Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 10 Яну 2017, 23:50

atanasov_aa написа:С чисто нови гуми Goodyear ultragrip performance gen-1 няма проблеми. Без ядове се изкачва по заледени нагорнища. Върви без проблеми по равен път, който е покрит със слой лед. Пробвано е многократно и не е имало магарии. Разбира се винаги се има едно на ум и се внимава, което ме дразни.


Е колега виж , то просто тука всеки си говори където е както е , то и аз качих по нагоре снимки как качих доста голям байр с лед ама реално леда не беше навсякъде , много е трудно да направим едни и същи условия както са при мен в Хасково / София и при теб където и да си , смисъл не съм много хазартен тип ама съм склонен да заложа , че моята улица , където аз седях на едно място ако и ти беше тръгнал точно така без засилка директно от нанагорнището на лед едва ли щеше да е по-различно, а да се сравнява предно и задно е малко смешно , карал съм кола на предно и с хубави гуми е почти като 4х4 , отпреде мотора ти тежи колата имам устойчивост, колите на задно задницата е лека , реално за да изравните кграмите треа да сложите отзад сигурно 500 кг , че и повече и то реално нито гумите , нито окачването ще издържи , просто е смешно , на всеки тук му е пределно , ясно , че кола на задно не е устойчива зимата ( на много сняг/лед) ..

Смисъл не ме разбирайте погрешно , аз и не очаквам от кола висока няма и педя от земята(със спортно окачване и м брони) да върви в тези снегове , та аз трябва през 10 метра да си закачам бронята , да не говорим ниско профилната 18ка гума. Но просто поне в моя случай няма абсолютно нищо какво да променя в моята е60ка за да се подобри поведението и зимата освен да я сменя , просто 535d му трябва xdrive , то и затова новите от 2011 са повече xd ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Зима с E60 530d

Мнение от spower » 11 Яну 2017, 9:58

spower написа:В събота след големия сняг реших да разходя е60ката минах заредих на ОМВ на бул. България и от там реших да отида на фитнес в Пулс. Минах през отбивката за сервиза на Опел Булвария и там следва остър завой с доста наклон. 4 пъти се пробвах да го изкача със засилка от кръстовището. Стигах до средата на най стръмното и заден. За справка при сухо време на 2ра колата с 1200 об едвам набира. Там не е нито за първа нито за втора. Една А6ца търпеливо ме изчака, но не можах да видя дали го изкатери. Някой случайно да го е пробвал в събота, че в неделя беше изчистено сравнително. Колата е 530д с нексен 235/40/18 на един сезон. С вкл. ДтС най-добре беше.
20170107_141409.jpg


Снощи на големия сняг щурмувах същия баир, но с другата ми кола опел астра г. Без засилка както с БМВ-то го изкара. Два пъти ми се наложи да спирам заради насрещно движение от малоумници, които грам не се съобразяват, че трябва да изчакат. За съжаление, колкото и да ми се ще да не го призная и колкото и заклет фен да съм на БМВ казвам предното си е по проходимо много по...
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 11 Яну 2017, 10:33

Както казах, не мисля, че е удачно да се сравнява проходимостта на тежка и ниска 5-ца с много нютони и широки гуми тази на опел (500 килограма по-лек, най-вероятно с 15-ки или 16-ки и по-висок). Натовари опела с едни 500 килограма отгоре и той ще се поузори :)
Може някой колега с е36 да го пробва

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 11 Яну 2017, 10:39

CrazyElement написа: карал съм кола на предно и с хубави гуми е почти като 4х4 , отпреде мотора ти тежи колата имам устойчивост, колите на задно задницата е лека , реално за да изравните кграмите треа да сложите отзад сигурно 500 кг , че и повече и то реално нито гумите , нито окачването ще издържи , просто е смешно , на всеки тук му е пределно , ясно , че кола на задно не е устойчива зимата ( на много сняг/лед)


Веднага те оспорвам. Случката е от вчера. Колата, която закъса, е на колега с чисто нови зимни гуми. На ПРЕДНО. Виждаш ме и мен на задно. Нямам нищо излишно в багажника освен една патерица, дизел имам малко, че тъкмо отивах да зареждам. Моите гуми са вече втора зима нокиан врд 4, от които не съм толкова доволен като цяло. /Знам, че не е Е60, но няма чаааааак толкова голяма разлика/

http://sendvid.com/29b00vb4

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 11 Яну 2017, 15:23

е90 е една идея по-добре , да не говорим , че си и приятен мотор за зимни условия( ръчка ли си, ако да пак плюс). Днеска се возих в е46 318и на един приятел буквално излезнахме от една преспа сняг , с въртене и задницата на страни естествено , но все пак излезна , с моята няма и да мръдна сигурно , но пича на полусъединител си и дава по-малко газ наляво надясно и изллиза гумата 195/65 , питам го на колко сезона са , вика на 3 ...

Ми това е просто аз карам сигурно най- непроходимата е60ка , защото хубаво я наядох на 350 кс/700 нМ , освен това е със спортно окачване + М пакет и гумите 245/40/18 и автомат и просто комбинацията е перфектна , то и дори да тръгна на някъде няма коловоз , който да не го задера с бронята и отдолу корите стържат яко , то просто ме е жал да я карам колата в тези условия .

https://www.youtube.com/watch?v=Ra2sOwNzomU аз съм малко като този руснак , драпам така горе долу със засилка и някъде като стигна повече сняг или лед и си седя на едно място :) ( въпреки , че той не е на 18ки).

https://www.youtube.com/watch?v=nmQ-VCzUCoo тука може да видиш 535д без доработки как ускорява 0-80 км/ч на сняг на равно .. за 17 сек .. и после и 530xi как без никаква драма си излита :)...

Едно видео от ФБ: https://www.facebook.com/kristian.nalba ... 830580437/ audi a5 quattro не знам какъв мотор предполагам 3.0 дизел стабилно си е закъсал , вижда се , че е доста ниско + големи гуми и дори 4х4 не му помага ..., а аз искам моят баварец със широки гуми на задно да върви :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Зима с E60 530d

Мнение от djerityyy » 11 Яну 2017, 21:29

Вижте го тоя с предното 10 мин.борба да се качи..и се отказа.Легендите за предно и задно зависят от много фактори...начин на шофиране, гуми,специфични пътни условия...всеки от двата случая си има своите предимства.Естествено,че 4х4 е в пъти по-сигурен и това е разбираемо,но това е друга тема.
Най-важният фактор за мен е внимателното и съобразено шофиране...всичко останало е празни приказки.

20170111_211207.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 11 Яну 2017, 23:18

djerityyy написа:Вижте го тоя с предното 10 мин.борба да се качи..и се отказа.Легендите за предно и задно зависят от много фактори...начин на шофиране, гуми,специфични пътни условия...всеки от двата случая си има своите предимства.Естествено,че 4х4 е в пъти по-сигурен и това е разбираемо,но това е друга тема.
Най-важният фактор за мен е внимателното и съобразено шофиране...всичко останало е празни приказки.

20170111_211207.jpg


Ей сега с колегата обикаляхме из София и да ти кажа , да колата му е проходима , но навсякъде сме с вратите напреде просто , той си кара и няма проблем , но определено не е особено сигурно на задно , докато напредно е в пъти по - сигурно, това , че този е закъсал някъде щото кара с 10 год гуми е друга бира. Говорим , ако сложиш на една е60ка чисто нови гуми , и на една кола с малко по-нов диференциал на предно пак чисто нови предни гуми ти давам гаранция , че няма да мърда от пътя , освен в завой ако не завъртиш рязко волана , но колега каквото и да говорим караме всички тука бмвта виждате как колата почва да бяга малко като и дадеш газ , предното в тази ситуация просто подскача напреде докато при нас влизаме в Need For Speed :)..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 11 Яну 2017, 23:26

И аз обиколих тази вечер снежна София. Очарован съм от колата, но с малки изключения - много е ниска и при тези сантиметри сняг вече на много места задирам сериозно. На един паркинг неизчистен с лека гърбица не можах да се кача, просто подпрях корите отдолу и гумите изгубиха сцепление. Определено ще взимам Х5, само да посъбера пари де :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 11 Яну 2017, 23:31

todorSTY написа:И аз обиколих тази вечер снежна София. Очарован съм от колата, но с малки изключения - много е ниска и при тези сантиметри сняг вече на много места задирам сериозно. На един паркинг неизчистен с лека гърбица не можах да се кача, просто подпрях корите отдолу и гумите изгубиха сцепление. Определено ще взимам Х5, само да посъбера пари де :lol:


Затова говоря , въпреки , че е60 xd е малко по-висока от е60, един път бях спрял до 530 xd на паркинг в мола , разликата във височината с моята беше очевадна , стабилно моята беше надолу, безсмислено е да се опитвам да я вадя , малко ми е кофти тъй като реално нямам кола , когато падне снега , остава другата , но там вече се редим 2ма човека за нея ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 11 Яну 2017, 23:36

Да за жалост дори Xdrive си е много ниска спрямо много други коли, ако продължи да вали и аз я оставям в гаража, просто след днес няма начин, ще изпотроша всичко отдолу, а там са доста сериозни неща като картер скоростна кутия и раздатка :shock: , за пръв път откакто я имам вече повече от две години ме разочарова заради височината. Вярно и, че зимата си е сериозна и , че не е почистено по уличките и все пак приятели с други коли нямат проблеми :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Зима с E60 530d

Мнение от spower » 12 Яну 2017, 9:34

CrazyElement написа:
todorSTY написа:И аз обиколих тази вечер снежна София. Очарован съм от колата, но с малки изключения - много е ниска и при тези сантиметри сняг вече на много места задирам сериозно. На един паркинг неизчистен с лека гърбица не можах да се кача, просто подпрях корите отдолу и гумите изгубиха сцепление. Определено ще взимам Х5, само да посъбера пари де :lol:


Затова говоря , въпреки , че е60 xd е малко по-висока от е60, един път бях спрял до 530 xd на паркинг в мола , разликата във височината с моята беше очевадна , стабилно моята беше надолу, безсмислено е да се опитвам да я вадя , малко ми е кофти тъй като реално нямам кола , когато падне снега , остава другата , но там вече се редим 2ма човека за нея ...

За е39 имаше за лоши пътища оригинално едни планки над амортисьорите за повдигане до 2 см. Миналата година като бях с е39ката взех размери на тампона на амортисьора, направих чертеж и купих плутен алуминиев цилиндър, който го дадох на стругар да ми го нареже и да ми пробие дупките и да сложи шпилки. Монтирах ги само на задните амортисьори и колата се вдиган значително, в това число и отпред. В е39 подфорума бях пуснал снимки. Колата стана супер проходима. Понеже ходех за риба с нея не съм имал поблеми по черните пътища около язовирите.
3526z.jpg
3417308s-480.jpg

Останаха ми от предните амортисьори и се чудя дали да не взема да я повдигна малко, че е със спортно окачване и е съвсем ниска. От друга страна си мисля дали да не я продам и да си взема една х3ка, но пък не мога да им преглътна дизайна на е83 ...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Зима с E60 530d

Мнение от dimodi » 12 Яну 2017, 14:36

За мен проблемът на тези коли е не толкова в задното, а че са много ниски. Онзи ден се опитах да изкарам моята от гаража. Снегът не беше утъпкан и буквално за няколко метра предната броня заора в снега като снегорин и дотам. А моята е с М-пакет и М-окачване, което съвсем влошава нещата. Чак се нервирах и поразгледах обявите за Е70, където цените доста са паднали, но мисля, че разходите по поддръжката ще са доста нагоре и няма смисъл, ако ще е само заради 10 дни сняг в годината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Зима с E60 530d

Мнение от drago9205 » 12 Яну 2017, 15:25

Аз за пореден път бих добавил и тежички освен и нисички като фактор за по-влошената проходимост. "Да тежи" е добре... но и да влачиш 1700-1800 килограма в снега със задвижване на едната ос си е тегаво ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 12 Яну 2017, 22:13

Аз днес без да искам имах възможност да я тествам в наистина голям сняг и наклон. Снега стигаше до халогените, а наклона не беше малък. Наложи ми се да ходя до сервиза ми да сменям термостат, а той се намира в "Княжево", на високо нагоре :D , за колегите, които не са от София -"Княжево" е квартал на София в полите на Витоша. Меко казано съм очарован от колата, като танк, метър след метър вървеше. Снега беше толкова много, че след това се наложи да я вдигнем на подемника, да свалим корите и да изчистим снега, защото беше влезнал здраво под тях. Обаче колата въпреки, че е ниска копаеше сериозно и дори една Х5ца закъса след мене :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 12 Яну 2017, 22:14

Та да се похваля - вече имам парно и чак днес разбрах, че откакто съм я взел не съм имал :lol: :lol: :lol: :lol: Големия термоста беше не просто за смяна, той се разпадна като го свалихме :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook