Проблем 530д пуши и губи антифриз

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 06 Дек 2015, 19:34

Здравейте колеги.карам е60 530д и от вчера имам голям проблем...накратко. Пътувайки от Бг към Испания ми светна лампата за нивото на антифриза.Спрях веднага и долях към един литър...запалих колата и.....страшно пушене.след минута пушекът изчезна,колата върви нормално не дава никакви проблеми на идраива но след 300км...пак лампата за водата...пак спирам,пак доливам,паля и пак две минути димна завеса....забелязах че когато съм на място на обороти след минута две почва яко димене.тръгна ли спира и така до следващата бариера например...изтрових полицаите по границите... Но сериозно..какво според вас може да е за да съм горе долу наясно че да не ме пързалят тука испанските майстори...благодаря предварително. :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от vvasilev1 » 06 Дек 2015, 21:07

ilian tenev написа:Здравейте колеги.карам е60 530д и от вчера имам голям проблем...накратко. Пътувайки от Бг към Испания ми светна лампата за нивото на антифриза.Спрях веднага и долях към един литър...запалих колата и.....страшно пушене.след минута пушекът изчезна,колата върви нормално не дава никакви проблеми на идраива но след 300км...пак лампата за водата...пак спирам,пак доливам,паля и пак две минути димна завеса....забелязах че когато съм на място на обороти след минута две почва яко димене.тръгна ли спира и така до следващата бариера например...изтрових полицаите по границите... Но сериозно..какво според вас може да е за да съм горе долу наясно че да не ме пързалят тука испанските майстори...благодаря предварително. :help:



Издухал си гарнитура или някой топлообменник.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от andy » 07 Дек 2015, 8:22

Топлообменника на ЕГР-а е пукнат. Като караш бавно ЕГР-а работи водата отива в см.колектор. Най-бързия тест е като премахнеш вакуумното маркуче на ЕГР-а, но задължително го затапиш и покараш или сваляш топлообменника (което става също много бързо) и го надуеш под вода.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 07 Дек 2015, 13:54

Мерси за бързите отговори.ще пиша задължително като отстраним проблема за да не се шашка някой като мен.... :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.11.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от zlatiyan » 13 Дек 2015, 17:25

здравей колега аз имах същия проблем губи антифриз и пуши това е охладител на ЕГР клапана това е отпред и се вижда една метална тръбичка през нея минава антифриз и въздух да охлажда и сигурно е спукана някъде и изкарва антифриза през аспуха и затова пуши онзи ден го сменях сложих втора употреба 80лв го взех консултирай се за всеки случай и с някой майстор

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 16 Дек 2015, 0:02

Мери колега..Това ще е първото което ще погледна(колата вчера я докараха най накрая от Барселона) ....тук никой за никъде не бърза... :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 19 Дек 2015, 14:46

Здравейте отново.първо хиляди благодарности на колегите които ми обърнаха внимание и второ както обещах ще споделя решението на проблема с моята печка. :ok: Оказа се точно спукан охладител на ЕГР.....срещу 550€ всичко е наред и проблемът е отстранен. :driving: Весели празници на всички. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 10 Юли 2016, 10:01

Здравейте отново колеги.проблемът ми с топлообменника на егр продължава .три пъти го сменях с чисто нов в сервиз на бмв но проблемът продължава....след две или три регенерации го пука и почва да гори антифриза.смених термостатите свещи релета датчиците преди и след дпф и куп други но....днес пак паля и след минута...мъгла плюс лампата за антифриза....тук никой не може да установи от какво се пука този топлообменник и незнам какво да правя вече...тук искам да кажа в Испания..някой ако се сеща за нещо подобно нека сподели...колата е 530д 2004 с изтърбушен катализатор но с дпф.. :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 11 Юли 2016, 20:58

Имам и още един въпрос с повишена трудност......ако изолирам този топлообменник като запуша входа и изхода на тръбите на антифриза дали ще има някакъв проблем???всъщност от там ще минават само изг.газове към егр....и още нещо,може ли причината три пъти да пукам топлообменника да е в неизправна водна помпа??? :wave: :help: :help: :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от andy » 12 Юли 2016, 7:51

Как може да даваш толкова пари за това желязо.
Имаш два вариятна.

1. Слагаш тръба без топлообменник (има мотори без него)
2. Сваляш и заваряваш дупките където влиза антифриза, другото го оставяш така. Махаш малкия термостат и запушваш маркуча, както и другия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от badsharki » 12 Юли 2016, 15:42

ilian tenev написа:Здравейте отново колеги.проблемът ми с топлообменника на егр продължава .три пъти го сменях с чисто нов в сервиз на бмв но проблемът продължава....след две или три регенерации го пука и почва да гори антифриза.смених термостатите свещи релета датчиците преди и след дпф и куп други но....днес пак паля и след минута...мъгла плюс лампата за антифриза....тук никой не може да установи от какво се пука този топлообменник и незнам какво да правя вече...тук искам да кажа в Испания..някой ако се сеща за нещо подобно нека сподели...колата е 530д 2004 с изтърбушен катализатор но с дпф.. :help:

А дпф-а в какво състояние е. Доколкото знам, този проблем с топлообменника на ЕГР-а се получава от запушен ДПФ.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: España
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от ilian tenev » 13 Юли 2016, 20:00

Така и направих...запуших маркучите и оставих топлообменника докато намеря такава тръба....засега няма проблеми.трябваше още от първият път да го изхвърля този охладител и да не се занимавам с тези "маистори" тук.... :bang: благодарности на отзовалите се.живи и здрави!!! До следващият път... :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 16.05.2016
Местоположение: Germany
Пол: Мъж
Кара: e60 525d 200+hp

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от dakata_kn » 17 Юли 2016, 19:52

Здравейте, да споделя и моя проблем - е60 525d - (не разбирам от коли) имах проблем с теч на антифриз, сутрин като си преместя колата от мястото, отдолу има малка локвичка, оказа се
тройник-а, смениха го нямах никакви проблеми, нямаше локви всичко беше ок. Свърши ми отпуската и се връщам към Германия през целият път не съм имал никакви проблеми, паркирам си
колата и след 4 дни ми потрябва и както си отивам към нея гледам отдолу огромна локва... долях около 600мл антифриз, днес пак я погледнах и пак мокро под колата антифриза на минимум
за 2 дни без да е карана колата, направи ми впечатление че, като работи на място има лека промяна на оборотите но едвам уловима... не знам дали пуши само в тамното като я настапя и
зад мен като има кола и на фаровете и се вижда че има дим но не мисля че е нещо фрапиращо, някакви идеи от каде може да тече ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от Trixster » 19 Юли 2016, 12:09

dakata_kn написа:Здравейте, да споделя и моя проблем - е60 525d - (не разбирам от коли) имах проблем с теч на антифриз, сутрин като си преместя колата от мястото, отдолу има малка локвичка, оказа се
тройник-а, смениха го нямах никакви проблеми, нямаше локви всичко беше ок. Свърши ми отпуската и се връщам към Германия през целият път не съм имал никакви проблеми, паркирам си
колата и след 4 дни ми потрябва и както си отивам към нея гледам отдолу огромна локва... долях около 600мл антифриз, днес пак я погледнах и пак мокро под колата антифриза на минимум
за 2 дни без да е карана колата, направи ми впечатление че, като работи на място има лека промяна на оборотите но едвам уловима... не знам дали пуши само в тамното като я настапя и
зад мен като има кола и на фаровете и се вижда че има дим но не мисля че е нещо фрапиращо, някакви идеи от каде може да тече ?



Колега обяснението ти е добро, но проблема ти е за диагностициране в сервиз. Тук нямаме кристална топка, колкото и да ни се иска. Много е вероятно да имаш някоя скоба, която да не е стегната. Погледни си всички пътища и термостатите за видими следи от теч. Ако няма нещо видимо търсиш сервиз да погледнат и да го открият. Щом има локва, значи има и теч.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем 530д пуши и губи антифриз

Мнение от BorislavB » 16 Окт 2017, 18:09

Колеги да не отварям нови теми и да разводнявам раздела ще пиша тук. Имам загуба на антифриз. Около 1л. за период от месец или около 750км изминати. На пръв поглед виждам теч от дясната страна на двигатела с червеникав цвят (какъвто е антифриза). Прилагам две снимки доколкото могат да помогнат. Според мен проблема идва от този накрайник (номер 9 от схемата) - http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=11_3465
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook