Проблем с адаптивните фарове бмв е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от adovet » 30 Апр 2016, 11:01

feyzugllah написа:добър ден ако някой може да ми пмогне моят десен фар лупата сама се завъртя надясно,отвреме на време сама се изправя немога да разбера защо . Отворих фара гледа гледах и нищо .И копчето на фара зеленото диотче премигва а перди светеше постянно.мерси предварително

Проблема ти е в контролерите под фара

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от Комбина » 05 Май 2016, 9:15

Не искам да пускам отделна тема, ще ви попитам тук.

Колата е с би ксенон лупа (къси/дълги). Съответно имам и вътрешния кръг (халоген) който свети ако искам да присветна на някого. При включване на дълги халогенната крушка не се включва допълнително. Та има ли някой който го е променил (при включване на дълги да се включва и вътрешната крушка на фара), плюсове, минуси, възможно ли е? Смисъл виждам донякъде поради факта, че така осветеността пред мен се подобрява значително.

Мерси и поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от kiky_7 » 17 Май 2016, 1:59

goppe написа:Здравейте колеги, и при мен се появи проблем с адаптивните светлини - от скоро ми изкарва съобщение на i-drive-a, а иначе са записани следните грешки:

9cbc - LM: Communication with SMC, left, disrupted;
9cbd - LM: Communication with SMC, right, disrupted

Свалих единия фар, за да стигна до контролера, насочих се към него, защото фара ми правеше конденз. По него имаше доста наслагвания от окисляване:

20160424_17552611111.jpg


20160424_1841511111.jpg


Изчистих ги с контактен спрей, върнах всичко обратно и грешката си седи, фаровете пак не завиват. Скоро ще разглобя и другия контролер защото може да е от него, но мисълта ми е дали трябва да се направи нещо допълнително след връщането на контролерите по местата им, кодиране или нещо друго?

И ако проблема не се окаже в контролерите, то от какво друго може да е и как да го установя? Незнам защо са записани грешки и в двата контролера, не може да са се скапали едновременно, това ме навежда на мисълта, че може и да не е тях... Фаровете не се задвижват като ги пусна, а след 5-6 сек, с едно движение нагоре-надолу, така че смятам, че моторчетата са ОК.


На е63-ката, беше изгорял един такъв модул ( adaptive headlight ), взех втора употреба за 120лв. от морга, но когато го монтирах. Пак мигаше зеления диод и фаровете не завиваха. Отидох при един колега от форума и го оправи, каза че трябвало да се 'обучи' :).
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от русиабн » 20 Май 2016, 13:11

Здравейте колеги,
Използвам тази тема, защото като цяло заглавието е коректно. Имам проблем с адаптивните фарове изразяващ се в това, че не ми завиват и зелената лампичка мига, като копчето е на ауто. Знам, че в общи линии проблемите може да са или от AHL модула или от модолите на фаровете. Закачих колата с инпата и това което излиза, като грешки го прикачам към въпроса
1.jpg
2.jpg

В тази връзка- липсата на връзка с AHL модула ме кара да мисля, че проблема е в него. Така ли е със сигурност?Благодаря предварително. :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от kiko™ » 20 Май 2016, 14:25

русиабн написа:
...
В тази връзка- липсата на връзка с AHL модула ме кара да мисля, че проблема е в него. Така ли е със сигурност? ...


Най-вероятно да, там е проблемът.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от B.Stoimenov » 22 Май 2016, 17:13

Ето и снимка на моя контролер, заради който шофьорския фар предполагам не завива и прочие. Почистих го с контактен спрей - без ефект. Вероятно ако ми попадне друг втора ръка ще реша проблема ;)Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от netmurder » 22 Май 2016, 17:51

Колега няма какво да го чистиш, той отдавна си е заминал :D :D :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от Simeon24 » 19 Юли 2016, 23:30

Да се включа и аз. До днес карах с мисълта, че ми е счупен някакъв носач във фара (така казаха в сервиза). Днес обаче си сменях крушките и видях, че има една букса която не е вкарана в левия фар. Вкарах буксата и фаровете взеха да завиват, но проблема е, че завиват само на дясно, като от дясно на ляво завиват до изправено положение на волана и по на ляво не искат. Също десния фар стои леко като забил на ляво, когато колата е с изправен волан напред. Някой може ли да каже от какво може да стои така фара на една страна? Най-вероятно заради него не завива по наляво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от badsharki » 20 Юли 2016, 7:25

Simeon24 написа:Вкарах буксата и фаровете взеха да завиват, но проблема е, че завиват само на дясно, като от дясно на ляво завиват до изправено положение на волана и по на ляво не искат.

Много пъти е писано, но още веднъж - фаровете, в спряло положение на колата, на ляво не завиват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от Simeon24 » 20 Юли 2016, 10:28

badsharki написа:
Simeon24 написа:Вкарах буксата и фаровете взеха да завиват, но проблема е, че завиват само на дясно, като от дясно на ляво завиват до изправено положение на волана и по на ляво не искат.

Много пъти е писано, но още веднъж - фаровете, в спряло положение на колата, на ляво не завиват.


Да но в спряло положение десния фар стои леко на ляво и в движение пак не хванах да завиват на ляво. Тая вечер ще обърна повече внимание, но мисля , че не завиват на ляво и в движение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 20 Юли 2016, 19:48

Завиват колега , просто е по-леко забележимо предполагам да не се пречи на трафика , и аз съм го мислил това много ама щом ти завиват на дясно като си спрял , значи си бачкат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от INTEGRALE » 25 Юли 2016, 6:58

Аз съм имал случай с блокирал (изгорял мотор вътре във фара)
И....поръчка на втора употреба оборудван от чужбина, в Бг по моргите не познават парите...
Пазарувам вече от Полша, Румъния и Германия (цените са под двойни с доставката) :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от Trixster » 12 Авг 2016, 10:13

INTEGRALE написа:Аз съм имал случай с блокирал (изгорял мотор вътре във фара)
И....поръчка на втора употреба оборудван от чужбина, в Бг по моргите не познават парите...
Пазарувам вече от Полша, Румъния и Германия (цените са под двойни с доставката) :yes:


:yes: - фейслифтов стоп от Латвия 110$ :mhihi: - в БГ само комплект за 600лв :kuku:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 13 Авг 2016, 19:04

Еми пичове айде дайте някакви координати на такива морги на запад? Знам , че малко реклама ама все пак този форум е да си помагаме , лично и аз забелязвам , че моргите в БГ не познават парите!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от julyan10 » 14 Авг 2016, 21:34

Здравейте колеги!
Да пиша в темата и аз, че от известно време се боря с тези фарове и още не мога да ги оправя. Още откакто купих колата, при положение AUTO на ключа за фаровете мигаше зеления диод и понеже не карам много нощем така я оставих, но по едно време взех да ме тресе манията всичко по колата да работи и се започна филма. Първо смених AHL модула в жабката, фаровете започнаха да завиват на ляво и дясно без да кодирам модула (на място завиват и на ляво и на дясно), зеления диод започна да свети постоянно, но остана проблема с auto-leveling-a. Колега от форума даде съвет, че модула задължително трябва да се кодира, и аз го кодирах, но това с нищо не подобри нещата (с кодиране и без кодиране само завиват). Въпроса ми е контролерите под фаровете ли движат фаровете във вертикала или първо да тръгна от датчиците на предния и задния мост. Прикачвам и снимки от ИНПА. Ако някой има идеи да помага?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook