Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 19 Юли 2017, 15:52

B.Stoimenov написа:Скъпи колеги,

при кодиране на пре-фейс, дългите да светят като дневни на процент ... Бутона остава ли на авто, за да може, като влезеш в тунел примерно - късите да си запалят ?

Да.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от fitter » 19 Юли 2017, 15:54

B.Stoimenov написа:Скъпи колеги,

при кодиране на пре-фейс, дългите да светят като дневни на процент ... Бутона остава ли на авто, за да може, като влезеш в тунел примерно - късите да си запалят ?


При мен на auto си работи перфектно и си светват късите в тунели. Не съм тествал на другите позиции на ключа. Кодирай и чувствителността на сензора за светлина иначе ще ти се включват късите и на леко мрачно време, а не само като се стъмни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от B.Stoimenov » 19 Юли 2017, 15:58

Супер ! :)

следващ въпрос - някой от вас може ли и иска ли да го направи ? :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от fitter » 19 Юли 2017, 16:01

Снощи ако бях дошъл на срещата, щях да ти го направя:) Пиши на лично и ще се разберем, може би за следващата среща :) да оползотворим бирата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от B.Stoimenov » 19 Юли 2017, 16:03

fitter написа:Снощи ако бях дошъл на срещата, щях да ти го направя:) Пиши на лично и ще се разберем, може би за следващата среща :) да оползотворим бирата


Sent from my iPhone using Tapatalk


перфектен план ! Благодаря предварително ! :yes: :bowdown: :lalala: :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от julyan10 » 20 Юли 2017, 9:38

Neckros написа:Привет Колеги, не знам дали е за тази тема питането ми но ще пробвам - някакъв вид кодировка/екстра ли е показването на означението колко е загрял мотора в оборотомера? При мен липсва от както съм взел колата, а никъде не ми записва грешка. Дори и на тест на таблото не ги изкарва тези черти. Прилагам снимка за какво говоря (ограденото в зелено):
Изображение

Здравей колега!
Нещо не мога да ти разбера въпроса, но това което мога да кажа е, че когато е загрял двигателя чертичните, които си показал на снимката от 4 хил. оборота слизат към 5 хил. и при работещи термостати трябва да се виждат 4-5. Иначе в скритото меню можеш да видиш градусите в дигитален вид.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от vld » 20 Юли 2017, 9:43

julyan10 написа:
Neckros написа:Привет Колеги, не знам дали е за тази тема питането ми но ще пробвам - някакъв вид кодировка/екстра ли е показването на означението колко е загрял мотора в оборотомера? При мен липсва от както съм взел колата, а никъде не ми записва грешка. Дори и на тест на таблото не ги изкарва тези черти. Прилагам снимка за какво говоря (ограденото в зелено):
Изображение

Здравей колега!
Нещо не мога да ти разбера въпроса, но това което мога да кажа е, че когато е загрял двигателя чертичните, които си показал на снимката от 4 хил. оборота слизат към 5 хил. и при работещи термостати трябва да се виждат 4-5. Иначе в скритото меню можеш да видиш градусите в дигитален вид.

Това табло на снимката е фейслифтово, при фейслифт тия черти не показват нищо, не се местят.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Neckros » 20 Юли 2017, 9:55

julyan10 написа:
Neckros написа:Привет Колеги, не знам дали е за тази тема питането ми но ще пробвам - някакъв вид кодировка/екстра ли е показването на означението колко е загрял мотора в оборотомера? При мен липсва от както съм взел колата, а никъде не ми записва грешка. Дори и на тест на таблото не ги изкарва тези черти. Прилагам снимка за какво говоря (ограденото в зелено):
Изображение

Здравей колега!
Нещо не мога да ти разбера въпроса, но това което мога да кажа е, че когато е загрял двигателя чертичните, които си показал на снимката от 4 хил. оборота слизат към 5 хил. и при работещи термостати трябва да се виждат 4-5. Иначе в скритото меню можеш да видиш градусите в дигитален вид.

Искам да кажа, че при мен липсват тези чертички изцяло. Никога не са ми излизали и така и взех колата. За скритото меню знам и си ги проверяватм от време на време. Термостатите са сменени миналата седмица и колата си загрява в норма.

vld написа:
julyan10 написа:
Neckros написа:Привет Колеги, не знам дали е за тази тема питането ми но ще пробвам - някакъв вид кодировка/екстра ли е показването на означението колко е загрял мотора в оборотомера? При мен липсва от както съм взел колата, а никъде не ми записва грешка. Дори и на тест на таблото не ги изкарва тези черти. Прилагам снимка за какво говоря (ограденото в зелено):
Изображение

Здравей колега!
Нещо не мога да ти разбера въпроса, но това което мога да кажа е, че когато е загрял двигателя чертичните, които си показал на снимката от 4 хил. оборота слизат към 5 хил. и при работещи термостати трябва да се виждат 4-5. Иначе в скритото меню можеш да видиш градусите в дигитален вид.

Това табло на снимката е фейслифтово, при фейслифт тия черти не показват нищо, не се местят.

Добре де дори и да не се местят при фейс-а (моята е pre-LCI) при мен липсват изцяло. Та от някъде се кодира или проблема е в таблото?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Trixster » 20 Юли 2017, 11:34

Не се занимавай!!! Ще съжаляваш. ;)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от B.Stoimenov » 20 Юли 2017, 11:46

Вероятно чисто механично са се откачили. Но както каза колегата Trixster ... не си слагай таралеж в гащите ... така или иначе .. показват нещо - ама нищо ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 30.06.2010
Пол: Мъж
Кара: M5 е60, 645i manual
Мечтае да кара: е30 + S85B50 и ASW

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от punish_the_benz » 20 Юли 2017, 17:32

Здравейте колеги някой сблъсквал ли се е със следния проблем. е60 LCI , смених си фаровете понеже моите не светеха добре, след смяната спряха да ми работят cornering lights-са, след няколко часа проработи само на единия фар.. иначе всичко друго си функционира, завиване къси дълги. Фаровете са оригинални 1 към 1 с моите.
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Atsalov » 20 Юли 2017, 19:27

punish_the_benz написа:Здравейте колеги някой сблъсквал ли се е със следния проблем. е60 LCI , смених си фаровете понеже моите не светеха добре, след смяната спряха да ми работят cornering lights-са, след няколко часа проработи само на единия фар.. иначе всичко друго си функционира, завиване къси дълги. Фаровете са оригинални 1 към 1 с моите.




А някой кодира ли ги?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от dir2cas » 20 Юли 2017, 23:09

S.Simov написа:
dir2cas написа:Колеги, някой намерил ли е начин да кодира вентилацията/климатроника така че да не стартира автоматично при всяко ново стартиране на автомобила?
В тази тема се говори по въпроса, но не е това, което аз искам, а то е просто нищо да не се пуска при даване на контакт, докато аз не реша какво да включа.
Друго, което евентуално би ми свършило работа е ако се помни последното състояние преди загасяне на колата. Така примерно цъкам off бутона преди да изгася и при следващо стартиране да си стои на off. Tова също не успях да настроя :dunno:


Тези дни ще го тествам на моята кола,че и мен много ме дразни.Това е цялата информация ,която съм успял да намеря по въпроса. :mhihi:
20030950_1431659846877320_1059883403_n.jpg

При мен станаха нещата. Направих го още преди седмица, но исках да наблюдавам как се държи при няколко различни настройки на системата преди изгасяне на автомобила.

Кодирах IHKA модула със следните параметри:
Код: Избери целия код
UMLUFT_MEMORY
   aktiv
   
ABWAHL_AC
   aktiv

OFF_MEMORY_KEY_1
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_2
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_3
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_4
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_DEFAULT
   aktiv
   
GEBL_ANZEIGE_AUTO
   aktiv


Благодаря на колегата S.Simov за насоката. Сега се помни последната настройка. Ако се изключи всичко с OFF бутона преди да се изгаси автомобила, при следващо стартиране, климатика и перката си стоят изключени. Съответно ако е изгасена колата с включено нещо, то при следващо стартиране тръгва автоматично по същия начин както преди да се изгаси.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от S.Simov » 22 Юли 2017, 12:36

dir2cas написа:
S.Simov написа:
dir2cas написа:Колеги, някой намерил ли е начин да кодира вентилацията/климатроника така че да не стартира автоматично при всяко ново стартиране на автомобила?
В тази тема се говори по въпроса, но не е това, което аз искам, а то е просто нищо да не се пуска при даване на контакт, докато аз не реша какво да включа.
Друго, което евентуално би ми свършило работа е ако се помни последното състояние преди загасяне на колата. Така примерно цъкам off бутона преди да изгася и при следващо стартиране да си стои на off. Tова също не успях да настроя :dunno:


Тези дни ще го тествам на моята кола,че и мен много ме дразни.Това е цялата информация ,която съм успял да намеря по въпроса. :mhihi:
20030950_1431659846877320_1059883403_n.jpg

При мен станаха нещата. Направих го още преди седмица, но исках да наблюдавам как се държи при няколко различни настройки на системата преди изгасяне на автомобила.

Кодирах IHKA модула със следните параметри:
Код: Избери целия код
UMLUFT_MEMORY
   aktiv
   
ABWAHL_AC
   aktiv

OFF_MEMORY_KEY_1
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_2
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_3
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_4
   aktiv
OFF_MEMORY_KEY_DEFAULT
   aktiv
   
GEBL_ANZEIGE_AUTO
   aktiv


Благодаря на колегата S.Simov за насоката. Сега се помни последната настройка. Ако се изключи всичко с OFF бутона преди да се изгаси автомобила, при следващо стартиране, климатика и перката си стоят изключени. Съответно ако е изгасена колата с включено нещо, то при следващо стартиране тръгва автоматично по същия начин както преди да се изгаси.


Няма проблем колега аз съм го кодирал така както е на снимката,и си помни позицията + това,че и да дам на Ауто няма да ми вкл Климатика и се вижда на коя скорост е перката. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от S.Simov » 24 Юли 2017, 13:38

Колеги кодирал съм колата да чете МП3 обаче понякога прекъсва по някое време на песента и започва следващата,не го прави често,но е дразнещо..Записвам с записвачката на Win 7 с най-ниска скорост. :dunno:
Вие с коя програма и как записвате дисковете ?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook