Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Зима с E60 530d

Мнение от andy » 03 Фев 2017, 8:33

maikooo написа:
CrazyElement написа:
andy написа:Истината е че няма как да имаш 535д М и да нямаш втора кола за зимата или в града.
Тя е все пак кола за пътуване по хубави пътища на дълги маршрути, а не градска кола и още повече в заледени коловози.

Лично мое мнение не ангажиращо никого, към което се придържам и спазвам


Че 535д М не е зимна кола.

Следователно същото би се отнасяло и за 520д М, 520и М, 525д М, 525и М и т.н., е много е пресилено изказването. Да би би плюс да имаш втора кола, но да няма как? По същата логика трябва да имаш и втора кола за А6 ес-лайн и е-класа АМГ пакет, така ли?


Точно :yes: . Такива коли не се карат много много при сняг не заради конете, а заради малкия клиренс. А конете дали ще са 100 или 300 еднакво се кара на сняг. Проходимостта е една и съща.
Друга бира е ръчка и автомат. Ръчката ще излезе на много места където автомата ще остане, защото няма ка да се постигне така нареченото лашкане с автомата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зима с E60 530d

Мнение от adovet » 03 Фев 2017, 9:28

CrazyElement написа:
motor написа:Колега как намаляш тракшъна?
Kакто дисковете или налягането в гумите?
дай една снимка на гумите с марката и дота, да не се окаже че са летни.
всички сме карали е60 зимата, даже някои са карали и 535


Тракшъна не го намалих а го спрях изцяло , гумите са 3516 ДОТ и повярвай ми зимни са , не съм толкова глупав да си купя летни гуми зимата ... , аз не казвам , че колата не върви просто , по нанагорнище + изцяло лед отдолу и то дебел лед и да тръгнеш от място с 350 коня и 700 нМ е убий се не иска това е , какво ли не не пробрах не иска, когато леда е по-малко или е сняг колата няма проблем върви си. Просто от кола до кола има балкан разлика и аз имам приятели с 5тици с по-слаби мотори и 16ки джанти и нямат никакви проблеми за разлика от мен , просто широка гума + много нютони не се разбират много добре на лед + наклон :).

И най вече нютоните имат значение, после се чудете защо хората имат особено мнение към БМВистите, е от такива изказвания :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 03 Фев 2017, 9:34

adovet написа:
CrazyElement написа:
motor написа:Колега как намаляш тракшъна?
Kакто дисковете или налягането в гумите?
дай една снимка на гумите с марката и дота, да не се окаже че са летни.
всички сме карали е60 зимата, даже някои са карали и 535


Тракшъна не го намалих а го спрях изцяло , гумите са 3516 ДОТ и повярвай ми зимни са , не съм толкова глупав да си купя летни гуми зимата ... , аз не казвам , че колата не върви просто , по нанагорнище + изцяло лед отдолу и то дебел лед и да тръгнеш от място с 350 коня и 700 нМ е убий се не иска това е , какво ли не не пробрах не иска, когато леда е по-малко или е сняг колата няма проблем върви си. Просто от кола до кола има балкан разлика и аз имам приятели с 5тици с по-слаби мотори и 16ки джанти и нямат никакви проблеми за разлика от мен , просто широка гума + много нютони не се разбират много добре на лед + наклон :).

И най вече нютоните имат значение, после се чудете защо хората имат особено мнение към БМВистите, е от такива изказвания :mhihi:

Аз му казвам, че и от зимна до зимна гума разликата е огромна и няма как да вземеш посредствени зимни гуми и да очакваш да е снегорин, но сега ще почне с личностните нападки, с как няма да си чупи колата в коловизите, колко била ниска, как била 350 коня и 700 НМ, колко й е голям кулера, к'ва й е генерацията :bowdown: , ей тая неговата кола не съм я виждал на живо, ама имам чувството, че я знам до последното болтче от толкова реклама и хвалби. И пак ще се завърти колелото с обидите и личностните нападки :lalala: Малко зимната му драма ми напомня на този виц:

Код: Избери целия код
Обява във вестник:

“55-годишен мъж, с 50 милиона в швейцарска банка, къща на Ривиерата, остров в Тихия океан, женен за 25-годишна блондинка. Нищо не купувам и нищо не продавам. Просто се хваля.”

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зима с E60 530d

Мнение от adovet » 03 Фев 2017, 9:40

Нека си дрънка глупости, аз на лапета отдавна не се връзвам, но после хората като четат темите остават с грешно впечатление - ДЕМЕК БМВ Е ЛЯТНА КОЛА :ranting:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Зима с E60 530d

Мнение от andy » 03 Фев 2017, 10:14

По-големия цолаж даже е в плюс при проходимост.

Искам да попитам колеги, които са карали е39 поне няколко зими и после са карали е60 да споделят как се държат.
Да не се почнат едни спорове, коя е по-проходима, но няколко познати минали през двата модела твърдят че е60 много по-добре се държат в снега, т.е. по-проходими били.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зима с E60 530d

Мнение от adovet » 03 Фев 2017, 10:23

andy написа:По-големия цолаж даже е в плюс при проходимост.

Искам да попитам колеги, които са карали е39 поне няколко зими и после са карали е60 да споделят как се държат.
Да не се почнат едни спорове, коя е по-проходима, но няколко познати минали през двата модела твърдят че е60 много по-добре се държат в снега, т.е. по-проходими били.

Баща ми имаше преди години Е39 фейсово и съм го карал доста пъти и не виждам някаква особена разлика в двете коли. Можеби Е60 е по проходимо, защото собствениците са по платежоспособни и купуват по хубави гуми :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Фев 2017, 10:39

Ако няма разлика или Е60 е по добра, значи няма от какво да се оплаквате. Аз съм с бюджетни зимни на 2 години и колата я карам всеки ден без никакви проблеми. Не са ме бутали никъде, към нас е наклон и я качвам назад. С м техник 1 окачване съм и гуми 225/55/16.
Вярно че ако спреш на стръмно и отдолу е лед няма да можеш да тръгнеш. Ама на кой ще му дойде на ум да спира и да тръгва после? :dunno:

П.п. ето къде си я качвам колата към нас
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Зима с E60 530d

Мнение от andy » 03 Фев 2017, 10:47

Сериозен наклон си е :shock: . Заради по-лесно качване ли я караш назад или просто маневрата не позволява напред и после към къщата и да си напред при спускането?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Фев 2017, 10:52

Напред ще ми е по лесно, но ако я качвам напред и се наложи да спра и тръгне назад по трудно се овладява. Та си я качвам назад, макар и по трудно заради това че задницата става по лека като е нагоре. Ама съм я овладял до съвършенство, качвам си я без проблем по няколко пъти на ден дори и в такъв сняг :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Зима с E60 530d

Мнение от lazomilev » 03 Фев 2017, 13:32

Чета, чета, и направо не вярвам :banghead:
Някой хора изкараха E60 сезонна кола, все едно е Corvette или старо поколение Ферари, а не нормален седан, продавам в милиони бройки и един от многото със задно предаване.

Нормално е ако колата е ниска и M броните закачат, да закъса - все пак това не е фадрома. С предишното ми Quattro със S окачване съм закъсвал като подпре на коловоз.

С моята кола ходя на ски всеки уикенд и не само, качвал съм се многократно на Белмекен през зимата на чист лед и навят отгоре сняг, не съм си помислял нито за ден да не я карам, особено пък в София. Има ли асфалт, колата се кара, ако вече е черен път със сняг, нормално е да има проблем.

Имам вериги и съм ги слагал веднъж, за да излезна от открития паркинг на блока миналата година в големия, и единствен, сняг в неделя в 6 сутринта, след което отидох на Боровец да си карам ски.
Излизал съм от места, където преди мен сме бутали F10 xDrive или Avensis със предно, така че доста помага водачът да не е малоумен...
Тука колегите са снимали някакви наклончета, които без съмнение са неприятни, но как нямам снимки да ви покажа на какви места съм минавал и паркирал на Пампорово...
Колата ми е стокова, със 17ки съм, разбира се това помага спрямо 18ки.

Не мога да взема отношение за бюджетните гуми, не съм имал никога, но това много зависи от цолажа. Гуми, които са добри на 15" и 16", не стават на 18" и обратно, не случайно всички класации са по размер. Просто има значени каква е шарката срямо ширината, на която стъпва гумата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 03 Фев 2017, 17:52

Ivo_Borisov написа:Ако няма разлика или Е60 е по добра, значи няма от какво да се оплаквате. Аз съм с бюджетни зимни на 2 години и колата я карам всеки ден без никакви проблеми. Не са ме бутали никъде, към нас е наклон и я качвам назад. С м техник 1 окачване съм и гуми 225/55/16.
Вярно че ако спреш на стръмно и отдолу е лед няма да можеш да тръгнеш. Ама на кой ще му дойде на ум да спира и да тръгва после? :dunno:

П.п. ето къде си я качвам колата към нас
Изображение


Живея на стръмна улица по средата колата я спирам перпендикулярно на улицата в една горичка друго място няма . Като я извадя от горичката колата е на нанагорнището, единсвения ми начин е да тръгна нагоре , както и ти казваш това не може или да я пусна до долу на пресечката на задна, изобщо няма какво да обяснявам.

Специално за колегата Аводет ще дойда на една сбирка да го видя колко е отворен, защото ми писна да му чета нападките искам да ми ги кажи в лицето да го видя тогава колко е мъж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зима с E60 530d

Мнение от adovet » 03 Фев 2017, 17:58

CrazyElement
ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 06 Окт 2013, 15:58
цървул
Изпратено на: 03 Фев 2017, 18:55
От: CrazyElement
До: adovet

Слушай какво,

Спри да се занимаваш с мене и аз ще спра с тебе лично аз съм те блокирал но ти не си и ми отговаряш на моите съобщения просто спри и не се изказвай с глупости. Това колко пари имам , и такива неща не ти е твой проблем ясно ли ти е ветиринарче смешно. Сега знам , че си п**** насрана и ще ми копираш мнението във форума да се правиш на умен , ама единсвеното , което правиш е да дразниш хората или в случая мене просто ме блокирай и не ми чети мненията и не ми отговаряй , аз ще направя същото.






Мисля че вече трябва да се намесят и админите, не съм тук за да слушам обидите на някакъв човек с явно много комплекси :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 03 Фев 2017, 18:01

adovet написа:CrazyElement
ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 06 Окт 2013, 15:58
цървул
Изпратено на: 03 Фев 2017, 18:55
От: CrazyElement
До: adovet

Слушай какво,

Спри да се занимаваш с мене и аз ще спра с тебе лично аз съм те блокирал но ти не си и ми отговаряш на моите съобщения просто спри и не се изказвай с глупости. Това колко пари имам , и такива неща не ти е твой проблем ясно ли ти е ветиринарче смешно. Сега знам , че си п**** насрана и ще ми копираш мнението във форума да се правиш на умен , ама единсвеното , което правиш е да дразниш хората или в случая мене просто ме блокирай и не ми чети мненията и не ми отговаряй , аз ще направя същото.






Мисля че вече трябва да се намесят и админите, не съм тук за да слушам обидите на някакъв човек с явно много комплекси :nono:


Приятел , това е лично може да го четеш ако искаш ако искаш недей , ама тука се вижда как се насра.

Искам да ти кажа , че ме боли дедовия ако ме баннат ако искат, разлика от тебе аз не съм мозъчно увреден , и мога да си направя нов акаунт и пак да си вися тука , без значение какъв бан ще ми сложат.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Atsalov » 03 Фев 2017, 18:12

CrazyElement написа:
adovet написа:CrazyElement
ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 06 Окт 2013, 15:58
цървул
Изпратено на: 03 Фев 2017, 18:55
От: CrazyElement
До: adovet

Слушай какво,

Спри да се занимаваш с мене и аз ще спра с тебе лично аз съм те блокирал но ти не си и ми отговаряш на моите съобщения просто спри и не се изказвай с глупости. Това колко пари имам , и такива неща не ти е твой проблем ясно ли ти е ветиринарче смешно. Сега знам , че си п**** насрана и ще ми копираш мнението във форума да се правиш на умен , ама единсвеното , което правиш е да дразниш хората или в случая мене просто ме блокирай и не ми чети мненията и не ми отговаряй , аз ще направя същото.






Мисля че вече трябва да се намесят и админите, не съм тук за да слушам обидите на някакъв човек с явно много комплекси :nono:


Приятел , това е лично може да го четеш ако искаш ако искаш недей , ама тука се вижда как се насра.

Искам да ти кажа , че ме боли дедовия ако ме баннат ако искат, разлика от тебе аз не съм мозъчно увреден , и мога да си направя нов акаунт и пак да си вися тука , без значение какъв бан ще ми сложат.





Не е правилен подхода ти, нито начина на изразяване, ще ти дам една седмица почивка с цел да се успокоят страстите от твоя страна. Не препоръчвам нито на теб нито на колегите да си правят мулти-акаунт, защото модераторите и админите имаме права и способи за тяхното улавяне, тогава БАН-а е неизбежен колкото и да сте ми любими всичките. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Trixster » 03 Фев 2017, 18:47

CrazyElement написа:
adovet написа:CrazyElement
ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 06 Окт 2013, 15:58
цървул
Изпратено на: 03 Фев 2017, 18:55
От: CrazyElement
До: adovet

Слушай какво,

Спри да се занимаваш с мене и аз ще спра с тебе лично аз съм те блокирал но ти не си и ми отговаряш на моите съобщения просто спри и не се изказвай с глупости. Това колко пари имам , и такива неща не ти е твой проблем ясно ли ти е ветиринарче смешно. Сега знам , че си п**** насрана и ще ми копираш мнението във форума да се правиш на умен , ама единсвеното , което правиш е да дразниш хората или в случая мене просто ме блокирай и не ми чети мненията и не ми отговаряй , аз ще направя същото.






Мисля че вече трябва да се намесят и админите, не съм тук за да слушам обидите на някакъв човек с явно много комплекси :nono:


Приятел , това е лично може да го четеш ако искаш ако искаш недей , ама тука се вижда как се насра.

Искам да ти кажа , че ме боли дедовия ако ме баннат ако искат, разлика от тебе аз не съм мозъчно увреден , и мога да си направя нов акаунт и пак да си вися тука , без значение какъв бан ще ми сложат.


Това предизвикателство ли е ? Повярвай ми такъв бан може да вземеш, че да не влезнеш повече. ;)

П.С.

Кой крив, кой прав, ама това прекрачва всякакви граници!
А споровете са за глупости!

П.С.2

Не съм си позволявал да давам коментар на постовете ти, но съвета ми е да приемеш че в голяма част от споровете сам си навличаш вълна от негативни коментари или заядливи постове. Понякога не си прав колкото и да ти се иска! Опитай се да ме разбереш и не се пали ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook