Drive control system failure !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Drive control system failure !

Мнение от B.Stoimenov » 05 Апр 2016, 21:06

Здравейте колеги,

малко по-рано днес, тръгнах с колата (е60, 530dA, 2005g, 218 к.с.) няколко минути след това въпросното съобщение излезна на idrive-а, като в същото време на таблото светна триъгълника на DSC-то. При опит от моя страна да включа/изключа DTC/DSC - същите не функционираха.
Самата грешка е със следния текст:

Driving stability
Drive control system failure.
Reduced roadholding stability when cornering. Drive moderately!
have the problem checked by ...


В чуждите сайтове прочетох нещо за датчик ъгъл на завиване (Steering Angle Sensor)
Прочетох и нещо за IBS сензора , както и за някакво реле. Но нищо категорично.

Някой срещал ли е подобен проблем ? :(

П.П. Вчера пък ми светна Service, че до 350 км трябва да си сменя задните спирачки - което е абсурдно, при положение че преди 5000 км смених дисковете и накладките.. но ще коригираме интервала тези дни ..споменавам го ако някой реши, че може да има връзка ..

Благодаря предварително !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Drive control system failure !

Мнение от atanasov_aa » 05 Апр 2016, 21:30

Провери как ти зарежда алтернатора на студен двигател. Също си спомни, дали автомобила не е стоял скоро във влажен гараж. Ако е от някаква грешка в следствие на връзки или друго, при гасене и палене се оправя. Не бързай със смяна на датчика ъгъл на завиване във волана. Първо провери дали причината не е от някой от елементите по системите.

DDE релето е синьо се намира в кутията под десния филтър на климатика. Сигурен съм, че ще работи коректно.

Погледни това: http://tis.bmwcats.com/doc1088850/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Drive control system failure !

Мнение от B.Stoimenov » 05 Апр 2016, 21:34

Благодаря, ще хвърля един поглед.

Иначе - алтернатора си зарежда нормално, тези дни колата седи на припек (доста добре се напича по цял ден).

А да, като загасих колата -грешката изчезна. Запалих и малко след това пак се появи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Drive control system failure !

Мнение от atanasov_aa » 05 Апр 2016, 21:39

Появи си при ниска скорост и леко натискане на педала за газ. Гледал ли си при МРМ модула в багажника под кората на резервната гума, дали няма вода или влага?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Drive control system failure !

Мнение от B.Stoimenov » 05 Апр 2016, 21:41

atanasov_aa написа:Появи си при ниска скорост и леко натискане на педала за газ. Гледал ли си при МРМ модула в багажника под кората на резервната гума, дали няма вода или влага?


проверих го последно преди около месец - сухо и прашно, ще го погледна утре пак. И да, проблема се появи с ниска скорост до колкото си спомням.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Drive control system failure !

Мнение от atanasov_aa » 05 Апр 2016, 21:59

И при мен бе така. Във влажно време, постоянно изключваше блокажите и светваше триъгълника на DSC-то. Правеше го при скорост около 30-40 км в час с малко газ и на прав път. Също така и при висока скорост при подаване на малко газ на прав път. след това имаше гасене и палене, след което влизаше в правилния режим. Първия път когато ремонтираха четките на алтернатора, през първите 3-4000 км. не се появи. В последствие като изкъпахме МРМ модула, пак се появи. След това изчезна и се е появявал триъгълника на DSC-то само веднъж. Но през това време, винаги бе прибирана мокра в гаража. Правила го е във влажно време. Сега е на сухо и проветриво, поради което не се появява триъгълника на DSC-то. Скоро я закачахме на тест и излезе грешка при DDE реле и датчик на ъгъл на завиване, но предполагам това е останало от преди това.

На аудито също при обилен дъжд се изключиха блокажите. След поредното изключване, я качихме на канал. Там има една рециклирана възглавница и майстора почна от датчика на ABS-а който е на него колело. Оказа се, че не е монтиран добре и се е набил с кал. От това се е овлажнявал и правил проблеми на блокажите във влажно време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Drive control system failure !

Мнение от Alexius » 05 Апр 2016, 22:09

При мен след ремонт по ходовата част, преди да направя реглаж ми даваше същата грешка.
BMW F25

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: bmw E60
Мечтае да кара: колело :) без педали
Детайли за колата: 530D

Re: Drive control system failure !

Мнение от littleD » 05 Апр 2016, 22:21

Здравей колега, и при мен е същото но от 6-7 месеца. Всеки майстор различна диагноза. Последно ми казаха, че е датчика на рейката но на 90%. Продават го тоя датчик в БМВ 250 лева НО не знаят как се сменя. Като закупих колата 1 месец ме пращаха от майстор на майстор и накрая се отказах. И така върви но волана ми е по твърд. Ако разгадаеш мистерията пиши ми моля те :yes:
Митко Иванов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Drive control system failure !

Мнение от fitter » 06 Апр 2016, 0:01

Не искам да обидя никой, но тези коли се ремонтират задължително след обстойна диагностика със специализиран софтуер. Не виждам някой да е дал грешка от INPA,GT1 или друг диагностичен софтуер. Колата на 90 % си казва къде е проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Drive control system failure !

Мнение от badsharki » 06 Апр 2016, 6:13

littleD написа:Здравей колега, и при мен е същото но от 6-7 месеца. Всеки майстор различна диагноза. Последно ми казаха, че е датчика на рейката но на 90%. Продават го тоя датчик в БМВ 250 лева НО не знаят как се сменя. Като закупих колата 1 месец ме пращаха от майстор на майстор и накрая се отказах. И така върви но волана ми е по твърд. Ако разгадаеш мистерията пиши ми моля те :yes:

Ако си с активна рейка, една инициализация може да оправи проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Drive control system failure !

Мнение от B.Stoimenov » 06 Апр 2016, 7:56

Относно диагностиката - да, довечера ще си я направя, щом се докопам до компютъра си.

Тази сутрин забелязах, че след записването на грешка, мигачите ми не се изключват сами, след завой. Май все пак ще си излезе датчик ъгъл ... :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Drive control system failure !

Мнение от nikolae » 06 Апр 2016, 9:27

Steering Angle Sensor ти е точно проблема.
Като се почисти хубаво най-вероятно ще спре да го прави.
Мой познат на Е65 имаше същия проблем. След първото чистене пак остана проблема.
Втория път се захвана по-сериозно и вече една година не е святкал. Същото го е
правил и на друга кола (Е60, Е65 не знам), но и там са забравили за проблема.
Щом мигачите не ти се връщат мисля, че това е проблема, а не по тоците (каквито драми имаме напоследък :-) )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Drive control system failure !

Мнение от B.Stoimenov » 06 Апр 2016, 9:46

nikolae написа:Steering Angle Sensor ти е точно проблема.
Като се почисти хубаво най-вероятно ще спре да го прави.
Мой познат на Е65 имаше същия проблем. След първото чистене пак остана проблема.
Втория път се захвана по-сериозно и вече една година не е святкал. Същото го е
правил и на друга кола (Е60, Е65 не знам), но и там са забравили за проблема.
Щом мигачите не ти се връщат мисля, че това е проблема, а не по тоците (каквито драми имаме напоследък :-) )


Мога да опитам да го почистя ... каква е процедурата ? свалям бега, после волана ?

и с какво да го почистя ? Контактен спрей (следва да е най-правилно) или обезмаслител ? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: Drive control system failure !

Мнение от blackyhn » 06 Апр 2016, 11:00

Ей тук с мигачите и мен ме грабна :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Drive control system failure !

Мнение от atanasov_aa » 06 Апр 2016, 12:38

При грешката, наистина има проблем с мигачите. Много досаден бе при краткия режим и дългия. Но това е само като светне индикатора на блокировката.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook