Проблем с тресене на цялото купе

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.05.2016
Пол: Мъж

Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от mastakillahhh » 08 Май 2016, 22:06

Здравейте колеги за пръв път пиша във форума и се извинявам предварително ако някъде сгреша.Собственик съм на автомобил БМВ 530хд 231коня 2007 година.Колата е на 240 000км.Сменени са скоро маслото на мотора с всички филтри и маслото на кутията с филтъра на котията.Проблемът ми е че с каквато и скорост да се движа когато плавно натискам газта на около 1400-1500 оборота започва да ми тресе силно цялата кола,но това е само при много много плавно натискане.Имах разбито каре на малкия кардан и ми казаха,че заради това ми тресе.Смених кардана с каретата но проблемът остана.Дори имам чувството,че още по силно тресе от преди.Четох за торка,но незнам как да се обедя дали е той...четох че обикновенно от него също тресе но най често на скоросто от 80-100,110км/ч а при мен го има на всякаква скорост и никъде не съм прочел да тресе чак толкова силно колкото се усеща при мен.Притеснявам се майсторите да не измислят някакви други пречини и да сменя всичко и накрая да остане торка,защото когато се обадих ми казаха че сигурно е висящия лагер или гуменото каре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от Leon » 10 Май 2016, 13:17

Торка тресе при определени обороти на мотора, не при конкретна скорост. Обикновено това са оборотите, в които кутията се стреми да държи мотора, за да е икономичен. На мен също ми звучи като проблем с него, но прегледай по-лесните варианти преди да отваряш кутията.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от B.Stoimenov » 10 Май 2016, 13:21

Колкото и странно да звучи ... Можеш ли някак по-точно да опишеш тресенето ? Като вибрация, бръждене ли е ?
Кога се появи този проблем ? непосредствено след обслужването ли ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от vlado6669 » 10 Май 2016, 15:12

Първо сменете майсторите, който не могат да определят от карета или висящ лагер е вибрацията, новите да погледнат изброеното и тампона на скоростите / мотор тампони - малко вероятно/, за луфтове в раздатката и диференциалите. Ако всичко дотук е наред - торка, съветвам да направите и рециклиране на кутията докато чакате торка, за да можете после дълго да се наслаждавате на готиния автомобил :idea: Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от mupoo » 13 Май 2016, 18:16

И аз имах подобно тресене, подмениха ми гуменото каре и всичко си дойде на място.

:OT: Познат с Таурег имаше такъв проблем, целия джип подскачаше при движение и беше висящия лагер.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.05.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от mastakillahhh » 14 Май 2016, 1:09

Няколко дена обикалям по майстори...всеки има различна диагноза.Прегледаха тампони,карета,висящи лагери и т.н. казаха че всичко е окей.Имам единствено един скъсан тампон на носача.Последния майстор при който бях ми каза че имам голям луфт между кардана и раздатката и мисли че проблема идва от там,защото преди около 2 месеца ми се скъса кардана от едното каре и той мисли че през цялото това време преди да се скъса кардана е разбил лагера на раздатката.Вибрациите ги имаше и преди да се скъса стария кардан и казаха че след като го сменя ще се оправи но уви не се оправя...Вибрациите са във цялото купе поне така се усещат и по просто описано се усещат така все едно караш върху прясно удрязан асвалт или върху уребрена маркировка на пътя която е...Тоест с тия неправилните диагнози трябва да сменя всичко по колата за да разбера откъде е проблема а все пак аз не мисля да се женя за нея за да инвестирам толкова :)

Другото интересно е че проблема ми го прави не всеки път...и го прави само и единствено в джижение на място го няма,по често се случва по баир на горе с плавна газ...При висящ лагер или гумено каре или тампони тия вибраци няма ли да са постоянни...при мен понякога когато искам да покажа на майстора какви са карам 20 минути докато нацеля точния момент или докато иска да го направи защото не винаги ги има вибрациите(тресенето)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от netmurder » 14 Май 2016, 10:06

Значи нещата си отиват към торка...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от B.Stoimenov » 14 Май 2016, 11:34

Уви, и на мен ми се струва, че бие на торк.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от Leon » 16 Май 2016, 10:55

+1
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от Taruno » 16 Май 2016, 15:49

mastakillahhh написа:Другото интересно е че проблема ми го прави не всеки път...и го прави само и единствено в джижение на място го няма,по често се случва по баир на горе с плавна газ...При висящ лагер или гумено каре или тампони тия вибраци няма ли да са постоянни...при мен понякога когато искам да покажа на майстора какви са карам 20 минути докато нацеля точния момент или докато иска да го направи защото не винаги ги има вибрациите(тресенето)


Тук е разковничето приплъзва ти торка и това е втора фаза на симптоми провери темата за торка и чети внимателно, защото ясно са описани там.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 16.05.2016
Местоположение: Germany
Пол: Мъж
Кара: e60 525d 200+hp

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от dakata_kn » 14 Авг 2016, 21:56

Здравейте, да не пускам нова тема да пиша и аз за моя проблем. BMW 525d 2005 ръчка - когато карам с около 50/60km/h и отпусна газта или изключа от скорост цялото купе се тресе, все едно колата подскача, като дам газ това тресене/подскачане го няма или поне не го усещам. Имам и проблем с ръчната спирачка възможно ли е нещо от нея да е, че като бях паркирал и да тръгна свалям ръчната и се чува страшно скърцане и явно не е отпуснала . Играх си малко с ръчната вдигах-свалях, напред-назад и мисля че освободи или поне не се усеща задържане като тръгвам, но подскачането на колата си остана.... някакви предположения

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2015
Местоположение: Mainz
Пол: Мъж
Кара: m550d

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от radostin_ivanov » 24 Авг 2016, 19:42

Стил Дре се появи и при мен.Преди 2 седмици взех колата от сарвиз след смяна на вериги,дюза, рециклиране на торк и смяна на масло на кутията.В петък тръгвам да се пребирам (живея в Германия) и след 1700 км при доускорение от 120 усетих вибрации.Спирам на бензиностанция и цялата кола се тресе,без значение дали съм на Р N D.Има нещо като предърпване след 2хил оборота без значение на коя скорост съм,иначе превключва супер. Съобщение за грешка в кутията не е излизало,още не съм я закачал на диагностика с кабел.След като се прибрах(около 300км )оставих я да истине и на другия ден пробвах ,същата работа .Търсих за подобен проблем в gogle,но нищо не открих та докъто чакам за място в сервиз ще съм благодарен за някъкви насоки какво да гледаме и какво да очаквам(психически съм подготвен за най-лошото "кутия").
E 61 535d,Alfa 156 3.0 24v

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от B.Stoimenov » 25 Авг 2016, 8:51

radostin_ivanov написа:Стил Дре се появи и при мен.Преди 2 седмици взех колата от сарвиз след смяна на вериги,дюза, рециклиране на торк и смяна на масло на кутията.В петък тръгвам да се пребирам (живея в Германия) и след 1700 км при доускорение от 120 усетих вибрации.Спирам на бензиностанция и цялата кола се тресе,без значение дали съм на Р N D.Има нещо като предърпване след 2хил оборота без значение на коя скорост съм,иначе превключва супер. Съобщение за грешка в кутията не е излизало,още не съм я закачал на диагностика с кабел.След като се прибрах(около 300км )оставих я да истине и на другия ден пробвах ,същата работа .Търсих за подобен проблем в gogle,но нищо не открих та докъто чакам за място в сервиз ще съм благодарен за някъкви насоки какво да гледаме и какво да очаквам(психически съм подготвен за най-лошото "кутия").


рециклирали са ти торка и си сменил маслото, предполагам са ти ресетнали и адаптациите ? А може и да не са ти рециклирали добре торка. А може и кутията ако не е карана много, още да се "адаптира"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от vlado6669 » 25 Авг 2016, 11:17

radostin_ivanov написа:...Спирам на бензиностанция и цялата кола се тресе,без значение дали съм на Р N D.Има нещо като предърпване след 2хил оборота без значение на коя скорост съм,иначе превключва супер...").
:arrow: Надали е от кутията, четете мотора... :idea: дюза/и...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 26.03.2010
Местоположение: Перник
Кара: BMW F01 740d xDrive

Re: Проблем с тресене на цялото купе

Мнение от BMWDream » 25 Авг 2016, 15:09

Да не би да ти е проблема от предни вътрешни карета на полуоските?
Поне при мен това беше...Имаше вибрация само в баир с над 70км/ч...

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook