Проблеми при студен старт

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Проблеми при студен старт

Мнение от Чиката » 01 Сеп 2016, 17:33

Здравейте колеги.Колата ми е БМВ Е60 Бензин с двигател м54 б22.Имам от скоро следният проблем.При студен старт колата влиза в много ниски обороти .тресе чак съединителя се чува как притраква и започва да кашля.Когато натисна педала на съединителя тракането спира и оборотите се вдигат.Това трае близо 1-2 минути след което всичко става о.к.Според вас откъде може да е проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 4.09.2016
Местоположение: Homburg Германия
Пол: Мъж
Кара: BMW 530DA E60 2004 218ps
Мечтае да кара: Dodge Challenger

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от djodji77 » 09 Сеп 2016, 21:47

Здравей аз също имам проблем със сутрешното палене само че моето бмв е 530д 218кс. 2004г. Та сутрин пуши бяло и то доста също така доста тресе и мотора прекъсва но след като загрее всичко си е ок, спира да пуши и да тресе :?: :?: Ако някой се сеща от какво може да е моля да ми помогне. Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от Чиката » 19 Сеп 2016, 17:20

Забелязвам нещо интересно при мен.Понеже аз съм с ръчна скор.кутия когато натисна докрай педала на съеденителя на празен ход оборотите и се вдигат до нормалните и двигателя влиза в отличен режим на работа.А когато отпусна педала отново падат и двигателя леко потрепва и се чува притракване от съединителя.Дали съеденителя ми вече не е за смяна и така увлича и допълнително да товари мотора на празен ход?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от nikolae » 20 Сеп 2016, 9:59

газ имаш ли ?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от Чиката » 20 Сеп 2016, 19:21

Да имам газов инжекцион.Така монтирана с него я закупих преди година.Обслужил съм в грамотен сервиз.Проблема ми го има от скоро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от nikolae » 21 Сеп 2016, 9:48

90% oт там ти е проблема. Най-вероятно отнякъде изпуска (изпарител, инжектор)
Имах същия проблем, на същия мотор на Е46. При мене се оказа инжектор, но тогава
смених и изпарител (сервизирането му беше 40лв, нов 75лв.)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от Чиката » 22 Сеп 2016, 11:04

Много ти благодаря за инфото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от dreadx » 22 Сеп 2016, 16:06

Е това пък ще е най-лесно да го провери - като спре от кранчето газта. (- но може и да не е от ГИ-то, а от най-различни неща.)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от Чиката » 22 Сеп 2016, 18:32

Правил съм проверка със спирането на газта но историята отново се повтаря.Утре ще я закача на диагностика да видя тя какво ще покаже. :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от nikolae » 26 Сеп 2016, 15:53

Крана на газ-та ако се спре пак може да остане в системата.
Докъде стигна ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от CrazyElement » 27 Сеп 2016, 1:40

djodji77 написа:Здравей аз също имам проблем със сутрешното палене само че моето бмв е 530д 218кс. 2004г. Та сутрин пуши бяло и то доста също така доста тресе и мотора прекъсва но след като загрее всичко си е ок, спира да пуши и да тресе :?: :?: Ако някой се сеща от какво може да е моля да ми помогне. Благодаря предварително.


Това наподобява , спукана глава или издухана гарнитура на главата , като загасиш колата се отича малко вода в цилиндрите и като я запалиш на другия ден колата докато я изгори прекъсва и от там идва и пушека. Ако периодично и доливаш вода 100% е там проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 4.09.2016
Местоположение: Homburg Германия
Пол: Мъж
Кара: BMW 530DA E60 2004 218ps
Мечтае да кара: Dodge Challenger

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от djodji77 » 29 Сеп 2016, 16:17

CrazyElement написа:
djodji77 написа:Здравей аз също имам проблем със сутрешното палене само че моето бмв е 530д 218кс. 2004г. Та сутрин пуши бяло и то доста също така доста тресе и мотора прекъсва но след като загрее всичко си е ок, спира да пуши и да тресе :?: :?: Ако някой се сеща от какво може да е моля да ми помогне. Благодаря предварително.


Това наподобява , спукана глава или издухана гарнитура на главата , като загасиш колата се отича малко вода в цилиндрите и като я запалиш на другия ден колата докато я изгори прекъсва и от там идва и пушека. Ако периодично и доливаш вода 100% е там проблема.


Ами до сега не съм доливал а почти всеки ден следя нивото на водата и маслото и нямам загуба. В момента колата е в сервиза и се оказа че релето на свещите се е прецакало както и че три дюзи били вързани на късо, тези проблеми ги отстраних но пак същата работа днес смениха и гарнитура на турбото и сега чакам майстора да ми направи регенерация на дпф-а защото твърди че въпросният проблем е именно от него... Дали??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от CrazyElement » 30 Сеп 2016, 14:19

djodji77 написа:
CrazyElement написа:
djodji77 написа:Здравей аз също имам проблем със сутрешното палене само че моето бмв е 530д 218кс. 2004г. Та сутрин пуши бяло и то доста също така доста тресе и мотора прекъсва но след като загрее всичко си е ок, спира да пуши и да тресе :?: :?: Ако някой се сеща от какво може да е моля да ми помогне. Благодаря предварително.


Това наподобява , спукана глава или издухана гарнитура на главата , като загасиш колата се отича малко вода в цилиндрите и като я запалиш на другия ден колата докато я изгори прекъсва и от там идва и пушека. Ако периодично и доливаш вода 100% е там проблема.


Ами до сега не съм доливал а почти всеки ден следя нивото на водата и маслото и нямам загуба. В момента колата е в сервиза и се оказа че релето на свещите се е прецакало както и че три дюзи били вързани на късо, тези проблеми ги отстраних но пак същата работа днес смениха и гарнитура на турбото и сега чакам майстора да ми направи регенерация на дпф-а защото твърди че въпросният проблем е именно от него... Дали??


Никаква идея ? Лично аз ДПФ го махнах още като купих колата точно за да не се занимавам с проблемите с него :). Хубаво е , че не е това което си мислих :) дано да ти намерят проблема , но при всички положения , ако работи така ще записва някаква грешка. Пробвай сега с ДПФ-а, макар че не виждам как може от него да е така.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 4.09.2016
Местоположение: Homburg Германия
Пол: Мъж
Кара: BMW 530DA E60 2004 218ps
Мечтае да кара: Dodge Challenger

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от djodji77 » 01 Окт 2016, 14:05

Просто ще се побъркам вече с тази кола. Вчера регенерирахме дпф-а и пак същата работа :kuku: Сега пък ми казва че кякой е премахнал егр-а и дросел клапата но само софтуерно :conf: Вече незнам дали да му вярвам на този човек... То ще сменя половината части преди да разбере къде точно ми е проблема :banghead: :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 4.09.2016
Местоположение: Homburg Германия
Пол: Мъж
Кара: BMW 530DA E60 2004 218ps
Мечтае да кара: Dodge Challenger

Re: Проблеми при студен старт

Мнение от djodji77 » 04 Окт 2016, 9:28

А дали е възможно проблема да е в подгревните свещи ? :kuku: ?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook