Проблем с адаптивните фарове бмв е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от goppe » 10 Апр 2017, 17:12

GIGA написа:
(h)aman написа:
Как разбра, че и двата не работят?

след като АHЛ модула сработи ги изкара като грешка/те. не работещи/
но от въпроса ти разбирам,че имаш нещо предвид нещо което е пропуснато
да се направи.ако правилно съм те разбрал сподели за да го реша този
проблем.


Едва ли не работят, особено пък и двата. Аз имах един неработещ SMC, но качваше грешка и за двата. Със сигурност е въпрос на настройка и кодиране, защото след като смених изгорелия SMC, после се поизмъчихме с един колега докато LM го намери и започна да се движи. Чак тогава грешката изчезна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от ultrashock » 11 Апр 2017, 7:22

dir2cas написа:
ultrashock написа:Ок, мерси. Трудно ли се стига до модула? Има ли някакво клипче и tutorial?

Имай предвид, че модула не се намира точно в жабката а зад/под нея. В тази връзка, не се разглобява самата жабка (даже не се и отваря), а се маха кората дето е по-навътре под нея, на която е закачен плафона за лампата над краката на пасажерското място.
Сваля се много лесно. Може да погледнеш първите 2-3 снимки от това ръководство (то е за друго принципно). Хубаво е да откачиш буксата на плафона и да махнеш цялата кора. Така вече ще видиш наредени модулите като в снимка 3 от линка по-горе. За разлика от снимката (където най-отляво има един бял модул с черна букса), AHL модула е със синя букса и изглежда така.

Преди да го свалиш виж първо каква грешка/и имаш записана/и и дали в ИНПА в UIF въобще имаш ALC модул.

Аз си го оправих преди няколко дена след слагането на работещ AHL модул (2-ра ръка) и ALC е името на модула, който се появи в UIF. Преди това имах комуникационни грешки свързани с AHL, SMC. При мен за щастие SMC (стъпковите моторчета/контролери) под фаровете бяха здрави и завиването си заработи след смяната и кодиране на AHL. След това вече, зеленият диод не мига, а си свети постоянно както е нормално.
Лошото е, че ако не ти работи AHL не можеш да четеш и да разбереш какво се случва с SMC, затова като не работи AHL излизат грешки и за тях.

На автомобилите след 03.2005 AHL функциалността е вградена в лайт модула (LM) и там го няма. Ако някой го интересува допълнително, да погледне 2 страници по-напред в темата ги обсъждахме.

Благодаря за разясненията. Като намеря време ще се разровя по жабката и за запиша грешките в INPA.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от GIGA » 15 Апр 2017, 14:56

колеги какво трябва да пише на лаит модула които има
вграден АХЛ модул. става дума за тези междинните
преди ЛМ2.
това ли е
LM Е6X MIT AHL

или е нещо друго

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 15 Апр 2017, 19:01

GIGA написа:колеги какво трябва да пише на лаит модула които има
вграден АХЛ модул. става дума за тези междинните
преди ЛМ2.
това ли е
LM Е6X MIT AHL

или е нещо друго

Обикновено пише AHL на самия модул, но най-сигурно е да провериш серийния номер. Погледни на 4-та страница в темата сме го обсъждали, има и един pdf документ, в началото на който има серийни номера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от krispd » 08 Май 2017, 1:13

julyan10 написа:
dir2cas написа:
julyan10 написа:
dir2cas написа:Колеги, автоматичното нивелиране на фаровете (вертикално) свързано ли е с AHL модула или зависи от кантарчетата на шасито и механизма (механиката) на фаровете? При мен сега не работи и се чудя дали е заради AHL модула или може самия механизъм на фаровете да се е скапал? Тъй като в момента фарчетата съм ги пратил за козметичен ремонт ми се иска да изчистя този въпрос, та като се отварят да се проверят и евентуално оправят.

При мен когата беше изгорял AHL модула фаровете нито завиваха нито се нивелираха. След като го смених всичко тръгна.

Благодаря колега. А този модул излиза ли в списъка с модули в INPA (примерно на Identification), тествал ли си преди и след слагането на работещия?

Първият признак, че модула е заминал е мигането на зеленото диодче на ключа за фаровете, след това фаровете не завиват и автонивелирането не работи. Мисля, че всички модули дават някаква грешка в INPA.


Колеги,изчетох цялата тема.При мен мига зеленият диод,спряха да завиват фаровете,но все още се автонивелират при запалване.За смяна АHL модул ли съм или има как да кодирам нещо и да потръгнат? :bchug:
Work hard in silence,let success make the noise.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от Simeon24 » 08 Май 2017, 10:32

При мен имаше един период в който колата не беше карана дълго време и явно от слаб акумулатор започна да мига диода и да не завиват фаровете. След известно време се оправи само. Не казвам, че със сигурност това може да е вашият проблем, но да знаете че при слаб акумулатор явно прави така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 22.05.2013
Местоположение: Стрелча
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D е61

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от petkoara » 29 Окт 2017, 22:34

Колеги, някой може ли да ми помогне с изгорял AHL модул,днес исках да пратя моя за ремонт и се оказа че физически не е там,за съжаление някой си го е взел?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 10 Фев 2018, 9:19

За протокола да споделя, че случайно покрай търсене на читав ремонт за CCC модула на един приятел, открих хора, които освен възстановяването на CCC, се занимават с ремонти на други ел. модули по колите, вкл. и AHL.
Ако някой се интересува да пише Л.С.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d
Мечтае да кара: BMW M5 E60/61

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от galin_ivanov1222 » 01 Мар 2018, 12:40

Колеги дадох на майстор да ми прави AHL модула - оправи го, но сега само като дам на контакт се нивелират и до там.... каза че не знаел защо не работели после... ОТ какво може да е? даваше му грешка в LMA 00932 е

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от landolin » 17 Май 2018, 15:35

Да събудя малко темата - и на мен спряха да се движат фаровете от наводнен (и вероятно вече неработещ) контролер SMC на левия фар. След дъждовете от преди няоклко дни ми се запоти много силно фара, след сваляне на капачките изсъхна но заедно с това извади грешка за адаптивните светлини и те спряха да се движат. Свалих фара и след като разкачих контролера видях картинка като на колегата от първа страница - контролер пълен със вода, жабуняк и т.н, увредени спойки и бели отпечатъци по платката, абе всички екстри. Оправих спойките но за съжаление модула не тръгна и грешката остана.

Въпроса ми е как да разбера откъде е влезнала толкова много вода? Проверих уплътненията на всички капачки на фара и няма скъсани, няма спукано по стъклото, преди време слагах допълнително силикон на нястото където стъклото се хваща към корпуса (стори ми се, че на 1-2 места стария е тръгнал да изпуска) и се чудя откъде е събрал толкова много вода.

Че ще се купува друг контролер е ясно, но как да го сложа при условие че измисления начин за захващане към фара го прави идеалния сифон, колкто и вода да влезне ще се събере право в него, то по добре да има една дупка на корпуса му поне да се изтича.

Мисля, че е подходящ момента за смяна на стъклата на фаровете, но никъде не се предлагат такива за LCI (другите не е ясно дали ще станат и никой не дава гаранция) - някой сменял ли е стъкла на фарове като този от снимката по долу?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от zerhanzenun » 19 Авг 2018, 23:32

Здравейте,
имам проблем с адаптивните светлини на е60 lci - записва една грешка: А8А9 high beam/turn-off light,right faulty ,но всичко си работи.
Какъв може да бъде проблема?
..

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.06.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 525i
Детайли за колата: 2008 г. 218 к.с. N53B30

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от stoyanov91 » 20 Дек 2018, 9:51

Здравейте колеги, ще използвам тази тема не знам до колко моя проблем е за тук но дано има някой компетентен. Колата е Е60 2008 г. Facelift 3.0i от скоро забелязвам че при завой не светва допълнителната светлина която е във фара за завой, преди при завъртане на волана светваше допълнителна светлина която осветяваше настрани. Ключа за светлините е на Ауто не мига зелената светлинка фаровете си завиват нормално всичко уж работи добре само тази светлина ми липсва от известно време. Преди половин година сменях рейката ако е от значение но нямам спомен дали от тогава не работи. Какъв може да е проблема.
Благодаря предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от BorislavB » 21 Дек 2018, 2:33

Предполагам си запознат,че се включват само при по-ниска скорост? Другото, което мога да ти предложа е да я закачиш на диагностика.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от aora_bass » 21 Дек 2018, 10:46

BorislavB написа:Предполагам си запознат,че се включват само при по-ниска скорост? Другото, което мога да ти предложа е да я закачиш на диагностика.

При моето возило (е61 фейс) се включват само при подаване на мигач :confused: та ако някой може да разкаже кога и как се очаква да завиват фаровете, също би ми било интересно, понеже имам чувството, че никога не завиват (динамик ксенон са). Няма грешки, никакви диодчета не мигат, при запалване на колата си извършват тества - движение във всички посоки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от spacepl » 21 Дек 2018, 10:58

Трябва да завиват винаги когато си на Auto. Единствено, ако си на място завиват само на дясно. В движение завиват и в двете посоки, без значение от скоростта.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook