Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 30.06.2010
Пол: Мъж
Кара: M5 е60, 645i manual
Мечтае да кара: е30 + S85B50 и ASW

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от punish_the_benz » 04 Юли 2017, 12:30

dextuar написа:
punish_the_benz написа:Някой би ли дал клип как се сменя вин с WinKFP БЕЗ да се пуска ъпдейт на модула , че веднъж го правих но тръгна и ъпдейт на ЦЦЦ през обд и после го пращах на ремонт :D
Какво те кара да мислиш, че това е възможно?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Няма как да се смени вин без да се прави ъпдейт на модула?


п.с.

Защо понякога ми се разсърдва радиото ; FM и АМ стават неактивни за някво време , DAB,CD,Aux,USB си функционират? е60 ЛЦИ
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 04 Юли 2017, 12:31

punish_the_benz написа:
dextuar написа:
punish_the_benz написа:Някой би ли дал клип как се сменя вин с WinKFP БЕЗ да се пуска ъпдейт на модула , че веднъж го правих но тръгна и ъпдейт на ЦЦЦ през обд и после го пращах на ремонт :D
Какво те кара да мислиш, че това е възможно?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Няма как да се смени вин без да се прави ъпдейт на модула?


п.с.

Защо понякога ми се разсърдва радиото ; FM и АМ стават неактивни за някво време , DAB,CD,Aux,USB си функционират? е60 ЛЦИ
Проблемът ти няма да се разреши с промяна на ВИН-а.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Pumba » 04 Юли 2017, 12:51

punish_the_benz написа:
Защо понякога ми се разсърдва радиото ; FM и АМ стават неактивни за някво време , DAB,CD,Aux,USB си функционират? е60 ЛЦИ


Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е DAB?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 30.06.2010
Пол: Мъж
Кара: M5 е60, 645i manual
Мечтае да кара: е30 + S85B50 и ASW

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от punish_the_benz » 04 Юли 2017, 13:10

dextuar написа:
punish_the_benz написа:
dextuar написа:
punish_the_benz написа:Някой би ли дал клип как се сменя вин с WinKFP БЕЗ да се пуска ъпдейт на модула , че веднъж го правих но тръгна и ъпдейт на ЦЦЦ през обд и после го пращах на ремонт :D
Какво те кара да мислиш, че това е възможно?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Няма как да се смени вин без да се прави ъпдейт на модула?


п.с.

Защо понякога ми се разсърдва радиото ; FM и АМ стават неактивни за някво време , DAB,CD,Aux,USB си функционират? е60 ЛЦИ
Проблемът ти няма да се разреши с промяна на ВИН-а.



Просто искам да знам как се сменя вин без да се пуска ъпдейт. ЦЦЦ-то ми не е сменяно и вина си е мой. Използвах момента да питам защо понякога изчезва радиото, не се опитвам да го оправям.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 04 Юли 2017, 13:18

С tool32 и то не на всички модули става. С Winkfp-то няма как без ъпдейт. За другото имаш проблем с антена модула, най-вероятно нещо с тоците.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от RIDDICK » 09 Юли 2017, 8:53

Pumba написа:
punish_the_benz написа:
Защо понякога ми се разсърдва радиото ; FM и АМ стават неактивни за някво време , DAB,CD,Aux,USB си функционират? е60 ЛЦИ


Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е DAB?

The benefits of DAB have been compared to the switch over from AM to FM as the preferred medium. Digital radio offers greater choice to the listener with better reception and superior sound quality. Currently 94 per cent of the UK is covered by DAB signal with approximately 24 million listeners a week using the format at least once.

News of the class-leading across the range DAB offer comes soon after BMW partnered with Connects2 and its AutoDAB product to offer a fully integrated retrofit digital radio that is compatible with all BMWs with an RDS text-equipped FM radio.

The unique interface is the first fully integrated aftermarket digital radio available for BMWs in the UK. The AutoDAB system fits behind the dashboard, plugging into the existing radio. Fitting seamlessly behind the existing head-unit, installation takes on average one hour with no additional box or dangling wires, just a small aerial running from the back of the unit, affixing discretely to the top left corner of the windscreen.

Once installed, the station, artist information and song titles are all transmitted via RDS and displayed as text on the car’s existing display. All DAB functions are controlled by a radio frequency remote control fixed to the dashboard and favourite digital radio stations can be stored for quick access, with FM radio stations still available. The BMW digital radio retrofit is priced at £299 fitted and available to order from your local BMW dealer.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от dir2cas » 09 Юли 2017, 20:07

Колеги, някой намерил ли е начин да кодира вентилацията/климатроника така че да не стартира автоматично при всяко ново стартиране на автомобила?
В тази тема се говори по въпроса, но не е това, което аз искам, а то е просто нищо да не се пуска при даване на контакт, докато аз не реша какво да включа.
Друго, което евентуално би ми свършило работа е ако се помни последното състояние преди загасяне на колата. Така примерно цъкам off бутона преди да изгася и при следващо стартиране да си стои на off. Tова също не успях да настроя :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 09 Юли 2017, 20:10

dir2cas написа:Колеги, някой намерил ли е начин да кодира вентилацията/климатроника така че да не стартира автоматично при всяко ново стартиране на автомобила?
В тази тема се говори по въпроса, но не е това, което аз искам, а то е просто нищо да не се пуска при даване на контакт, докато аз не реша какво да включа.
Друго, което евентуално би ми свършило работа е ако се помни последното състояние преди загасяне на колата. Така примерно цъкам off бутона преди да изгася и при следващо стартиране да си стои на off. Tова също не успях да настроя :dunno:

При мен е точно така, както го искаш, но при Е90. Не знам дали модула при Е60 е същия. Нещо бях кодирал преди време, но не знам дали и това е било или си е така по дефаулт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от S.Simov » 09 Юли 2017, 21:29

Колеги от какво може да ми губи кодираните неща ? Примерно кодирам си друг език и да ми чете MP3.След това се опитам да кодирам и нещо друго и предишните неша си се променят както са били от завода..Вече за 3-ти път ми изчезва Езика,звк при изкл-зкл на колата и Мп3.. :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от dir2cas » 09 Юли 2017, 21:49

dextuar написа:
dir2cas написа:Колеги, някой намерил ли е начин да кодира вентилацията/климатроника така че да не стартира автоматично при всяко ново стартиране на автомобила?
В тази тема се говори по въпроса, но не е това, което аз искам, а то е просто нищо да не се пуска при даване на контакт, докато аз не реша какво да включа.
Друго, което евентуално би ми свършило работа е ако се помни последното състояние преди загасяне на колата. Така примерно цъкам off бутона преди да изгася и при следващо стартиране да си стои на off. Tова също не успях да настроя :dunno:

При мен е точно така, както го искаш, но при Е90. Не знам дали модула при Е60 е същия. Нещо бях кодирал преди време, но не знам дали и това е било или си е така по дефаулт.

Има 2 стойности в IHKA модула, които уж да свършат работа, ама не е така както искам
Код: Избери целия код
UMLUFT_MEMORY - recall last state of recirculating air after switching on ignition
aktiv
ABWAHL_AC - air conditioning compressor not automatically on in automatic mode
aktiv

Какво друго може да се направи?

Много ме дразни това автоматично включване и всеки път му набивам off като завъртя ключа и не знам дали така няма да прецакам перката или управлението й. Между другото преди 10-ина дни ми се случи да не тръгне и след едно каране на следващия ден случайно се оправи и задуха. Сигурно таралеж ли е там както му се вика е тръгнало да се скапва ама дали има връзка с това нямам идея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от S.Simov » 10 Юли 2017, 10:21

dir2cas написа:Колеги, някой намерил ли е начин да кодира вентилацията/климатроника така че да не стартира автоматично при всяко ново стартиране на автомобила?
В тази тема се говори по въпроса, но не е това, което аз искам, а то е просто нищо да не се пуска при даване на контакт, докато аз не реша какво да включа.
Друго, което евентуално би ми свършило работа е ако се помни последното състояние преди загасяне на колата. Така примерно цъкам off бутона преди да изгася и при следващо стартиране да си стои на off. Tова също не успях да настроя :dunno:


Тези дни ще го тествам на моята кола,че и мен много ме дразни.Това е цялата информация ,която съм успял да намеря по въпроса. :mhihi:
20030950_1431659846877320_1059883403_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW E60 550

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Nickola » 14 Юли 2017, 21:26

Колеги,

Да се е случвало на някой напоследък: след опит да стартирам ИНПА, анвивирусната се задейства и намира "WAT:Blacked-Q", премахва файла на ИНПА launcher-а.

ОС: Win10 64 bit
Антивирусна: AVAST.

Ползвам ИНПА от Март т.г., доста пъти, без каквито и да било проблеми.
Този конфликт с антивируса се появи преди 3-4 дни..
Някакви идеи ?

Благодаря!
"При подходящ вятър и кокошката би могла да лети."

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от ultrashock » 18 Юли 2017, 12:49

От къде намери толкова нова INPA и коя версия е?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Neckros » 19 Юли 2017, 11:03

Привет Колеги, не знам дали е за тази тема питането ми но ще пробвам - някакъв вид кодировка/екстра ли е показването на означението колко е загрял мотора в оборотомера? При мен липсва от както съм взел колата, а никъде не ми записва грешка. Дори и на тест на таблото не ги изкарва тези черти. Прилагам снимка за какво говоря (ограденото в зелено):
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от B.Stoimenov » 19 Юли 2017, 15:51

Скъпи колеги,

при кодиране на пре-фейс, дългите да светят като дневни на процент ... Бутона остава ли на авто, за да може, като влезеш в тунел примерно - късите да си запалят ?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook