) и искам да ти кажа , че и той вече в Хасково не може да мръдне..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 10 Яну 2017, 20:57

Просто го казвам това за гумите, защото ти си в другата крайност - "колите със задно не стават за зимата". Задно и предно са сравнително еднакво проходими, даже в баир задното трябва да има преимущество. Виж ако сравняваш някоя с предно дето е вдигната и тесни гуми и тежи 1 тон като дачия и е60 1700 килограма с 18-ки дето е на 3-4 пръста от земята най-вероятно ще излезе, че предното е много проходимо.

Просто сложи една китайка и една малко по-така гума на една исъща кола и 100% ще забележиш разлика. И аз съм с китайски (малко на юруш ги взех след като взех и колата), които са уж най-читавите китайски (Westlake) и на мокро се представят много добре, на сняг също прилично, обаче в тая киша която става по улиците много внимавам защото сцеплението е супер малко, а съм сигурен, че може да е много по-добре ако са например нокиан или континентал и.т.н.

П.С. Разбира се 4х4 го оставям на страна :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Зима с E60 530d

Мнение от atanasov_aa » 10 Яну 2017, 21:54

С чисто нови гуми Goodyear ultragrip performance gen-1 няма проблеми. Без ядове се изкачва по заледени нагорнища. Върви без проблеми по равен път, който е покрит със слой лед. Пробвано е многократно и не е имало магарии. Разбира се винаги се има едно на ум и се внимава, което ме дразни.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook