Парното духа студено?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Парното духа студено?

Мнение от abracadabra » 24 Ное 2016, 13:22

Колеги, ако се настрои климатика на макс 32градуса, ще духа най-топло щото са отворени най-много клапите ли? Или просто щото е на макс, ще духа постоянно яко за да грее. А, ако например е на 26 градуса и ако я достигне тази температура ще намали интензитета на духалките просто щото е достигната зададената температура(това ако е на ауто). И, друг въпрос, ако е зададена температура 22 градуса и е жега навън, но не е пусната(натиснато копчето) снежинката, и е на "ауто", ще охлажда ли ако е по-топло в купето?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E 60 - 218 ка
Мечтае да кара: V 10 5.0

Re: Парното духа студено?

Мнение от madrus » 27 Ное 2016, 9:01

А дали не може да има проблем с клапаните ? И да не сработват нещо и за това да прави проблем .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Парното духа студено?

Мнение от todorSTY » 04 Яну 2017, 14:45

Имам същия проблем - на стъклото духа мн. топло, от другите духалки по-хладно, а от задните духалки направо хладно. Мислех, че е проблем, но като чета сега не мисля, че на всички ни се е развалило едно и също нещо :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Парното духа студено?

Мнение от adovet » 04 Яну 2017, 17:33

todorSTY написа:Имам същия проблем - на стъклото духа мн. топло, от другите духалки по-хладно, а от задните духалки направо хладно. Мислех, че е проблем, но като чета сега не мисля, че на всички ни се е развалило едно и също нещо :dunno:

На моята от всички духалки духа топло ( не се барат решетките направо), така че търсете проблем

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.02.2016
Пол: Мъж

Re: Парното духа студено?

Мнение от Miro86 » 26 Фев 2017, 20:52

И аз да си кажа болката за парното, и 2-та термостата са ми нови, когато карам по магистрала с една и съща скорост спира да духа топло, когато подам гас и увелича скороста згрява, когато работи на място също духа топло, и се чудя къде ли ми е проблема :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Парното духа студено?

Мнение от adovet » 28 Фев 2017, 8:40

Miro86 написа:И аз да си кажа болката за парното, и 2-та термостата са ми нови, когато карам по магистрала с една и съща скорост спира да духа топло, когато подам гас и увелича скороста згрява, когато работи на място също духа топло, и се чудя къде ли ми е проблема :dunno:

E провери ли каква температура ти държи водата?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Парното духа студено?

Мнение от nikolae » 08 Мар 2017, 10:10

Ще се включа в темата. Може и да си внушавам малко, но така стоят нещата.
Имах за смяна термостат (извънградско беше 75-80 градуса, градско 96-97)
Смених големия (с Behr, малкия е също Behr, сменян преди година). След смяната
извънградско в 90% от времето е на 88 градусам на спускане пада до 85 без газ, градско достига 96.
Парното обаче или изчезна или и преди съм имал проблем, който не съм усещал.
Като начало от лявата страна, като че ли духа по-хладно, отколкото от дясната страна.
Нов бмв антифриз в системата, старият е източен колкото можахме, наляхме около 6л. течности.

В сервиз я гледаха и имат съмнения в едно клапанче/моторче, намира се от лявата страна на мотора.
Според майстора ту цъка, ту цъка, т.е. ту работи, ту не.

Тъй като имам някакви съмнения, че преди смяна на термостата и водите, Май имах парно, макар и не жега както на Е60 530и
възможно ли е в нещо друго да е причината ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: Парното духа студено?

Мнение от ReDFiRe » 08 Апр 2017, 9:08

И при мен е така посредата духа студено отвсякъде другаде топло 530XD

Изпратено от моят Redmi Note 2 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Парното духа студено?

Мнение от adovet » 08 Апр 2017, 12:09

nikolae написа:Ще се включа в темата. Може и да си внушавам малко, но така стоят нещата.
Имах за смяна термостат (извънградско беше 75-80 градуса, градско 96-97)
Смених големия (с Behr, малкия е също Behr, сменян преди година). След смяната
извънградско в 90% от времето е на 88 градусам на спускане пада до 85 без газ, градско достига 96.
Парното обаче или изчезна или и преди съм имал проблем, който не съм усещал.
Като начало от лявата страна, като че ли духа по-хладно, отколкото от дясната страна.
Нов бмв антифриз в системата, старият е източен колкото можахме, наляхме около 6л. течности.

В сервиз я гледаха и имат съмнения в едно клапанче/моторче, намира се от лявата страна на мотора.
Според майстора ту цъка, ту цъка, т.е. ту работи, ту не.

Тъй като имам някакви съмнения, че преди смяна на термостата и водите, Май имах парно, макар и не жега както на Е60 530и
възможно ли е в нещо друго да е причината ?

Тея клапанчета може да ги провериш дали работят с диагностика и има впредвид че не са отворено и затворено, ами са на проценти

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook