Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от oci » 05 Фев 2017, 0:36

Trixster написа:
oci написа:Модула е повече от перфектен.
Преди да тръгне за Дъблин съм го тествал, предвид далечната дестинация.
Аз му обясних на колегата, че ще иска програмиране и кодиране, което най-вероятно ще се случи на родна земя с правилната техника.
Модула няма как да умре ако се флашва на маса, дори и това да стане се сменят флаш паметите умрели при ъпдейта и пак е в играта.
Модул от е90 на е60 става без проблем това и децата го знаят☺


Какво сте се договорили си е между вас с колегата и дето се вика пито, платено. Друг е въпроса, че модула можеше да се кодира на маса за VIN-а на автомобила преди да хване крака по пощите.
От поста на MadChikеn до този само разтягаме и мисля стана ясно, че няма да стане без подходяща техника и сваляне на модула от колата.
Успех на колегата и да пише, като свърши работа.



Така е това е моя грешка ако знаех, че няма да се справят щях да го подготвя.
Проблема не е във VIN-a.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Trixster » 05 Фев 2017, 0:47

oci написа:Проблема не е във VIN-a.


Разбра ме. Имах предвид да се кодира модула по VIN-а с екстрите на автомобила и за шасито на Е60 с ъпдейт на софтуера до последна версия.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от oci » 05 Фев 2017, 7:22

Trixster написа:
oci написа:Проблема не е във VIN-a.


Разбра ме. Имах предвид да се кодира модула по VIN-а с екстрите на автомобила и за шасито на Е60 с ъпдейт на софтуера до последна версия.

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 05 Фев 2017, 8:33

oci написа:
Trixster написа:
oci написа:Модула е повече от перфектен.
Преди да тръгне за Дъблин съм го тествал, предвид далечната дестинация.
Аз му обясних на колегата, че ще иска програмиране и кодиране, което най-вероятно ще се случи на родна земя с правилната техника.
Модула няма как да умре ако се флашва на маса, дори и това да стане се сменят флаш паметите умрели при ъпдейта и пак е в играта.
Модул от е90 на е60 става без проблем това и децата го знаят[WHITE SMILING FACE]


Какво сте се договорили си е между вас с колегата и дето се вика пито, платено. Друг е въпроса, че модула можеше да се кодира на маса за VIN-а на автомобила преди да хване крака по пощите.
От поста на MadChikеn до този само разтягаме и мисля стана ясно, че няма да стане без подходяща техника и сваляне на модула от колата.
Успех на колегата и да пише, като свърши работа.



Така е това е моя грешка ако знаех, че няма да се справят щях да го подготвя.
Проблема не е във VIN-a.
Еми при мен нали го правехме на място с теб и накрая пак кОр. Докато не я покараш, няма как да ги хванеш евентуалните несъвпадения. Моето ЦЦЦ е от Е87 без парктроник и без ъпдейт няма как да се оправи звука на парктроника, както и заради несменения ВИН не мога да оправя voice-а и сега едно излишно копче на волана ми седи. Сега като разчитам на парктроника, трябва да спирам музиката, за да го чуя, понеже в настройките няма опция да намали музиката. Но oci ме наплаши, че щяло да ми изгърми CCC-то, ако го ъпдейтне и се отказах, а сега разбирам, че не е баш така, както ми го е поднесъл... :bchug:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от adovet » 05 Фев 2017, 21:20

MadChicken написа:Няма да заработи дори и със сменен VIN, съвпадащ с шасито. Войса е с FSC код и като е генериран за стария VIN, т.е. за оригиналното шаси и филма свършва. То пък един войс...

https://www.youtube.com/watch?v=MNuFcIRlwdc

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Хаха този клип колкото и пъти да го гледам как се се смея

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от doncheff » 02 Мар 2017, 23:58

Един не-малко тъп въпрос: Има ли вариант да се кодира при натискане/задържане на копчето за отваряне на багажника от ключа да се отваря само горната част (стъклото), а не целия капак. Става въпрос за Е61, както се разбира може би. :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от CrazyElement » 04 Мар 2017, 15:28

MadChicken написа:Няма да заработи дори и със сменен VIN, съвпадащ с шасито. Войса е с FSC код и като е генериран за стария VIN, т.е. за оригиналното шаси и филма свършва. То пък един войс...

https://www.youtube.com/watch?v=MNuFcIRlwdc

:mhihi: :mhihi: :mhihi:


E лично на мене пък ми липсва , след като CCC модула си умря и го пратих за ремонт в софтелектроник, отидох при един колега да ми го "програмира" всичко добре ама войс нямам ... и да си кажа честно аз го използвах , верно за някакви елементарни неща най-вече да сменя от ФМ на CD , поне моя английски го разбираше , а и то няма какво толкова сложно в изговарянето на FM и CD. А войс-а от блутут модула ли се обработва или някъде другаде? Защото така или иначе втория блутут модул , който взех втора ръка и , който уж беше чисто нов ... изгоря след 6 месеца :dunno: :dunno:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Atsalov » 04 Мар 2017, 18:18

doncheff написа:Един не-малко тъп въпрос: Има ли вариант да се кодира при натискане/задържане на копчето за отваряне на багажника от ключа да се отваря само горната част (стъклото), а не целия капак. Става въпрос за Е61, както се разбира може би. :confused:



Да има разбира се, на моята кола го бях направил.
Проверете в CAS-а, че май онзи ден Ви подведох ;)




CrazyElement написа:
MadChicken написа:Няма да заработи дори и със сменен VIN, съвпадащ с шасито. Войса е с FSC код и като е генериран за стария VIN, т.е. за оригиналното шаси и филма свършва. То пък един войс...

https://www.youtube.com/watch?v=MNuFcIRlwdc

:mhihi: :mhihi: :mhihi:


E лично на мене пък ми липсва , след като CCC модула си умря и го пратих за ремонт в софтелектроник, отидох при един колега да ми го "програмира" всичко добре ама войс нямам ... и да си кажа честно аз го използвах , верно за някакви елементарни неща най-вече да сменя от ФМ на CD , поне моя английски го разбираше , а и то няма какво толкова сложно в изговарянето на FM и CD. А войс-а от блутут модула ли се обработва или някъде другаде? Защото така или иначе втория блутут модул , който взех втора ръка и , който уж беше чисто нов ... изгоря след 6 месеца :dunno: :dunno:


Абе, глупост на глупостите е тоя войс, след всяко 6-то повтаряне се научих да псувам :dummy: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от doncheff » 04 Мар 2017, 19:13

Atsalov написа:
doncheff написа:Един не-малко тъп въпрос: Има ли вариант да се кодира при натискане/задържане на копчето за отваряне на багажника от ключа да се отваря само горната част (стъклото), а не целия капак. Става въпрос за Е61, както се разбира може би. :confused:



Да има разбира се, на моята кола го бях направил.
Проверете в CAS-а, че май онзи ден Ви подведох ;)



Абе накрая не намерихме тоя модул, който му беше писал по вайбъра и се отказахме да тършуваме. :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.01.2017
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от balkanski_1991 » 05 Мар 2017, 14:32

Някой знае ли как да активирам звуков сигнал при отключване/заключване , Welcome lights и Follow-me-home lights с NCS Dummy и Expert?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Trixster » 06 Мар 2017, 8:42

balkanski_1991 написа:Някой знае ли как да активирам звуков сигнал при отключване/заключване , Welcome lights и Follow-me-home lights с NCS Dummy и Expert?


1)

Модул: DWA

Параметър:
DEF_QUIT_AKUST_SCHAERF - aktiv - звукова сигнализация при заключване
DEF_QUIT_AKUST_SCHAERF_KL - aktiv - звукова сигнализация при заключване, само ако всички врати са затворени
DEF_QUIT_AKUST_ENTSCH - aktiv - звукова сигнализация при отключване

2)

Модул: LM2

Параметър:
WELCOME_LIGHT_ACTIVE - aktiv Welcome lights
HEIMLEUCHTEN_ENABLE - aktiv Follow me home


За отметка в idrive

Модул: CIC

Параметър:
WELCOME_LIGHT - aktiv

Модул: CCC - CAPPL

Параметър:
VA_WELCOMELIGHT - aktiv
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от mityo105 » 06 Мар 2017, 21:40

Има ли някой от Варна на който му се занимава да ми активира няколко неща на колата ? Аз ще си платя за услугата ...

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.01.2017
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от balkanski_1991 » 07 Мар 2017, 23:17

Trixster написа:
balkanski_1991 написа:Някой знае ли как да активирам звуков сигнал при отключване/заключване , Welcome lights и Follow-me-home lights с NCS Dummy и Expert?


1)

Модул: DWA

Параметър:
DEF_QUIT_AKUST_SCHAERF - aktiv - звукова сигнализация при заключване
DEF_QUIT_AKUST_SCHAERF_KL - aktiv - звукова сигнализация при заключване, само ако всички врати са затворени
DEF_QUIT_AKUST_ENTSCH - aktiv - звукова сигнализация при отключване

2)

Модул: LM2

Параметър:
WELCOME_LIGHT_ACTIVE - aktiv Welcome lights
HEIMLEUCHTEN_ENABLE - aktiv Follow me home


За отметка в idrive

Модул: CIC

Параметър:
WELCOME_LIGHT - aktiv

Модул: CCC - CAPPL

Параметър:
VA_WELCOMELIGHT - aktiv


Благодаря,колега. Уелкъм лайтс ги активирах онзи ден,но самл на ейнсжъл айса , другите ще ги пробвам .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от PIPERKOV » 31 Мар 2017, 17:55

Здравейте,
някой може ли да каже къде трябва да се влезе и какво трябва да се промени за да не могат да се превключват предавките нагоре когато не съм си сложил колана.Преди колата ми беше така настроена,но след като ми направиха пълен софтуерен
ъпдейт на всички модули тази настройка се е изтрила и не знаем къде да влезем с НЦСа за да я настроим пак да си е така.Колата е с ЦЦЦ модул 2004 година голяма навигация ако има значение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от silver_knight » 05 Апр 2017, 9:19

slitter написа:
За коланите със сигурност има опция, виждал съм я някъде, но ще погледна къде и ще пиша. Има опция дали да пищи или не и след колко метра да пищи, като по подразбиране има стойност 100 и 200 метра, а може да се добави и друга опция, но за км/ч не съм сигурен.

Да, това ще е интересно да видим какви биха били възможностите за настройка.

Последен въпрос от мен - може ли някой накратко да ми каже как рабори SOS системата. На дисплея ми излиза грешка за нея, вероятно защото нямам телефон в подлакътника и предполагам чрез фабричния телефон работи за набиране на 112 или??? :dunno:
До колкото разбирам от по-горния пост, където са описани възможностите за кодиране, ако опцията се изключи и бутона, който имам на тавана SOS сатава неактивен. Всъщност няма ли възможност системата да работи чрез така или иначе връзващият се мобилен телефон от bluetooth-а. Може и глупости да пиша, но ми се струва логично да може да работи така. Ще съм благодарен за повече информация, ако някой разполага с такава, че не ми се вадят книжки да чета.



При мен работи по следния начин: когато съм свързал телефон с блутут към колата и натисна този бутон ми звъни директно на 112 . Тествано

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook