DVD-то не подкарва карти

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от CrazyElement » 02 Сеп 2016, 20:40


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от lyu_records » 02 Сеп 2016, 21:38

Кои са те някакво инфо контакти. За ново предполагам, защото в Дарукар тука в София обявиха 280лв, което няма как да стане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от oci » 03 Сеп 2016, 8:09

lyu_records написа:Ми пак нищо не става, взех диск за почистване, сигурно го вкарах и извадих 1 000 000 пъти. Сега малко по-късно днес ще пробвам да сложа препарат за почистване на стъкла върху четчиците на почистващия диск и пак ако не стане ще разглобявам.

Щом си решил да почистваш оптиката направи го механично. С тези дискове не става, дори съм виждал откъсната четка от диска която застава върху оптиката и пречи на лъча.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от lyu_records » 03 Сеп 2016, 8:38

Така и ще направя просто почнах от най-лесния и евтин вариант и отиваме лека полека към ново DVD :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от syscom » 07 Сеп 2017, 15:32

lyu_records написа:Така и ще направя просто почнах от най-лесния и евтин вариант и отиваме лека полека към ново DVD :mrgreen:


Колега каво стана оправи ле се с почистване?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от julkata1 » 20 Сеп 2017, 8:44

Да споделя моя опит, смених двд оптиката 2 пъти, първия път не ми бяха пратили правилната и не стана на водачите. Втория път сложих правилната оптика, двд-то чете мп3 диск, но двд диск с карти за навигация не, пише : "Please insert navigation DVD" Пробва да го завърти няколко пъти но без резултат. Мисля че ще си купя ново ДВД от Дару, пък дано стане. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от Dextuar » 20 Сеп 2017, 9:31

Е вземи един вербатим и на ниска скорост от ХУБАВА записвачка и ще стане


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от julkata1 » 20 Сеп 2017, 10:54

dextuar написа:Е вземи един вербатим и на ниска скорост от ХУБАВА записвачка и ще стане


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Колега не че нещо ама защо си мислиш че не съм пробвал :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от Pumba » 20 Сеп 2017, 11:01

Здравейте,

Моето DVD чете всякакви дискове с mp3, аудио формат и картата ми от 2012г. но не и тези карти, които записвам от форума. Предполагам проблема може да е в механиката на DVD-то...
Дисковете ги записвам на 4x скорост и при мен не тръгват, но при приятел с друго е60 тръгват без проблем. Използвам дискове Verbatim DVD-R както и на Maxell DVD+R.
Опитах и с почистващ диск, който като го пусна си свири музиката от него докато чисти, но след това отново новите карти не ми ги чете :|

Та колега, ако си от София, ако искаш мини да ти дам диск да пробваш.. Имам останали около 5-6 диска със записани карти :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от Dextuar » 20 Сеп 2017, 11:23

julkata1 написа:
dextuar написа:Е вземи един вербатим и на ниска скорост от ХУБАВА записвачка и ще стане


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Колега не че нещо ама защо си мислиш че не съм пробвал :winky:
Защото познавам поне 3-ма, които се кълняха, че са пробвали всичко, записах им диска аз и О, ЧУДО, тръгна. Въпросът е наистина да намериш от по-старите записвачки, аз ползвам една от първия ми лаптоп 2006-та, оттам чете без проблеми, като запиша от настолния 2016-та и също не ги чете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от julkata1 » 20 Сеп 2017, 15:30

Имам оригинални дискове бмв за навигация, 2008 и 2007 и не тръгват, записах нов диск с картите за 2017 и пробвах стар от 2-3 години. Нито един не става :mhihi: Готов съм да пробвам с ваши дискове и разбира се бирата е от мен :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от Pumba » 12 Окт 2017, 8:38

Pumba написа:Здравейте,

Моето DVD чете всякакви дискове с mp3, аудио формат и картата ми от 2012г. но не и тези карти, които записвам от форума. Предполагам проблема може да е в механиката на DVD-то...
Дисковете ги записвам на 4x скорост и при мен не тръгват, но при приятел с друго е60 тръгват без проблем. Използвам дискове Verbatim DVD-R както и на Maxell DVD+R.
Опитах и с почистващ диск, който като го пусна си свири музиката от него докато чисти, но след това отново новите карти не ми ги чете :|

Та колега, ако си от София, ако искаш мини да ти дам диск да пробваш.. Имам останали около 5-6 диска със записани карти :D


Здравейте,

Моят проблем е отстранен с ъпдейт на CCC, в момента чете и новите карти от тази година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от Zubcho » 14 Окт 2017, 20:37

Някой да предложи идеи защо чейнджъра не иска да чете дискове и да удари едно рамо за кодиране на aux и други глезотии? Със ССС модул съм
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 7.01.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: DVD-то не подкарва карти

Мнение от Balflear » 28 Мар 2018, 18:25

Здравейте,
И аз имам проблем с четенето на двд диска с навигацията, но интересното е че слушам мр3-ки на двд-то и работи перфектно. Рестартирах я с 3те бутона и пак не прочита навигацията.
Ако има значение колата е face-ова.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook