Проблеми при студен старт

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от CrazyElement » 21 Ное 2016, 23:36

Чиката написа:Колега ако след това мъчително запалване имаш доста пушек от аспуха според мен е някоя дюза.Но ако пушека е нормален няма да е зле да и замериш компресията.


Дюза може да е , може и нещо по горивната система като цяло , аз имах така един приятел не му палеше мерцедеса по същия начин и беше някакъв клапан за горивото взимаше въздух от него.

Това при всичко положение си е за сериозен майстор , който разбира какво прави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от B.Stoimenov » 22 Ное 2016, 10:39

mds1994 написа:Здравейте,
Колата е 535D LCI. Имам проблем при студен старт откакто застудя. Когато натисна старт бутона, на колата и отнема 2-3 секунди само да завърти и поне 3-4секунди да запали, като през това време се тресе цялата и не винаги успява да запали. Ако успее, оборотите играят сериозно. Смених реле с подгревни свещи и гелов акумулатор, и проблема си остава. Моля за помощ!


а на диагностика закачал ли си я, колега ? :) почти съм сигурен, че ако я закачиш, ще си каже болежката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от badsharki » 23 Ное 2016, 15:08

mds1994 написа:Здравейте,
Колата е 535D LCI. Имам проблем при студен старт откакто застудя. Когато натисна старт бутона, на колата и отнема 2-3 секунди само да завърти и поне 3-4секунди да запали, като през това време се тресе цялата и не винаги успява да запали. Ако успее, оборотите играят сериозно. Смених реле с подгревни свещи и гелов акумулатор, и проблема си остава. Моля за помощ!

Почни за начало със смяна на дизела, който сипваш и после търси по-сериозни причини. :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 530d
Мечтае да кара: bmw e60 530d

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от darkwisle » 03 Мар 2017, 15:48

Здравейте Колеги!

Темата е сходна и с моя проблем за това няма да отварям нова.

Също и аз като някои колеги обиколих доста майстори и доста различни мнения чух
От скоро съм горд собственик на бмв е60 530д 218 коня 2004г.
Проблема ми е следния: Беше ми запушена охладителната система и не циркулираше през малкотомаркучле в разширителния съд и изхвурли антифриз през казанчето или иначе казано наду.Отпушихме системата ,тъй като някой майстор е слагал прахчета за теч иили нещо от сорта.Наскоро пак ми се запуши системата и от няколко дни я отпушихме, но уви пак изхвърля малко антифтиз през казанчето , но интересното е че само когато я карам агресивно почва да надува, ако я карам нормално нямам проблем. Казаха ми в сервиза ,че гарнитурата на главата е духнала. Направиха ми тест за изгорели газове на разширителния съд и течността в уреда леко се оцвети.
Та питането ми е дали е глава на 100%
Моя майстор ми каза , че можело и от клапана на картерните газове нещо да му се е случило и от там да вкарва газове?




Някой ако има някакви мнения и идей ще съм благодарен!
ivan

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от Чиката » 08 Мар 2017, 18:15

Колега възможно да е от гарнитура на главата.Слушал съм за много такива случаи особено ако е прегрята.Провери дали не ти вкарва антифриз в картера и да се смесва с маслото.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook