Rheingold грешки

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Rheingold грешки

Мнение от KARAIVANOV » 12 Дек 2016, 10:06

Колеги някой може ли да ми помогне с разчитането на тези грешки. Ясно е, че няма връзка с модула за безопасност, както и с другите 2, но каква може да е причината, къде се намира този модул? Всякаква инфо ще ми е полезна. Благодаря.

Изображениеfree uploader

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Rheingold грешки

Мнение от MadChicken » 12 Дек 2016, 13:58

Е там долу вдясно има един бутон Calculate test plan, избираш процедурата за тази грешка и си гледаш схемите и местоположението на модула.
ISTA-D е много мощен инструмент за troubleshooting, не е само за четене на грешки :yes:

П.С. Виж всички бушони свързани с тези модули преди да се гмурнеш надълбокото ...
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: Rheingold грешки

Мнение от morto » 22 Дек 2016, 1:37

Тъй като темата има хубаво заглавие, ще споделя скрийншот от едно Е60 530д. Някакви съвети/насоки относно грешките? :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Rheingold грешки

Мнение от julyan10 » 22 Дек 2016, 10:48

morto написа:Тъй като темата има хубаво заглавие, ще споделя скрийншот от едно Е60 530д. Някакви съвети/насоки относно грешките? :D

Тази програма предоставя достатъчно пълна информация за грешките, само трябва да се кликне на грешката и след това на бутона отдолу show competely. Другият вариант е да се натисне бутона Calculate test plan.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Rheingold грешки

Мнение от BorislavB » 04 Фев 2017, 17:46

Колеги малко не е по темата ама свалих тая програмка и ми излиза една грешка и немога да я подкарам.

"The connection to one of the required databases could not be established. Please check DSS #00046632EN for further trouble shooting."

Четох в нета,че някъв решил уж проблема като я преместил от D в C диска. Няк'ви идеи?

някой нещо по темата с грешката? идеи?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Rheingold грешки

Мнение от BorislavB » 10 Фев 2017, 15:43

колеги дайте линк за ista-d,че искам да си инсталирам пък само няк'ви бъгави намирам, може и на л.с.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Rheingold грешки

Мнение от dir2cas » 10 Фев 2017, 18:34

Аз исках да попитам някой подкарвал ли я е във виртуална машина. Версията, която имам аз ми я предоставиха S***66 като си купих кабела от тях преди време. За съжаление INPA-та, която трябва да се инсталира преди това въобще не ще да се инсталира на виртуалка поради неясни причини дори за тях. Инсталацията се чупи още в началото, когато трябва да се въведен кода за активация?

Някой успявал ли е?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Rheingold грешки

Мнение от kiko™ » 10 Фев 2017, 19:03

Ето ТУК има готова виртуалка с работеща INPA. Пробвай с нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Rheingold грешки

Мнение от dir2cas » 11 Фев 2017, 22:03

kiko™ написа:Ето ТУК има готова виртуалка с работеща INPA. Пробвай с нея.

Е аз нея ползвам, но ISTA-та, която ми пратиха от Sk***66 иска по-нова версия на INPA - в случая тази, която имам на флашката/диска заедно с ISTA-та и която както споменах по горе не може да се инсталира на виртуалката.

Според мен проблемът се корени в това, че програмата използва някакви хардуерни номера/кодове от физ. твърд диск за генерирането на ключа, което явно при виртуалния такъв не може да извлече.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Rheingold грешки

Мнение от kiko™ » 12 Фев 2017, 10:35

dir2cas написа:Е аз нея ползвам, но ISTA-та, която ми пратиха от Sk***66 иска по-нова версия на INPA - в случая тази, която имам на флашката/диска заедно с ISTA-та и която както споменах по горе не може да се инсталира на виртуалката.

Според мен проблемът се корени в това, че програмата използва някакви хардуерни номера/кодове от физ. твърд диск за генерирането на ключа, което явно при виртуалния такъв не може да извлече.


Проблемът не е във виртуалката. Ползвам INPA и ISTA на виртуалка понеже съм с Mac и нямам никакви грижи, всичко работи безупречно. Виртуалката съм си я правил аз (чиста инсталация на операционната система, INPA, ISTA и т.н.). Като за начало пробвай с друга ISTA (не с тази, която са ти дали с кабела) и ако пак имаш проблеми си направи една нова виртуалка и инсталирай всичко начисто.
Успех :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Rheingold грешки

Мнение от dir2cas » 12 Фев 2017, 11:25

kiko™ написа:
dir2cas написа:Е аз нея ползвам, но ISTA-та, която ми пратиха от Sk***66 иска по-нова версия на INPA - в случая тази, която имам на флашката/диска заедно с ISTA-та и която както споменах по горе не може да се инсталира на виртуалката.

Според мен проблемът се корени в това, че програмата използва някакви хардуерни номера/кодове от физ. твърд диск за генерирането на ключа, което явно при виртуалния такъв не може да извлече.


Проблемът не е във виртуалката. Ползвам INPA и ISTA на виртуалка понеже съм с Mac и нямам никакви грижи, всичко работи безупречно. Виртуалката съм си я правил аз (чиста инсталация на операционната система, INPA, ISTA и т.н.). Като за начало пробвай с друга ISTA (не с тази, която са ти дали с кабела) и ако пак имаш проблеми си направи една нова виртуалка и инсталирай всичко начисто.
Успех :yes:

Точно това бях тествал - нова виртуалка + чиста инсталация на XP + нужните .net frameworks и инсталатора на INPA от диска сe държи по същия начин. Принципно аз работя само на Линукс и върху него имам инсталиран virtualbox с необходимите му добавки, което е сравнително сходно с твоя сетъп. По-скоро, както спомена трябва да пробвам с друга версия на ISTA.

Мога ли да помоля някой да ми сподели линк с работеща версия на ISTA (INPA-та в моята виртуалка е 5.0.6), която да тествам, може на ЛС.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Rheingold грешки

Мнение от kiko™ » 12 Фев 2017, 15:44

dir2cas написа:Точно това бях тествал - нова виртуалка + чиста инсталация на XP + нужните .net frameworks и инсталатора на INPA от диска сe държи по същия начин. Принципно аз работя само на Линукс и върху него имам инсталиран virtualbox с необходимите му добавки, което е сравнително сходно с твоя сетъп. По-скоро, както спомена трябва да пробвам с друга версия на ISTA.

Мога ли да помоля някой да ми сподели линк с работеща версия на ISTA (INPA-та в моята виртуалка е 5.0.6), която да тествам, може на ЛС.


На Windows XP не можеш да сложиш най-новите версии на Rheingold понеже изискват .NET версия, която не се поддържа офисиално по XP. Последната версия на Rheingold, която може да се инсталира под XP ако не се лъжа е 3.47. Пуснал съм ти жокер на лични ;)

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook