Проблем въздушно окачване Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от MPOWERfan » 25 Окт 2016, 14:25

Колеги,горе долу колко време е нужно на компресора да вдигне колата?
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от MPOWERfan » 26 Окт 2016, 12:42

Проблемна захранваща букса се оказа при мен ,друго всичко е перфектно дано съм си решил проблема. :mhihi:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 483
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Iceland
Пол: Мъж
Кара: ше за стария E36 Team Sofia
Мечтае да кара: M3 E36

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от Чанев » 06 Дек 2016, 22:28

Здравейте колеги, при мен проблема се появи за първи път днес. До сега винаги като паля колата чувам компресора и като я гася пак го чувам. Проблема е следният: днес когато запалих колата чух ясно как компресора работи но изведнъж светна въпросната грешка, слязох проверих я еднакво вдигната е от двете страни.Грешката обаче не изчезва а свети постоянно на километража и най-доло на навито.Изгасих я запалих я компресора не се чу тръгнах и след около 5 мин пак се появи на таблото въпросната грешка.Колата не е"клекнала" отзад компресора се чува, че помпи но в момента когато спре светва грешката? Дайте съвети какво да правя и мога ли да махна грешката понеже така нито виждам час нито кое радио слушам.Колата е Е61 2004та.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от MPOWERfan » 07 Дек 2016, 9:29

Здравей колега,
Най-вероятно не прави достатъчно налягане,най-добре я прочетете някъде.
Има сервиз където рециклират компресори,възползвах се наскоро и засега съм доволен.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 483
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Iceland
Пол: Мъж
Кара: ше за стария E36 Team Sofia
Мечтае да кара: M3 E36

Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от Чанев » 07 Дек 2016, 10:49

Къде е този сервиз колега някакви по-точно координати? Днес сутрината я карах от вкъщи до работа около 5км пак се чу компресора но този път не даде грешка?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от MPOWERfan » 07 Дек 2016, 12:26

Чанев написа:Къде е този сервиз колега някакви по-точно координати? Днес сутрината я карах от вкъщи до работа около 5км пак се чу компресора но този път не даде грешка?

Имаш лс колега.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от The_Bear » 23 Мар 2017, 13:30

Здравейте,
Според вас има ли връзка тази грешка (в Инпа ми я изписва) "KOMBI - A3C7 - 20" с окачването? Колата винаги е с 15-ина мм по-клекнала отдясно. Често чувам компресора да припомпва, но имам чувството, че го провокирам да го прави, като спирам на неравни повърхности. Засега не ми е изкарвала грешки с окачването на дисплея.

26.03, 22:45ч: Докато ми излезе коментара за 2-3 дни, вече съм си отговорил сам... Като си поиграх с настройките за нивото в инпа, към момента не ми излиза тази грешка, а преди настройките винаги присъстваше. Някой знае ли какво се регулира с екрана "set actuators"? На мен ми се струва, че дублира първия - "hand control", а съм сигурен, че не е така и нещо не ми е ясно.
Доста време се чудех и търсех по магазините маркуча за компресора (Дару - ~200лв за маркучЕ - нямам думи!), по който смуче въздух, не посмях и да питам, че ще каже някой, че е писано. Та, взех и го разглобих направо. Сложил съм супер елементарен маркуч за минерални масла с отвор Ф6, става без никакъв проблем, даже може и без скоба да мине от страната на филтъра, толкова плътно влиза. Не се пречупва и нищо не го притиска след монтажа на подкалника. Полиуретановия пневмошлаух съм го оставил. Снадката между него и новия маркуч съм опростил до нахлузване на маркуча в/у металната тръбичка. Всички други "о"-пръстени и излишни джаджи съм изхвърлил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от MPOWERfan » 03 Апр 2017, 20:01

The_Bear написа:Здравейте,
Според вас има ли връзка тази грешка (в Инпа ми я изписва) "KOMBI - A3C7 - 20" с окачването? Колата винаги е с 15-ина мм по-клекнала отдясно. Често чувам компресора да припомпва, но имам чувството, че го провокирам да го прави, като спирам на неравни повърхности. Засега не ми е изкарвала грешки с окачването на дисплея.

26.03, 22:45ч: Докато ми излезе коментара за 2-3 дни, вече съм си отговорил сам... Като си поиграх с настройките за нивото в инпа, към момента не ми излиза тази грешка, а преди настройките винаги присъстваше. Някой знае ли какво се регулира с екрана "set actuators"? На мен ми се струва, че дублира първия - "hand control", а съм сигурен, че не е така и нещо не ми е ясно.
Доста време се чудех и търсех по магазините маркуча за компресора (Дару - ~200лв за маркучЕ - нямам думи!), по който смуче въздух, не посмях и да питам, че ще каже някой, че е писано. Та, взех и го разглобих направо. Сложил съм супер елементарен маркуч за минерални масла с отвор Ф6, става без никакъв проблем, даже може и без скоба да мине от страната на филтъра, толкова плътно влиза. Не се пречупва и нищо не го притиска след монтажа на подкалника. Полиуретановия пневмошлаух съм го оставил. Снадката между него и новия маркуч съм опростил до нахлузване на маркуча в/у металната тръбичка. Всички други "о"-пръстени и излишни джаджи съм изхвърлил.

При мен когато компресора тръгна да си заминава беше станал по-шумен.
Също така когато я четях излизаше грешка,че му трябва повече време от нормалното.
Реших проблема с подмяна от фейсова Е61-ца и рециклиране+ново реле,момчето от сервиза каза задължително на годиан да се сменя релето.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от The_Bear » 05 Апр 2017, 13:51

MPOWERfan написа:+ново реле,момчето от сервиза каза задължително на годиан да се сменя релето.

Имаш ли представа, ако не е редовно релето, какво се случва, или не може да се даде еднозначен отговор? Всяка година реле, много пък калпаво трябва да е...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от MPOWERfan » 06 Апр 2017, 12:11

The_Bear написа:
MPOWERfan написа:+ново реле,момчето от сервиза каза задължително на годиан да се сменя релето.

Имаш ли представа, ако не е редовно релето, какво се случва, или не може да се даде еднозначен отговор? Всяка година реле, много пък калпаво трябва да е...

Колега,релето "залепева" и компресора не спира да работи,и почти с сигурност гори.
Или обратното,въобще не включва.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от valeto » 20 Май 2017, 6:45

MPOWERfan написа:
The_Bear написа:
MPOWERfan написа:+ново реле,момчето от сервиза каза задължително на годиан да се сменя релето.

Имаш ли представа, ако не е редовно релето, какво се случва, или не може да се даде еднозначен отговор? Всяка година реле, много пък калпаво трябва да е...

Колега,релето "залепева" и компресора не спира да работи,и почти с сигурност гори.
Или обратното,въобще не включва.

Гори но бушона...освен ако не е сложен 100 амперов бушон а не 40 както е заводски :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d
Мечтае да кара: Совалка

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от jullydjs » 04 Авг 2017, 12:58

Здравейте, моят компресор е сменяван и е поставен такъв от х5 2009г. Преди два дни колата писна за слаб акумолатор (но го направи само веднъж) и от тогава след 7,8 часа престой задницата пада, след като я одключа или след като запаля се вдига веднага, грашката за слаб акумолатор не се е появявала от тогава. Някъкви идей??

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Д/ Е34 525 тдс
Мечтае да кара: M6 разбира се

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от Gancho » 29 Апр 2018, 17:32

Здравейте колеги.Преди да напиша проблема искам да кажа че съм прочел всичките теми във форума във връзка с въздушното окачване но не срешнах подобно на моя проблем.Така сега към проблема:
когата колата е натоварена(има човек) отзад в ляво компресора се вкючва но не може да вдигне лявата част на колата и ми светва познатата грешка за нивото на колата и си остава докато не изгася и запаля отново.Компресора е рециклиран и си прави перфектно налягане(15 атмосвери) за много кратко време.Когато седне човек отзад в дясно компресора се включва и вдига задната дясна част за около 5-6 сек.И двете възглавници са перфектни защото колата не кляка и с милиметър дори да не съм я карал и седмица.Спред мен проблема ми е в клапана който разделя лявата и дясна възглавница(блокирал е от към лявата),но има ли начин да се провери преди да тръгна да го сменям?До колкото съм запознат към клапана влиза букса с три пина(2 плюса и една маса).Някой знае ли кой е са ляво/дясно?
Благодаря ви предварително. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от sannikolaus » 02 Авг 2021, 14:45

Здравейте. Къде се намира релето за въздушното окачване?

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 6.05.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW е61 530d lci
Мечтае да кара: BMW Z8

Re: Проблем въздушно окачване Е61

Мнение от M.MARKOV » 02 Авг 2021, 21:41

sannikolaus написа:Здравейте. Къде се намира релето за въздушното окачване?
В багажника, при резервната гума.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook