Проблем с адаптивните фарове бмв е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от (h)aman » 01 Фев 2017, 9:43

dir2cas написа:При мен проблемът е доста сходен като описаните от колегите на предните страници и в тази тема.

INPA също вади грешка E519.

За съжаление нямам ISTA-D, но преди време като ми бяха закачали колата с нея се видяха още грешки за адаптивните фарове, като особено правят впечатление:
00932E LM: AHL system fault
S 0062 No communication possible with: Adaptive headlight/headlight beam throw adjustment

Днес измъкнах AHL модула зад жабката (моят е 6 934 122). Отворих го, но изглежда идеален - платка, спойки, кондензатори, очаквах да има нещо видимо и да се ремонтира със запояване на някой елемент, сега нямам идея как да го тествам или какво може да е. Има ли вариант модула да е здрав, а проблемите да идват от стъпковите мотори/контролери на фаровете (SMC/ALC) :dunno:


Заминал ти е най-вероятно ALC модула под фара. Трябва да се закачи с ИСТА, то си пише на кой фар няма комуникация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 01 Фев 2017, 22:42

(h)aman написа:
dir2cas написа:При мен проблемът е доста сходен като описаните от колегите на предните страници и в тази тема.

INPA също вади грешка E519.

За съжаление нямам ISTA-D, но преди време като ми бяха закачали колата с нея се видяха още грешки за адаптивните фарове, като особено правят впечатление:
00932E LM: AHL system fault
S 0062 No communication possible with: Adaptive headlight/headlight beam throw adjustment

Днес измъкнах AHL модула зад жабката (моят е 6 934 122). Отворих го, но изглежда идеален - платка, спойки, кондензатори, очаквах да има нещо видимо и да се ремонтира със запояване на някой елемент, сега нямам идея как да го тествам или какво може да е. Има ли вариант модула да е здрав, а проблемите да идват от стъпковите мотори/контролери на фаровете (SMC/ALC) :dunno:


Заминал ти е най-вероятно ALC модула под фара. Трябва да се закачи с ИСТА, то си пише на кой фар няма комуникация.

AHL модула не излиза въобше, без него мисля, че не можеш да разбереш какво е състоянието на ALC контролерите. До колкото разбирам, първо трябва да оправя него и след това ще се разбере какво се случва с ALC и дали има проблем с някой от тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от (h)aman » 01 Фев 2017, 23:38

В такъв случай първо пробвай с друг работещ AHL модул и най-вероятно всичко ще тръгне. Ако след това ти изпише нещо от сорта Communication with step motor right/left значи имаш и ALC модул за смяна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 22.05.2013
Местоположение: Стрелча
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D е61

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от petkoara » 20 Фев 2017, 20:17

Колеги,някой опитвал ли е да ремонтира модула зад жапката?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 21 Фев 2017, 19:41

petkoara написа:Колеги,някой опитвал ли е да ремонтира модула зад жапката?

Аз го мъча, но за момента още не съм стигнал до решение. Ще споделя като имам яснота.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 28 Фев 2017, 9:29

Колеги, автоматичното нивелиране на фаровете (вертикално) свързано ли е с AHL модула или зависи от кантарчетата на шасито и механизма (механиката) на фаровете? При мен сега не работи и се чудя дали е заради AHL модула или може самия механизъм на фаровете да се е скапал? Тъй като в момента фарчетата съм ги пратил за козметичен ремонт ми се иска да изчистя този въпрос, та като се отварят да се проверят и евентуално оправят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от julyan10 » 01 Мар 2017, 18:23

dir2cas написа:Колеги, автоматичното нивелиране на фаровете (вертикално) свързано ли е с AHL модула или зависи от кантарчетата на шасито и механизма (механиката) на фаровете? При мен сега не работи и се чудя дали е заради AHL модула или може самия механизъм на фаровете да се е скапал? Тъй като в момента фарчетата съм ги пратил за козметичен ремонт ми се иска да изчистя този въпрос, та като се отварят да се проверят и евентуално оправят.

При мен когата беше изгорял AHL модула фаровете нито завиваха нито се нивелираха. След като го смених всичко тръгна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 01 Мар 2017, 20:42

julyan10 написа:
dir2cas написа:Колеги, автоматичното нивелиране на фаровете (вертикално) свързано ли е с AHL модула или зависи от кантарчетата на шасито и механизма (механиката) на фаровете? При мен сега не работи и се чудя дали е заради AHL модула или може самия механизъм на фаровете да се е скапал? Тъй като в момента фарчетата съм ги пратил за козметичен ремонт ми се иска да изчистя този въпрос, та като се отварят да се проверят и евентуално оправят.

При мен когата беше изгорял AHL модула фаровете нито завиваха нито се нивелираха. След като го смених всичко тръгна.

Благодаря колега. А този модул излиза ли в списъка с модули в INPA (примерно на Identification), тествал ли си преди и след слагането на работещия?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от julyan10 » 15 Мар 2017, 14:40

dir2cas написа:
julyan10 написа:
dir2cas написа:Колеги, автоматичното нивелиране на фаровете (вертикално) свързано ли е с AHL модула или зависи от кантарчетата на шасито и механизма (механиката) на фаровете? При мен сега не работи и се чудя дали е заради AHL модула или може самия механизъм на фаровете да се е скапал? Тъй като в момента фарчетата съм ги пратил за козметичен ремонт ми се иска да изчистя този въпрос, та като се отварят да се проверят и евентуално оправят.

При мен когата беше изгорял AHL модула фаровете нито завиваха нито се нивелираха. След като го смених всичко тръгна.

Благодаря колега. А този модул излиза ли в списъка с модули в INPA (примерно на Identification), тествал ли си преди и след слагането на работещия?

Първият признак, че модула е заминал е мигането на зеленото диодче на ключа за фаровете, след това фаровете не завиват и автонивелирането не работи. Мисля, че всички модули дават някаква грешка в INPA.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от desonator » 19 Мар 2017, 12:20

Здравейте.
Изчетох темата но не видях, проблем като моя.
Колата ми е фейслифт със завиващи фарове.
Когато включа на ауто светва зеления диод (не мига).
Проблема ми е:
-когато завивам на дясно фаровете завиват, след това като върна до средата се връщат, но когато завивам на ляво не се мърдат от средата.
При вас завиват ли на ляво? И има ли софтлеърен начин за адаптиране на фаровете за завой?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 19 Мар 2017, 20:58

desonator написа:Здравейте.
Изчетох темата но не видях, проблем като моя.
Колата ми е фейслифт със завиващи фарове.
Когато включа на ауто светва зеления диод (не мига).
Проблема ми е:
-когато завивам на дясно фаровете завиват, след това като върна до средата се връщат, но когато завивам на ляво не се мърдат от средата.
При вас завиват ли на ляво? И има ли софтлеърен начин за адаптиране на фаровете за завой?


Това ако го правиш на място е напълно нормлано , направено е с цел като паркираш да не пречиш на хората.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от desonator » 20 Мар 2017, 8:37

CrazyElement написа:
desonator написа:Здравейте.
Изчетох темата но не видях, проблем като моя.
Колата ми е фейслифт със завиващи фарове.
Когато включа на ауто светва зеления диод (не мига).
Проблема ми е:
-когато завивам на дясно фаровете завиват, след това като върна до средата се връщат, но когато завивам на ляво не се мърдат от средата.
При вас завиват ли на ляво? И има ли софтлеърен начин за адаптиране на фаровете за завой?


Това ако го правиш на място е напълно нормлано , направено е с цел като паркираш да не пречиш на хората.

На място го тествам.
Може ли да ми кажете как най-точно и добре да го тествам?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от (h)aman » 20 Мар 2017, 13:36

Кое искаш да тестваш? Щом нямаш грешки, значи си работят както трябва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 20 Мар 2017, 14:48

desonator написа:
CrazyElement написа:
desonator написа:Здравейте.
Изчетох темата но не видях, проблем като моя.
Колата ми е фейслифт със завиващи фарове.
Когато включа на ауто светва зеления диод (не мига).
Проблема ми е:
-когато завивам на дясно фаровете завиват, след това като върна до средата се връщат, но когато завивам на ляво не се мърдат от средата.
При вас завиват ли на ляво? И има ли софтлеърен начин за адаптиране на фаровете за завой?


Това ако го правиш на място е напълно нормлано , направено е с цел като паркираш да не пречиш на хората.

На място го тествам.
Може ли да ми кажете как най-точно и добре да го тествам?



Отиди на някакъв паркинг на хипер маркет влезни вътре и карай към сградата и започни да въртиш волана ляво, дясно и ще видиш как се мърдат фаровете .. На място не завиват на ляво , както ти казах направено е с цел да не се подблещават хората като паркираш..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от desonator » 21 Мар 2017, 7:23

CrazyElement написа:
desonator написа:
CrazyElement написа:
desonator написа:Здравейте.
Изчетох темата но не видях, проблем като моя.
Колата ми е фейслифт със завиващи фарове.
Когато включа на ауто светва зеления диод (не мига).
Проблема ми е:
-когато завивам на дясно фаровете завиват, след това като върна до средата се връщат, но когато завивам на ляво не се мърдат от средата.
При вас завиват ли на ляво? И има ли софтлеърен начин за адаптиране на фаровете за завой?


Това ако го правиш на място е напълно нормлано , направено е с цел като паркираш да не пречиш на хората.

На място го тествам.
Може ли да ми кажете как най-точно и добре да го тествам?



Отиди на някакъв паркинг на хипер маркет влезни вътре и карай към сградата и започни да въртиш волана ляво, дясно и ще видиш как се мърдат фаровете .. На място не завиват на ляво , както ти казах направено е с цел да не се подблещават хората като паркираш..

Благодаря много за пояснението. Ще тествам както ме посъветва и ще пиша.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook