Е60/61 кражба фарове и огледала

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Gamena » 02 Юни 2016, 10:39

А за какво? Но да не кривим темата. Иначе оставяй я където ти падне, като я вдигат, пиши тема у форума и дружно ще попсуваме гадните крадци. Кое е правилното и редното, когато живееш в такива условия? Да се пазиш, това е редно и правилно.[/quote]

цялата тема я отворих,който иска да вземе мерки да ги затрудни поне или да направи така,че да се счупят при бърз и невнимателен монтаж.Който иска да го прави,аз не мрънкам,не се оплаквам,не псувам застрахователя и т.н. Просто предупреждение за всички :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Elesar74 » 02 Юни 2016, 10:51

Ами ако трябва колега на теб да се наложи подмяна или някакъв ремонт по фаровете, а си ги лепил, зазидвал и т.н., какво правим? Ще затрудниш евентуалните крадци, когато скриеш колата от погледите им, поне за през нощта. Докато спи навън, шанса да ти изчезнат и околните пластмаси, ведно с фаровете е много по-голям, отколкото колата ти да е някъде прибрана. Проста статистика. Каското пазеше през 90-те години на миналия век, ако изобщо е пазело нещо някога.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 15.07.2008

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Zenon » 10 Юли 2016, 22:03

Хора на мен ми свалиха огледалата на 15-годишната ми е39-ка и то не за друго, а защото мойта е с редките електро хроматични. Ново стъкло едното струва 800лв, и е по-скъпо от това на е60?!?!? Споменавам го, тъй като повечето колеги от форума си бях платил 500лв за каско и не ми платиха нищо.... при условието, че става в центъра на София, наосветено място, на което има камера на 5 метра от кражбата и се вижда доста ясно как ми ги крадат! За съжаление лицата не се виждат ясно, а и записа не ми дадоха.... Остави другото, та при свалянето на едното тотално са счупили стойка и всичко, след което ми отвориха работа за месец.... А няма да ви казвам как се кара в Сф без огледало!
Станали са супер нагли, не ги спират нито паркинги с камери, нито аларми нито нищо...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.02.2019

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от ultramik » 26 Мар 2019, 13:09

Е днес и на мен се случи. Шофьорското стъкло счупено, отварят капака и си взимат фаровете. Даже болтчетата ми бяха подредили две по две на видно място. Да си чакат другите фарове явно. Не мислех, че може да ми трябва паркинг, все пак е 2008г кола, фейс лифтовата Е61. Взех я преди няма и месец, каско си имам ама файда. Но сега как да я паркирам навън като вече е маркирана и сигурно ме чакат просто за следващата пратка.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 17.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от minchev7 » 25 Юни 2019, 18:12

Колеги,

аз също станах жертва на кражба на фаровете днес, та за защита някой пробвал ли е това: http://www.dunevmotorsport-r21.com/efek ... tor-i-dpf/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Kurtov » 25 Юни 2019, 19:00

Колега на е46-та ли са ти откраднали фаровете ? :shock:
В кой квартал на София се случва ?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 17.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от minchev7 » 26 Юни 2019, 14:14

Не съм променил информацията за Е60 фейс става въпрос.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от StaKo » 16 Юли 2019, 15:07

Чувал съм, че в някой застрахователни компании, като ЛевИнс, БулИнс и Армеец, предлагат допълнителни клаузи за застраховане на липсващи елементи, конкретно започват да се изброяват, фарове, огледала, волан, мултимедия, скоростен лост, подгрев, гуми, джанти и т.н и удоволствието се заплаща допълнително за всяко от изброените поотделно.
Истината е, че автокаското, в общия случай, покрива щети като да ти изгори колата или да я откраднат, при ПТП с ясни участници и в най-добрия случай деруга с неясен извършител и счупени прозорци и други елементи, но счупени и да има остатъци, и то повече от 50%. Та ако някой отиде с два счупени фара и две счупени огледала, монтирани на място на откраднатите, пак малко трудно ще стане. Ще искат да се мине през полиция, а там не всеки има психика да разправя ала бала на полицията и да ги накара да започнат производство срещу неизвестен извършител, който в случая сме ние самите, като говорим за изпочупените елементи.
Та автора на темата е прав, може да не е естетично, но ако трябва разпробивате и завивате с някакяа допълнителна рапидка всичко що се краде бързо. С времето свиквате с неестетическите нововъведението, но поне намалявате възможността да осъмнете с липси за 2 - 3 хилядарки.
Аз моите баварци Е90, Е91 и Е60 ги държа на охраняем паркинг, което ми е допълнително по 60 лв на кола, т.е. изплащам разсрочено загубата, която иначе бих платил накуп + още една барачка с която да се придвижвам и паркирам без да я мисля. И в двата случая пари хвърчат навятъра, но в единия отиват в джоба на някакви крадливи мародери и пак казвам, плащат се наведнъж, а в другия разсрочено ги плащам за паркинг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Dextuar » 16 Юли 2019, 18:43

StaKo написа:Чувал съм, че в някой застрахователни компании, като ЛевИнс, БулИнс и Армеец, предлагат допълнителни клаузи за застраховане на липсващи елементи, конкретно започват да се изброяват, фарове, огледала, волан, мултимедия, скоростен лост, подгрев, гуми, джанти и т.н и удоволствието се заплаща допълнително за всяко от изброените поотделно.
Истината е, че автокаското, в общия случай, покрива щети като да ти изгори колата или да я откраднат, при ПТП с ясни участници и в най-добрия случай деруга с неясен извършител и счупени прозорци и други елементи, но счупени и да има остатъци, и то повече от 50%. Та ако някой отиде с два счупени фара и две счупени огледала, монтирани на място на откраднатите, пак малко трудно ще стане. Ще искат да се мине през полиция, а там не всеки има психика да разправя ала бала на полицията и да ги накара да започнат производство срещу неизвестен извършител, който в случая сме ние самите, като говорим за изпочупените елементи.
Та автора на темата е прав, може да не е естетично, но ако трябва разпробивате и завивате с някакяа допълнителна рапидка всичко що се краде бързо. С времето свиквате с неестетическите нововъведението, но поне намалявате възможността да осъмнете с липси за 2 - 3 хилядарки.
Аз моите баварци Е90, Е91 и Е60 ги държа на охраняем паркинг, което ми е допълнително по 60 лв на кола, т.е. изплащам разсрочено загубата, която иначе бих платил накуп + още една барачка с която да се придвижвам и паркирам без да я мисля. И в двата случая пари хвърчат навятъра, но в единия отиват в джоба на някакви крадливи мародери и пак казвам, плащат се наведнъж, а в другия разсрочено ги плащам за паркинг.

Извинявай, ама кое налага да имаш 4 автомобила? Само ти ли ги ползваш?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от StaKo » 17 Юли 2019, 16:04

Dextuar написа:Извинявай, ама кое налага да имаш 4 автомобила? Само ти ли ги ползваш?


Писах ти на лични

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от kamendc » 08 Фев 2021, 12:20

Колеги, я кажете какви стъкла за огледала да си взема, че тази сутрин осъмнах ей така:
Изображение
Изображение

Не искам втора употреба, за да не си купя собствените и да храня крадците; не искам и оригинални електрохроматични, защото като са набелязали веднъж колата, могат да си "пазаруват" от нея редовно, а вариант за удобен паркинг или гараж на няколко минути от нас нямам.
Някакви дето да вършат работа и да не те е яд като ти ги откраднат има ли? Че може да стана редовен клиент...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Exclusive89 » 09 Фев 2021, 21:25

Ако имаш интерес драсни на продавача. Успех!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от kamendc » 12 Фев 2021, 15:19

Да, "нови" ама без опаковка и документ. Ако не са моите, ще са от някой колега.
Купих си вече китайски по 20 лева, не са електрохроматични, ама дано хайдутите ги познават на вид, че не са, та да не ми ги крадат. Свалят се и се слагат за 1 минута.
То и без това са ми резнали с клещи жиците, от бързане да не откачат куплунга... така че щеше да е играчка да запоявам и да закача захранването на хроматиката.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook