Fogging sensor - малко помощ със смяната!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от batkoto » 01 Ное 2016, 14:57

Колеги, днес ще си сменям фогинг сензора в огледалото. Знам, че е залепен с някакъв силикон, мисля че беше, но ако някой го е правил може ли да сподели. Почиства ли се мястото, където е стоял стария? Взех си един от колега, тук във форума, закачих го към буксата и го тествах с диагностиката, изчисти си грешката, така че работи, но предполага, че трябва да го залепя с някакъв силикон като махна стария. Благодаря предварително!

Колата е е60 фейс...

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от kopi » 01 Ное 2016, 17:45

И аз моя го сменях скоро, но нито съм го лепил нито съм слагал силикон, просто се защипва с металната пластинка и толкова. Ако искаш да го тестваш дали наистина работи - дъхни няколко пъти от близко разтояние и би трябвало колата да реагира и да се засили вентилацията.
Последна промяна kopi на 01 Ное 2016, 18:36, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от badsharki » 01 Ное 2016, 17:53

Аз сменях моя преди, но с нов. Доколкото разбирам ти си взел втора употреба. Новия си е намазан с нещо като двойно лепяща лепенка, както и с инструмент за фиксиране на положението. В комплекта има и конец за отстраняване на стария сензор. Самото отстраняване на стария става лесно. Просто със здрав конец го срежи от стъклото. Добре е преди това да му бележиш положението. Предполагам е важно точно къде стои след като новия има фиксатор за тази работа. За съжаление май изхвърлих тоя фиксатор, иначе щях да ти го дам да го ползваш. Почистването е лесно, не остават много остатъци. Аз ползвах ацетон. Вече самото залепване ти прецени как ще е най-здраво, като имаш предвид, че оригиналния е с двойно лепящо. Работата е за 10-15 минути.

Edit: Може би при LCI е с метална пластина, както е казал колегата по-горе, но при пре-LCI си е залепен директно за стъклото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от kopi » 01 Ное 2016, 18:55

Проверих на бързо с Гошо и вярно преди LCI сензора за влага се лепи и идва с пластмасов шаблон за определяне на точното местоположение за монтаж. На моята LCI няма такова нещо - просто се слага под една метална пластина и толкова. Ако питаш мен просто се опитай да го поставиш на същото място както стария и толкова, не мисля че местоположението е чак толкова фатално +-1мм.

Под бялата менбрана която виждаш се намира сензора за влага.
Изображение

От страната за залепване мисля, че се намира темпрературен сензор. Затова единствената забележка която бих добавил е да използваш максимално тънко тиксо мисля (ако се налага).
(тук се вижда и шаблона)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от batkoto » 01 Ное 2016, 19:34

Колеги, благодаря! Точно това ми трябваше! При мен е този, без т.н. стойка или приставка. Просто е залепен за стъклото. Ще пробвам с някакъв тънкописец да очертая ъгълчетата, където е стария и ще го сложа пак там. Иначе, да, с конец ще го махна или с някаква тънка корда. Благодаря ви още ведъж.

*Взех втора ръка, понеже като исках да си го купя от магазина ми намериха оригиналния на бмв и беше около 300лв., което ми се стори много. А от ebay щях да го чакам сумалък време и не ми се сменяше в студеното. И така... може би трябваше да питам и на друго място за цена, че не съм сигурен колко наясно беше продавача в магазина.

Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от badsharki » 01 Ное 2016, 19:43

Моя го поръчах от ебай за около $100-110, което пак не е малко за тая въшка. Дойде за седмица. :) Иначе точно това е фиксатора/шаблона, което е показал kolpi. С него, според сензора за дъжд, се наглася къде да стои сензора. Интересно колко издържа, защото на всичките ми познати с Е60 го дава, като грешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от batkoto » 02 Ное 2016, 11:30

Поразчетох се още малко и видях, че пишат, че имало някакъв гел за сензори. И сензора за дъжд се лепял с него. Бил прозрачен, а било важно и да няма никакъв въздъх между сензора и стъклото, трябвало да е добре залепен сензора. Тъй като гледам сензора има 3 "крачета" и предполагам, че те са важни да са напълно прилепнали. Нищо не ми пречи да пробвам да си поиграя и после да запотя стъклото да видим дали ще реагира да насочи струята към него на автоматичен режим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от adovet » 04 Ное 2016, 17:42

Най лесно се тества като му ухнеш, веднага трябва да почне да духа на стъклото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от batkoto » 05 Ное 2016, 20:42

Залепих го с двойнозалепващо, много тънко такова намерих. Пуснах на ауто вентилацията и духнах да запотя стъклото - веднага смени дирекцията да духа към стъклото и след около минута, дори по-малко пак почна да си духа напред към пасажерите. Стъклото съответно си стана чисто. Така че май си работи нормално. Ще го следя от време на време и ако има нещо ще пиша за инфо...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.05.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от mitkog87 » 21 Юни 2019, 15:19

Колеги, може ли малко помощ? Имам проблем с този сензор A670 (е кода на грешката). Поръчах втора ръка уж работещ от Ebay.co.uk. Дойде с лепенка на 3м. Махнах стария, зачистих мястото, сложих "новия" и същата работа. Изтрих грешката и след малко пак се появи! Дали аз не правя нещо както трябва? :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от adovet » 28 Юни 2019, 10:36

mitkog87 написа:Колеги, може ли малко помощ? Имам проблем с този сензор A670 (е кода на грешката). Поръчах втора ръка уж работещ от Ebay.co.uk. Дойде с лепенка на 3м. Махнах стария, зачистих мястото, сложих "новия" и същата работа. Изтрих грешката и след малко пак се появи! Дали аз не правя нещо както трябва? :roll:
Ти пробва ли предишния дали работи и дали проблема е в него или окабеляването

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.05.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от mitkog87 » 29 Юни 2019, 23:20

adovet написа:
mitkog87 написа:Колеги, може ли малко помощ? Имам проблем с този сензор A670 (е кода на грешката). Поръчах втора ръка уж работещ от Ebay.co.uk. Дойде с лепенка на 3м. Махнах стария, зачистих мястото, сложих "новия" и същата работа. Изтрих грешката и след малко пак се появи! Дали аз не правя нещо както трябва? :roll:
Ти пробва ли предишния дали работи и дали проблема е в него или окабеляването

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk


Окабеляването на пръв поглед изглежда наред! Иначе на диагностика излиза А670 като грешка... трия и пак се появява. Иначе не сменя автоматично, както би трябвало при запотяване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от adovet » 30 Юни 2019, 21:43

Най лесно се проверява като му ухнеш на датчика и гледаш дали ще почне да духа на стъклото. Преди да вземеш другия е било хубаво да го пробваш

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.05.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от mitkog87 » 01 Юли 2019, 13:13

adovet написа:Най лесно се проверява като му ухнеш на датчика и гледаш дали ще почне да духа на стъклото. Преди да вземеш другия е било хубаво да го пробваш

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk


Пробвах и не работи. Другия също, а него го поръчах от Ebay от Англия (уж работещ), та нямаше как да го пробвам. Иначе ако има някой колега с работещ, който продава... да пише.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Fogging sensor - малко помощ със смяната!

Мнение от vld » 02 Юли 2019, 7:50

на грешката в иста има процедура как да проследиш от къде е проблема, пише си какви стъпки да предприемеш по проверка на инсталацията.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook