Ремонт на раздатъчна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от todorSTY » 17 Авг 2016, 23:03

Здравейте колеги. Създавам тази тема, защото от известно време се боря с проблем в раздатъчната кутия на Е60 преди фейса и проблема се оказа доста завързан и неразрешим. Няма ремонтни комплекти, няма читави втора ръка, а за нова и дума не може да става. Търся някой, който е правил ремонт на раздатка или знае кой може да направи или пък да продаде втора ръка, но читава. С навлизането на все повече такива автомобили у нас, този проблем ще става все по-актуален, защото раздатката е едно от най-слабите места на тези автомобили и се разваля често. Затова нека споделим опит и да дадем мнения и съвети. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от vlado6669 » 18 Авг 2016, 7:40

Преди се бях ровил по форумите за раздатката на старата Х5, тя е различен модел но попаднах на един интернет сайт "Кобра-трансмисионс" от който бяха доволни много хора по света, линк по-долу. Има и доста ремонтни комплекти в е-бей за АТС-300, която е вашата раздатка ако не бъркам. При АТС-500 на Х5 повечето проблеми са се оправили от актуатора (изронени зъби) или при смяна на веригата, старата се разтягала и Ви съветвам да започнете от там, ако има буксуващи дискове би трябвало да е понагоряло маслото. Аз смених изядения червяк на мотора и се оправи проблема ми, но не знам как е при вашата :?: Успех....

https://cobratransmission.com/index.php?main_page=index&cPath=3_3148&zenid=46f62c4580a9d4f58834153cd82d601d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от todorSTY » 18 Авг 2016, 20:02

Да споделя още опит. Днес разглобихме моторчето на раздатката, но нямаше никакъв проблем или износване. Сменихме и маслото и ............. проблема се изпари, нещо повече, колата работи много по-добре, превключва скоростите идеално, а преди това имаше известни колебания и по-рязко превключване, като цяло колата се движи много по-плавно и спокойно. Маслото беше що годе читаво, леко тъмно, но не много, нормално да го наречем, тоест няма силно износени елементи и стружки в него. И така проблема за момента е разрешен, че дори с бонус - по-добра работа на автомата :D :D :D

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: 330xd avtomat

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от Nikolay VT » 01 Юли 2018, 15:00

Здравейте.Имам проблем с раздатка и търся информация относно ремонт.Някой ако знае нещо по-конкретно или е имал такова преживяване,ще бъда благодарен да сподели.Видях обява на човек на име Мартин от София.Цената е поносима и дава 2 години гаранция.Знаете ли нещо? Мерси предварително.Поздрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от (h)aman » 01 Юли 2018, 16:43

В какво се изразяват проблемите ви с раздатките? Аз досега проблеми съм нямал, освен с моторчето.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: 330xd avtomat

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от Nikolay VT » 01 Юли 2018, 16:52

При ускорение се усеща едно тресне все едно ,че предъвква
нещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.02.2017
Пол: Мъж
Кара: bmw 330 Xdrive

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от kriss_cross_ » 13 Ное 2018, 15:34

колега какво се случи в крайна сметка с твойта раздатка , че и аз вчера вкарах моята кола в сервис с подобен проблем

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: 330xd avtomat

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от Nikolay VT » 22 Ное 2018, 19:59

В крайна сметка " обух" я с 4 нови гуми.Смених масло и ми пуснаха адаптация.За около седмица две всички вибрации и тресене изчезнаха.Старите гуми са били различно износени като диаметър и са били причина за проблема. А относно рециклиране от BMW ми казаха ,че части за ремонт не се предлагат изобщо.Само онова Ел.моторче е отделно и раздатката която е към 4 Бона.Та ако някой ти говори за ремонт...сети се сам.Има разни обяви в OLX .Да не си посмял.И успех. P.S. Фрашкано е с некадърници.За съжаление.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от (h)aman » 22 Ное 2018, 23:06

Nikolay VT написа:В крайна сметка " обух" я с 4 нови гуми.Смених масло и ми пуснаха адаптация.За около седмица две всички вибрации и тресене изчезнаха.Старите гуми са били различно износени като диаметър и са били причина за проблема. А относно рециклиране от BMW ми казаха ,че части за ремонт не се предлагат изобщо.Само онова Ел.моторче е отделно и раздатката която е към 4 Бона.Та ако някой ти говори за ремонт...сети се сам.Има разни обяви в OLX .Да не си посмял.И успех. P.S. Фрашкано е с некадърници.За съжаление.


Колега, това, че от БМВ не предлагат части, не означава, че няма. Предлагат се може би всички части за ремонт - лагери, съединител, помпа и т.н. Аз съм поръчвал оригинално моторче за раздатка за 700лв, от БМВ го предлагат за 1500.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от FaceOff » 19 Дек 2019, 20:24

Колеги, един въпрос - колата е Е61 ХД фейс, в мен е от два дни, при движение направо, и с ниска и с по-висока скорост (само до 120 съм я карал) не се усеща нищо, но тръгна ли да правя маневри с ниска скорост, тоест при навит волан, имам чувството, че ще изпадне нещо отдолу, май отзад го усещам най-много, но сякаш и по средата. Много е стегната, не лопа и не тропа и по разбити улици. Пича, от който я взех я е водил на майстор, бил казал, че се съмнавя в раздатката, защото карета и всичко било здраво.. обаче проблема е само на навит волан при паркирене или маневри. Това симптоми на раздатка ли са, или ако е раздатка трябва да усещам проблема и при движение направо? Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от AmW » 22 Дек 2019, 9:23

Защо не я закараш да ти премерят стойностите. А и тръгнете от предния кардат, вижте как са каретата.
Части предлагаха преди време нейде из Америка, сега предполагам има по голямо предлагане. Цените варират... но са от 1700лв до към 2500лв за пълно рециклиране. Мартин какво точно прави за 1000лв не знам но лично аз проблеми не съм имал, изтече гаранционния срок и всичко е ок. Дори я отварях за профилактика и смяна на семеригни и масло и всичко беше наред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от FaceOff » 23 Дек 2019, 12:49

AmW написа:Защо не я закараш да ти премерят стойностите...


Здравей колега, това ми е първия досег до Х, и изобщо автомобил 4х4 досега, и съм пълен индианец в това отношение.
Какви стойности имаш предвид да й замеря, и къде?
Мартин е предполагам момчето от ОЛХ, който предлага рециклиране на раздатки, говорих с него, и имам чувството, че какъвто и да е проблема (серво мотор, раздатка) все е 1000лв ремонта, което ми е малко странно.. Ако му я закарам предполагам може да каже дали е раздатката/серво мотора, или да търся проблема другаде. Твоите симптоми какви бяха, и какви по принцип са симптомите на заминала раздатка или серво? Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от AmW » 23 Дек 2019, 12:57

Моята я взех със счупена ряздатка та не знам какви са били симптомите. Моторчето ми е здраво.. беше станала мизерия вътре в самата раздатка. Същия е Мартин и не ми е давал обяснение какъв е точно проблема... каза само, че е сменил всичко което св потвърди наскоро като я отварях за профилактика и ново масло. Ако искаш ще ти пусна по късно на лс тел на сервиз където могат да и направят диагностика и да те консултират адекватно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна AmW на 23 Дек 2019, 13:59, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от FaceOff » 23 Дек 2019, 13:56

AmW написа: Ако искаш ще ти пусна по късно на лс тел на сервиз където могат да и направят диагностика и да те консолтират адекватно


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да, много благодаря!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на раздатъчна кутия

Мнение от FaceOff » 31 Дек 2019, 10:12

FaceOff написа:Колеги, един въпрос - колата е Е61 ХД фейс, в мен е от два дни, при движение направо, и с ниска и с по-висока скорост (само до 120 съм я карал) не се усеща нищо, но тръгна ли да правя маневри с ниска скорост, тоест при навит волан, имам чувството, че ще изпадне нещо отдолу, май отзад го усещам най-много, но сякаш и по средата. Много е стегната, не лопа и не тропа и по разбити улици. Пича, от който я взех я е водил на майстор, бил казал, че се съмнавя в раздатката, защото карета и всичко било здраво.. обаче проблема е само на навит волан при паркирене или маневри. Това симптоми на раздатка ли са, или ако е раздатка трябва да усещам проблема и при движение направо? Благодаря!
50% от проблема се оправи след като й сложих нови зимни гуми, а останалите 50% след като смених модула на раздатката и вчера oci ми ъпдейтна цялата кола.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook